ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ПРОФЕСІЙНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АУДИТУ

1. Вихідні дані

Фірма X здійснює оптові поставки одягу для магазинів. У 2001 р. на Раді директорів було прийнято рішення про придбання фірми Y, яка також здійснювала оптові поставки одягу, але ексклюзивного типу.

Підставою для рішення Ради директорів стали опублікований баланс фірми Y, звіт про фінансові результати за 2001 р. та безумовний аудиторський висновок.

БАЛАНС ФІРМИ Y, тис. грн

  Дані підприємства на 01.01.2001 р. Після первірки аудитором на 01.01.2001 р.
Актив    
I. Необоротні активи    
Нематеріальні активи
Основні засоби
Довгострокові фінансові інвестиції
Усього за розділом І
ІІ. Оборотні активи    
Запаси
Дебітори і поточні фінансові інвестиції
Грошові кошти та їх еквіваленти
Усього за розділом ІІ

Закінчення форми

  Дані підприємства на 01.01.2001 р. Після первірки аудитором на 01.01.2001 р.
ІІІ. Витрати майбутніх періодів
Баланс
Пасив    
І. Власний капітал    
Статутний капітал
Резервний капітал  
Нерозподілений прибуток
Усього за розділом І
IV. Поточні зобов’язання    
Кредиторська заборгованість за товари та послуги
Усього за розділом IV
Баланс

 

 

ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (ВИТЯГ), тис. грн

  Дані підприємства Після перевірки аудитором за 2000 р.
Виручка від реалізації
Собівартість реалізованої продукції
Валовий прибуток
Інші витрати
Чистий прибуток (збиток) (5)

 

Після придбання фірми Y було проведено детальну перевірку звітності, результатом якої стала відкоригована аудитором звітність. Крім того, за даними звіту про фінансові результати за 1999 р. було виявлено нестачу у розмірі 41 тис. грн. Причина — крадіжка цінностей. Сума дебіторської заборгованості була завищена (причина — помилка у комп’ютерній програмі). Сума кредиторської заборгованості — занижена (причина — невідображення в обліку товарів, що надійшли наприкінці року).

Потрібно: проаналізувати ситуацію, що склалась, установити міру відповідальності аудитора, можливі наслідки.

Незалежність аудиторів

1. Вихідні дані

Аудитор, з котрим було укладено договір на довгострокове обслуговування, не отримав платню за проведену у минулому році перевірку. Він поставив умову: якщо робота не буде оплачена, він не розпочне бухгалтерської звітності за поточний рік. Клієнт відповів, що результати перевірки за цей рік мають критичне значення, оскільки у разі несвоєчасного отримання висновку фірма не зможе одержати додаткове фінансування. Після виконання перевірки за цей рік аудитор отримає всю оплату за два роки.

Потрібно:

Визначити, якого роду проблема незалежності постане перед аудитором, якщо він вирішить проводити перевірку на таких умовах.

2. Вихідні дані

Клієнт попросив зробити йому копії робочих паперів аудитора, щоб до перевірки наступного року він раніше підготував потрібну документацію (з метою економії коштів та часу).

Потрібно:

1. Визначити, яка проблема виникає з точки зору незалежності.

2. Якою має бути реакція аудитора на пропозицію?

3. Вихідні дані

Ви аудитор фірми К. Ваша фірма бажає переїхати в інший офіс, та фірма К пропонує Вам дуже зручне приміщення в будівлі, власником якої вона є.

Потрібно:

Визначити, які проблеми виникають у зв’язку з цією пропозицією.

4. Вихідні дані

Фірма К звернулась до аудиторської фірми з проханням про організацію переходу на комп’ютеризовану форму обліку.

Аудиторська фірма вже не перший рік здійснює аудиторські перевірки бухгалтерської звітності фірми К, добре володіє особливостями організації фінансового та управлінського обліку, проблемами облікової роботи та може чітко сформулювати основні завдання при організації комп’ютеризованого обліку.

Потрібно:

Визначити, як може вплинути цей вид послуг на незалежність аудитора при висловленні думки про стан бухгалтерської звітності фірми К.

5. Вихідні дані

Один із засновників фірми К вимагає укласти договір з аудиторською фірмою про надання послуг щодо оцінки правильності огранізації бухгалтерського обліку з метою дати обґрунтування усунення з посади генерального директора. Розмір плати за послуги засновник пропонує визначити залежно від ступеня досягнення поставленої мети.

Потрібно:

Визначити дії аудиторської фірми.

3. Сутність, основні постулати,
концепції та цілі аудиту

1. Вихідні дані

Фірма К з метою розширення виробничої діяльності звернулась до банку з проханням у січні 2001 р. надати їй кредит. Банк запросив бухгалтерську звітність організації за 2000 р. та аудиторський висновок про її достовірність. Фірма К згідно з положеннями про критерії обов’язковості підтвердження бухгалтерської звітності незалежними експертами не підлягає обов’язковій аудиторській перевірці. Однак у листопаді 2000 р. в організації була проведена документальна перевірка податковою інспекцією. Фірма К пропонує акт документальної перевірки податкової інспекції використовувати як підтвердження достовірності бухгалтерської звітності.

Потрібно:

Визначити чи прийме банк цю пропозицію для надання комерційного кредиту з метою розвитку виробництва фірми К.

2. Вихідні дані

Аудиторська фірма отримала дві пропозиції щодо проведення перевірок: від фірми К і від фірми Л.

Фірма К існує на ринку понад п’ять років, обов’язковій аудиторській перевірці, відповідно до критеріїв обов’язковості, не підлягає. За результатами документальної перевірки податковими органами на фірму були накладені штрафні санкції. Погашення заборгованості перед бюджетом за штрафними санкціями приведе до порушення фінансової стійкості організації. Тому фірма К вирішила звернутися до аудиторської фірми з метою зменшення розміру штрафних санкцій, накладених податковою інспекцією.

Фірма Л існує на ринку три роки. Як підприємство з участю іноземного капіталу вона підлягала обов’язковій аудиторській перевірці. Але у цьому році фірма Л вирішила змінити аудиторську фірму та звернулася з пропозицією про укладення договору на перевірку бухгалтерської звітності у названу вище аудиторську фірму. Фірма Л пропонує за договором за послуги заплатити аудиторській фірмі 3800 грн.

Аудиторська фірма має обмеження щодо кількості штатних співробітників. При укладенні договорів за двома пропозиціями їм необхідно залучити позаштатних співробітників.

Потрібно:

Визначити, чи слід приймати аудиторській фірмі обидві пропозиції, а якщо необхідно прийняти одну, то яку.

Аудиторський ризик

1. Вихідні дані

Ваш клієнт володіє трьома великими магазинами. У кожному з них кілька відділів. Усі відділи мають бути ретельно перевірені щонайменше один раз у п’ять років. Більш детально слід перевіряти ті відділи, де найвищий аудиторський ризик. Відомо, що в минулому році у цих магазинах також був проведений аудит. У кожному з магазинів існує відділ внутрішнього контролю.

Потрібно:

Визначити, які дії повинен здійснити аудитор для оцінки ризику.

2. Вихідні дані

1) Фінансова звітність не може бути правильною на 100%.

2) Внутрішній ризик може бути знижений у результаті аудиторської перевірки.

3) Діяльність керівництва фірми впливає на внутрішній ризик.

4) Внутрішній ризик змінюється залежно від виду діяльності фірми.

5) Аудитор може знизити ризик при контролі шляхом внесення припущень щодо вдосконалення (в листах до керівництва).

6) Якщо внутрішній та контрольний ризики високі, то також високий і ризик невиявлення.

7) Якщо внутрішній і контрольний ризики низькі, то аудитор може знизити ступінь деталізації перевірки.

8) Ризик невиявлення має один і той самий рівень для всіх областей перевірки — циклу закупок, реалізації та ін.

Потрібно:

Установити, чи правильне дане твердження.

3. Вихідні дані

Фірма К обрала вас аудитором перший раз. Контракт із попереднім аудитором був припинений унаслідок несвоєчасного подання висновку.

У фірми є два незалежні підрозділи. Перший та головний офіс розміщені в одному місці. Перший підрозділ виробляє опалювальні системи для офісів, заводів та ін. Усі роботи виконуються на замовлення споживачів. Другий підрозділ розташований за 250 км від першого та виробляє побутову електротехніку.

У кожному підрозділі працює свій бухгалтер. Звіт про прибутки і збитки та баланс підготовлюються окремо, потім у головному офісі складається консолідована звітність. В останні роки перший підрозділ став дуже прибутковим, тоді як рентабельність другого знизилась. Рада директорів займається пошуком покупців для другого підрозділу. Якщо їх не знайдуть, то він буде закритий.

Менеджери першого підрозділу вирізняються високим професіоналізмом та мають добру репутацію. Директори сподіваються підняти курс акцій підприємства, оголошуючи результати діяльності по цьому підрозділу раніше, ніж це зроблять конкуренти. Тому вони бажають, щоб аудиторський висновок за бухгалтерською звітністю було підготовлено якомога раніше. Вони не приховують комерційної інформації і вже сповістили деяких журналістів, які висвічують аналіз бізнесу, що очікують зростання прибутку за поточний рік по першому підрозділу порівняно з минулим роком щонайменше на 30%.

Потрібно:

Перелічити індикатори ризику і шляхи їх можливого подолання.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти