ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Прикордонні переходи на найбільш напружених напрямках

Найменування переходів Сусідня держава Напрямок
Дорохуск – Ягодин Польща Хелм – Ковель
Хрубешув – Ізов Польща Славкув – Ковель
Медика – Мостиська-2 Польща Перемишль – Львів
Чієрна-над Тісоу – Чоп Словаччина Братислава – Львів
Матєвце – Ужгород Словаччина Кошице – Ужгород
Захонь – Чоп Угорщина Будапешт – Львів
Дорнешти – Вадул-Сирет Румунія Вікшани – Львів

 

За економічними прогнозами найбільше зростання обсягів вантажних перевезень очікується через прикордонні переходи Україна – Польща. Нині на кордоні з Польщею функціонує шість залізничних прикордонних переходів:

1. Мостиська-2 – Медика – для вантажного і пасажирського сполучень використовуються колії стандарту 1520 мм до Перемишля і колії стандарту 1435 мм до Мостиської (на ст. Мостиська-2 діє пункт перестановки вантажних вагонів).

2. Ягодин – Дорохуск – для вантажного сполучення використовують колії 1435 мм до ст. Ковель. З 1995 р. на ст. Ягодин діє пункт перестановки пасажирських вагонів, з появою якого скоротився час руху поїздів за напрямком Україна – Захід і зменшилися витрати (раніше доводилося сплачувати Білоруській залізниці за транзит і перестановку вагонів Укрзалізниці на ст. Брест).

3. Ізов – Хрубешув використовують для перевезень колію 1520 мм з глибоким уведенням територією Польщі (близько 400 км) до Катовіц (цю лінію в Польщі було названо металургійно-сірчаною. Потужності цієї лінії дають змогу перевозити будь-які вантажі в напрямку Схід – Захід. На ст. Славкув – Полудньови біля Катовіц розташовані:

· високопродуктивна база розвантаження залізної руди для подальшого її транспортування колією 1435 мм на металургійні заводи Польщі та інших європейських країн.

· база перевантаження хімічних речовин, які перевозяться у цистернах;

· критий ліцензійний склад;

· рампа для розвантаження і завантаження техніки на колісному й гусеничному ходу.

На ст. Сендішув побудовано високомеханізований пункт перестановки вагонів. На ст. Замость – Бортатиче встановлено колієперевідний пристрій для переходу в автоматичному режимі з колії 1435 на колію 1520 мм і у зворотному напрямку вагонів, обладнаних розсувними колісними парами. На ст. Щебжешин є пункт перевантаження вугілля, рослинних олій, зерна тощо.

4. Рава-Руська – Верхрата – для пропуску колією 1520 мм вантажних поїздів.

5. Рава-Руська – Хребенне – для пасажирських поїздів, що рухаються колією 1435 мм.

6. Ставжава–Кросценко – для приміського пасажирського сполучення ділянки Ясло – Загуж – Кросценко – Старжава – Хирів колією 1435 мм.

Останніми роками дедалі більше розвиваються пункти прикордонного переходу Мостиська 2 – Медика і Ягодин – Дорохуск. Тут зміцнюється колійне господарство, підсилюються потужності прилеглих станцій, розвиваються системи сигналізації, зв’язку та енергозабезпечення, ремонтна база.

Проте прикордонні переходи залишаються традиційно “вузьким місцем”. У середньому, затримка вантажів на кордонах з переходом з колії однієї ширини на іншу становить 2,5 дні. За цей час вантажний автомобіль перетинає половину континенту. Таким чином, втрати часу на кордоні відповідають тривалості середнього рейсу автомобіля Європою.

Для скорочення простоїв поїздів на прикордонних переходах рекомендується комплекс організаційно-технічних заходів, які передбачають:

· удосконалення технології обробки поїздів, здійснення всіх видів оформлення і контролю (прикордонного, митного, санітарного і технічного) одночасно з необхідними залізничними технологічними операціями;

· застосування рухомого складу нових конструкцій, які полегшать перехід стиків колій різного стандарту;

· створення умов для взаємодії різних електронних систем окремих залізниць з метою забезпечення прискореного обміну даними, пов’язаними з перевезеннями.

Велике значення для скорочення технологічного часу під час обробки поїздів на прикордонних станціях має уніфікація вимог до технічного стану вагонів і порядку його контролю. Використання на залізницях сусідніх країн практично однакових нормативів дає змогу уникнути повторного огляду вагонів, тобто технічний огляд на прикордонній станції залізницею, яка відправляє, тоді як залізниця, котра приймає, повністю довіряє результатам огляду й не повторює його.Практика доводить, що використання принципу взаємної довіри набагато прискорює перехід поїздів через кордони.

Скороченню простоїв вантажів на прикордонних станціях сприяє підвищення частки маршрутних поїздів у загальному поїздопотоці міжнародних сполучень. З іншого боку, жорсткіші вимоги до митних процедур збільшують тривалість затримок. Тому заходи щодо скорочення часу, пов’язаного з перетином державних кордонів, потребують підтримки відповідних компетентних органів суміжних країн.

 

Завдання:

Ознайомитися з топологією євроазіатських, європейських транспортних коридорів. За вихідними даними визначити найбільш сприятливий маршрут руху транспортного засобу в рамках міжнародних транспортних коридорів з урахуванням мінімальної відстані руху й мінімальної кількості кордонів. Визначити пункти переходу при забезпеченні виконання необхідних видів державного контролю.

Методика виконання роботи

1. Номер варіанта для виконання роботи вказується викладачем. Вихідні дані за варіантами (Додаток 1).

2. Використовуючи електронні карти євроазіатських, європейських транспортних коридорів та карти міжнародних транспортних коридорів України, визначити, якими міжнародними транспортними коридорами пройде транспортний засіб, якщо відомі пункти відправлення та призначення.

3. Визначити найбільш раціональний маршрут руху з урахуванням мінімальної відстані руху й мінімальної кількості кордонів.

4. За допомогою програми MD OFFICE (вкладки “Пункти пропуску, довідник переходів”, “Митна карта України”) визначити пункти переходу (для різних видів транспорту) під час виконання необхідних видів державного контролю. Скласти зведену таблицю із зазначенням можливих варіантів пунктів пропуску на кордоні, видами чинних щодо них державних видів контролю, видів транспорту й короткою характеристикою (табл. 1.2).

 

Таблиця 1.2.

Зведена характеристика пунктів пропуску на кордоні

5. Зробити висновок. Роботу оформити на аркушах формату А4.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти