ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Щоб отримати контекстне меню елемента, треба клацнути на ньому правою клавішею миші.

Щоб отримати контекстне меню елемента, треба клацнути на ньому правою клавішею миші.

Відображення піктограм у вікні шапки залежить від вибору команд (Значки, Список, Таблиця,тощо) з пункту меню Вигляд, а також від значень параметрів, доступ до яких отримують після виконання команд (у Vista натисніть клавішу Alt) Сервіс ► Властивості папки ► Вигляд.Власне тут можна задати чи скасувати відображення повного шляху до вибраного файлу в рядку заголовка файлу в рядку заголовка папки чи в адресному рядку на панелі інструментів, назв типів файлів (розширень), захованих і системних файлів, тощо.

Значок для папки можна змінити на інший на закладці Налаштуваннякоманди Вигляд ► Налаштування вигляду папки.

5. Властивості робочого столу.За допомогою команди Властивостіз контекстного меню робочого столу отримаємо доступ до діалогового вікна налаштування екрана (робочого столу).

Тут користувач може:

1) на закладці Фон(Тло)чи Робочий стілз меню добрати до вподоби колір фону і вигляд малюнка (шпалер) робочого столу;

2) на закладці Заставкавибрати вигляд екранної заставки – рухомого зображення, яке з’явиться на екрані через заданий Інтервал бездіяльності користувача (це роблять з метою запобігти вигорянню екрана);

3) замінити кольорове оформлення всіх елементів вікон;

4) задати параметри роздільної здатності екрана.

Можна вибрати веб-стиль (навести і клацнути один раз) чи класичний стиль вибору і відкривання (подвійним клацанням) об’єктів мишею, вигляд вказівника миші, а також змінювати вигляд значків. Можна задавати тему робочого столу з меню як сукупність значень , а також можливість відобразити певну веб-сторінку на робочому столі відразу після вмикання комп’ютера, використовувати бічну панель.

Задавши потрібні параметри,діалогові вікна закривають,натиснувши на кнопку ОК.Якщо користувач почав задавати нові параметри і передумав їх впроваджувати,то потрібно натиснути на кнопку Скасувати.Початківці часто роблять помилку:намагаються виконувати якусь дію,не закривши діалогового вікна.Діалогове вікно завжди потрібно закривати.Для цього є кнопка.

У діалогових вікнах є також кнопка зі знаком запитання.Клацнувши на ній,а потім на будь-якому елементі вікна,отримаємо довідку про призначення цього елемента.

6.Вимикання комп’ютера.Розглянемо правила вимикання комп’ютера.Комп’ютер вимикати одразу не можна.Спочатку потрібно натиснути на кнопку Пуск і послідовно виконати пункти Закінчення роботи і Вимкнути або Перзавантажити.Натиснувши на комбінацію клавіш Alt + F4 I Enter,процес вимикання комп’ютера можна значно пришвидшити.

Комп’ютер можна перевести у «сплячий режим».Для цього в ХР треба натиснути клавішу Shift після виконання команди Закінчення роботи.Тоді після вмикання комп’ютера на екрані будуть папки і документи,що залишилися з попереднього сеансу роботи.У Vista I Windows 7 для цього є відповідні команди.

Зауваження 1.Порушення правил вимикання або само вимикання внаслідок раптового зникнення живлення може призвести до неполадок у системних файлах на диску.Під час наступного вмикання комп деякий час працюватиме програма сканування дисків,яка автоматично усуватиме ці неполадки.

Зауваження 2.Усі вищеописані поняття і головні принципи роботи стосуються всіх версій ОС MS Windows.

Хід роботи:

Відкрийте вікно об’єкта «Мій комп’ютер».

Двічі клацніть над його піктограмою лівою кнопкою миші.

Розгорніть вікно на весь екран.

Для цього клацніть на кнопці

Надайте вікну попереднього вигляду.

Мінімізуйте вікно.

Розгорніть мінімізоване вікно.

Клацніть над кнопкою «Мій комп’ютер» у панелі задач.

Закрийте вікно.

Закрити вікно можна одним з вищеописаних способів.

Знову відкрийте вікно об’єкта «Мій комп’ютер».

Перепишіть назви трьох піктограм,що є у вікні.

Змініть розміри вікна.

Чи є у вікні смуги прокручування?Якщо у вікні видно всі піктограми,то смуг прокручування не буде.

Зменшіть розміри вікна,щоб з’явились смуги прокручування.

Поекспериментуйте зі смугами прокручування.

Перетягуйте бігунці,або клачайте лівою клавішею миші на кнопках для вертикального перегляду.

Виберіть найоптимальніший,на вашу думку,розмір вікна.

Активізуйте контактне меню робочого поля вікна об’єкта «Мій комп’ютер».

Щоб викликати контекстне меню елемента,треба над елементом клацнути правою клавішею миші.Розгляньте доступні команди.Перепишіть їх назви у звіт.

Вивчіть способи зображення піктограм у вікні.

Є декілька способів зображення піктограм у вікні:великі значки,малі,список,таблиця,ескіз сторінки.Виберіть у контекстному меню пункт Список.Спостерігайте за змінами у робочому полі.Спосіб Ескіз сторінки використовують для відображення значків графічних чи веб-файлів---значок матиме вигляд картинки з файлу.

Виконайте пункти 12-13,щоб задати інші три способи зображення піктограм.

Відобразіть піктограми у вигляді таблиці.Перепишіть у звіт характеристики декількох об’єктів:назву,тип,обсяг.

Відобразіть піктограми різними способами, але тепер користуйтеся засобами головного меню вікна.

Виберіть в головному меню пункт Вигляді потрібний підпункт. Яке розташування піктограм вам більш до вподоби?

Увімкніть/вимкніть панель інструментів та рядок стану вікна.

Скористайтеся відповідними командами з пункту Вигляд головного меню. Вмикання/вимикання виконується повторним виконанням потрібної команди. Увімкнений режим позначений «пташкою» або кружечком ліворуч від назви команди. Простежте, щоб для панелі інструментів був увімкнений режим відображення звичайних кнопок і адресного рядка. Ознайомтеся з призначенням кнопок на панелі. Для цього наведіть на не підписані кнопки вказівник миші, отримайте підказку і перепишіть назви деяких кнопок у звіт Перепишіть інформацію з рядка стану у звіт.

Відкрийте вікно диска D: або іншого.

Щоб відкрити вікно, диску двічі клацніть мишею на його піктограмі. Перепишіть назви трьох об’єктів, що є на диску, в звіті зазначте, чи це файли, чи папки.

Дослідіть властивості диска: обсяг диска, а також обсяг у байтах та відсотках вільного місця на диску.

Для цього клацніть правою клавішею миші на чистому полі та виберіть пункт Властивості. Занотуйте обсяг диска та вільного місця на ньому в звіт. Закрийте діалогове вікно.

Дослідіть вікно папки, відкривши будь-яку папку на диску.

Відкрийте папку двічі клацнувши на її піктограмі. Перепишіть назви чотирьох об’єктів у звіт звіт і зазначте, чи це файли, чи папки. Виконайте команди Вигляд ► Значки. Змініть розташування значків у вікні, застосувавши команду Вигляд ► Упорядкувати значкиі вибравши по черзі декілька способів упорядкування: за іменем, за обсягом, за датою внесення останніх змін, групами, автоматично, вирівняти. Змініть розташування значків методом перетягування, вимкнувши режим автоматично, якщо це можливо у вашій конкретній ситуації. Перелічіть у звіті застосовані способі розташування (упорядкування) значків.

Дослідіть властивості папки. Відкрийте чотири будь-які папки (можна на різних дисках) у чотирьох вікнах, а не послідовно, в одному вікні. Задайте режим відображення повного шляху в рядку заголовка папки і на панелі адреси.

Для цього у Windows XP виконайте команди Сервіс ► Властивості папки… і на закладці Загальні у групі параметрів Огляд папок задайте режим Відкривати папку в окремому вікні. У Vista відкрийте діалогове вікно Властивості папки…В інших групах цієї закладки можна задати чи скасувати відображення області зі списком задач у робочому полі вікна, а також стиль користування мишею.Щоб задати чи скасувати відображення повних шляхів, перейдіть на вкладку Вигляд, знайдіть і ввімкніть чи вимкніть відповідні параметри. Ознайомтеся з іншими параметрами. Довідка.На закладці Типи файлів можна ознайомитися зі списком зареєстрованих розширень та типів файлів, створити власне розширення чи поставити у відповідність нерозпізнаному системою розширенню зареєстрований тип.

Висновки

Ви ознайомилися з поняттями операційна система,диск,папка,файл,об»єкт,вікно,піктограма,діалогове вікно.Піктограма репрезентує об»єкт.Вікно розкриває зміст об»єкта.З вікном можна виконувати такі дії:1) відкривати,2) закривати,3)мінімізувати,4) перетягувати,5)змінювати розміри,6)активізувати,7)налаштовувати.

Вікно складається з елементів,над якими можна виконувати дії ,визначені в контекстних меню елементів.

Контекстне меню об»єкта чи вибраного елемента вікна викликають натисканням правої клавіші миші.

Дію над об»єктом можна виконати лише вибравши його.

Піктограми у вікні можна виконати лише вибравши його.

Якщо їх мало,то варто вибирати Значки,якщо багато,то-Список,а якщо файли графічні-Ескіз.Значки можна переміщати у вікні,вимкнувши режим їх автоматичного упорядкування.

Звіт має містити короткі відповіді на запитання і завдання,наведені курсивом у пунктах 7,12,14,16-19,24,31.

Контрольні запитання

1.Яке призначення об’єкта «Мій комп’ютер?»

2.Яке призначення панелі задач?

3.Що таке ярлик?

4.Яке призначення піктограм?

5.З чого складається вікно об’єкта?

6.Які необов’язкові елементи вікна?

7.Яке призначення смуг прокручування?

8.Які дії можна виконувати з вікном?

9.Для чого вікно мінімізують?

10.Як можна змінити розташування вікна на екрані?

11.Чим відрізняється активне вікно від пасивного.

12.Як зробити вікно активним?

13.Для чого призначене контекстне меню?

14.Як відкрити папку?

15.Як розгорнути вікно на весь екран?

16.Як змінити розміри вікна?

17.Як виконати перетягування за допомогою миші?

18.Як активізувати контекстне меня об’єкта?

19. Що таке робочий стіл?

20. Як закрити папку?

21. Яке призначення програми сканування диска?

22. Яке призначення комбінації клавіш Alt+F4?

23. Як можна відобразити піктограми у вікні ?

24. Яка перевага розташування піктограм у вигляді таблиці?

25. Як увімкнути/вимкнути панель інструментів ?

26. Яке призначення рядка стану?

27. Як дослідити властивості диска?

28. Як закрити мінімізовані об’єкти?

29. Як виконати налаштування робочого столу?

30. Як правильно вимикати комп’ютер?

31. Які рисунки робочого столу та екранних заставок ви знаєте?

32. Які кнопки містить панель інструментів?

33. Якими способами можна розташувати вікна на екрані?

34. Що таке повний шлях до файлу?

35. Які символи не можна виконувати у нузвах файлів?

 

Відповіді на контрольні запитання:

1. За його допомогою можна відшукати і виконати будь-яку програму, відкрити будь-яку папку, знайти і обробити будь-який документ.

2. Панель задач забезпечує швидкий доступ до програм.

3. Невеликий за обсягом файл, в якому міститься шлях до певного об'єкта.

4. Піктограмами зображуються дисководи для дискет і компакт-дисків, вінчестер, пристрої, папки, файли, засоби налагодження системи тощо.

5. Вікно об'єкта (програми, папки) складається з таких основних елементів:

ü рядка заголовку;

ü рядка меню;

ü робочого поля вікна.

6. Необов'язковими елементами є рядки панелей інструментів і статусу.

7. Вони призначені для переміщення тексту у вікні редактора по вертикалі та по горизонталі.

8. 1) відкривати, 2) закривати, 3) мінімізувати, 4) перетягувати, 5) змінювати розміри, 6) активізувати, 7) налаштовувати.

9. Якщо ж вікно потрібне, але воно займає на екрані надто багато місця, його мінімізують

10. Перемістить вказівник миші на рядок заголовка та перетягнути вікно в іншу область.

11. –

12. Клацніть потрібний елемент, щоб зробити його вікно активним.

13. Дозволяє виконувати операції з інтерфейсом браузера швидше і ефективніше.

14. Потрібно навести курсор на папку та двічі клацнути мишкою на цій папці.

15. Кнопка розгортання дозволяє розгорнути вікно додатка так, щоб воно заповнювало весь екран.

16. Щоб змінити висоту вікна, наведіть вказівник миші на його верхню межу. Коли вказівник перетвориться на вертикальну двосторонню стрілку , клацніть межу та перетягніть її вгору або вниз. Щоб змінити ширину вікна, наведіть вказівник миші на його ліву або праву межу. Коли вказівник перетвориться на горизонтальну двосторонню стрілку , клацніть межу та перетягніть її вправо або вліво.

17. Потрібно навести курсор на дану область і клацнути ПКМ і втримуючи її натиснутою перетягти об’єкт в іншу область.

18. Потрібно підвести курсор до однієї з панелей і натиснути ПКМ.

19. Робочий стіл-це перве,що відображається після запуску Windows.

20. Щоб закрити папку,досить натиснути значок закриття вікна у вигляді символу «Х».

21. Програма сканує диск на наявність вірусів,шпигунських програм.

22. Ця комбінація закриває будь яку відкриту програму.

23. Можна вибрати будь який вид відображення:таблица,список і т.д.

24. –

25. Панелі інструментів можна увімкнути або приховати в опціях вікна Управлінняінструментами.

26. У рядку стану зазвичай наводиться досить корисна інформація.

27. Локальний диск,ПКМ,свойства.

28. Потрібно натиснути значок закриття вікна у вигляді символу «Х».

29. Значки на робочому столі можна налаштувати з використанням діалогового вікна Елементи робочого стола, яке викликається кнопкою Настройка робочого стола.

30. Пуск,Выключение,Завершение работы.Або Alt + F4 + Enter.

31. Ескорт,Тюльпани,Стоунхендж…

32. Містить ярлики встановлених програм.

33. Вікна на екрані можна розташувати у довільному порядку шляхом перетягування.

34. Це літеральний рядок, який вказує розташування файлу у файловій системі.

35. Символи : * = + /

 

Щоб отримати контекстне меню елемента, треба клацнути на ньому правою клавішею миші.

Відображення піктограм у вікні шапки залежить від вибору команд (Значки, Список, Таблиця,тощо) з пункту меню Вигляд, а також від значень параметрів, доступ до яких отримують після виконання команд (у Vista натисніть клавішу Alt) Сервіс ► Властивості папки ► Вигляд.Власне тут можна задати чи скасувати відображення повного шляху до вибраного файлу в рядку заголовка файлу в рядку заголовка папки чи в адресному рядку на панелі інструментів, назв типів файлів (розширень), захованих і системних файлів, тощо.

Значок для папки можна змінити на інший на закладці Налаштуваннякоманди Вигляд ► Налаштування вигляду папки.

5. Властивості робочого столу.За допомогою команди Властивостіз контекстного меню робочого столу отримаємо доступ до діалогового вікна налаштування екрана (робочого столу).

Тут користувач може:

1) на закладці Фон(Тло)чи Робочий стілз меню добрати до вподоби колір фону і вигляд малюнка (шпалер) робочого столу;

2) на закладці Заставкавибрати вигляд екранної заставки – рухомого зображення, яке з’явиться на екрані через заданий Інтервал бездіяльності користувача (це роблять з метою запобігти вигорянню екрана);

3) замінити кольорове оформлення всіх елементів вікон;

4) задати параметри роздільної здатності екрана.

Можна вибрати веб-стиль (навести і клацнути один раз) чи класичний стиль вибору і відкривання (подвійним клацанням) об’єктів мишею, вигляд вказівника миші, а також змінювати вигляд значків. Можна задавати тему робочого столу з меню як сукупність значень , а також можливість відобразити певну веб-сторінку на робочому столі відразу після вмикання комп’ютера, використовувати бічну панель.

Задавши потрібні параметри,діалогові вікна закривають,натиснувши на кнопку ОК.Якщо користувач почав задавати нові параметри і передумав їх впроваджувати,то потрібно натиснути на кнопку Скасувати.Початківці часто роблять помилку:намагаються виконувати якусь дію,не закривши діалогового вікна.Діалогове вікно завжди потрібно закривати.Для цього є кнопка.

У діалогових вікнах є також кнопка зі знаком запитання.Клацнувши на ній,а потім на будь-якому елементі вікна,отримаємо довідку про призначення цього елемента.

6.Вимикання комп’ютера.Розглянемо правила вимикання комп’ютера.Комп’ютер вимикати одразу не можна.Спочатку потрібно натиснути на кнопку Пуск і послідовно виконати пункти Закінчення роботи і Вимкнути або Перзавантажити.Натиснувши на комбінацію клавіш Alt + F4 I Enter,процес вимикання комп’ютера можна значно пришвидшити.

Комп’ютер можна перевести у «сплячий режим».Для цього в ХР треба натиснути клавішу Shift після виконання команди Закінчення роботи.Тоді після вмикання комп’ютера на екрані будуть папки і документи,що залишилися з попереднього сеансу роботи.У Vista I Windows 7 для цього є відповідні команди.

Зауваження 1.Порушення правил вимикання або само вимикання внаслідок раптового зникнення живлення може призвести до неполадок у системних файлах на диску.Під час наступного вмикання комп деякий час працюватиме програма сканування дисків,яка автоматично усуватиме ці неполадки.

Зауваження 2.Усі вищеописані поняття і головні принципи роботи стосуються всіх версій ОС MS Windows.

Хід роботи:

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти