ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Охарактеризуйте структуру робочої книги в Microsoft Office Excel.

Робоча книга—основний документ Ms Excel, який складається з окремих робочих аркушів. Робочий аркуш (ЕТ) має табличну структуру, складається з рядків і стовпців. (Максимум в Ms Excel 97—256 стовпців на 65536 рядків).

Стовпці робочого аркуша позначені латинськими буквами від А до Z і сполученнями цих букв. Рядки пронумеровані числами.

На перетині рядків і стовпців утворюються клітинки—комірки, кожна з яких має адресу, наприклад, А1, С56, АВ16. В комірці може зберігатися текст, числа або посилання на формулу.

Прямокутна група комірок—діапазон, задається координатами верхньої лівої и нижньої правої комірок, розділених двокрапкою.

Внизу робочих аркушів є ярлики аркушів. Клацання на них відкриває вибраний аркуш.

Запуск Ms Excel

Пуск→ Программы→ Ms Excel.

Введення даних

Введення даних виконується безпосередньо в комірку або в рядку формул (над робочим аркушем).

Типи даних, які можуть зберігатися в комірках:

Текст—будь-які символи. Якщо потрібно ввести число, як текст, поставте на початку апостроф. Довжина до 255 символів.

Числа—цілі, десяткові и звичайні дроби, в стандартнім вигляді. Якщо число не поміщається, то з’явиться « ######».

Послідовності—виділити першу комірку (для числових послідовностей з кроком більше 1—дві сусідні комірки), за маркер автозаповнювача (на границі виділення) розтягнути область заповнення.

Редагування даних

Редагування даних виконується стандартно.

(Повторити засоби редагування даних у текстовому редакторі:

Операції видалення, вставки символів.

Операції з фрагментами тексту:

· Виділення

· Видалення—клавіша DELETE або КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ—Удалить або Правка—Удалить

· Копіювання—CTRL+ INS, SHIFT+ INS або КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ—Копировать, КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ—Вставить, або перетягування при натиснутій CTRL.

· Переміщення—за допомогою миші або КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ-Вырезать, КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ—вставить).

Форматування даних.

Виділяємо потрібну комірку або діапазон. КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ→формат ячеек→задаємо формат числа, вирівнювання, шрифт, заливку.

За допомогою табличного процесора ми можемо створювати та обробляти дані в таблицях. Основні операції в Ms Excel виконуються аналогічно операціям Ms Word.

Опишіть принципи роботи з формулами в Microsoft Office Excel.

>Формулой в Excel називається послідовність символів,начинающаяся зі знака рівності “=“. У цю послідовність символів можуть входити постійні значення, посилання осередки, імена, функції чи оператори.

Вводити формулу треба з знака рівності. Це ж треба у тому, щоб Excel зрозумів, що у осередок вводиться саме формула, а чи не дані.

Посилання в Microsoft Excel — адресу осередки чи зв'язкового діапазону осередків. У кожному аркуші Excel то, можливо 256 (2 у вісім ступеня) шпальт і 65536 (2 в 16 ступеня) рядків. Посилання в Excel бувають 3-х типів:

Відносні посилання (приклад:A1);

Абсолютні посилання (приклад: $A);

Змішані посилання (приклад: $>A1 чи A, вони наполовину відносні, наполовину абсолютні).

При переміщенні осередки з формулою які у формулі посилання не змінюються. При копіюванні формули посилання осередки можуть змінюватися залежно від своїх типу.

Так само як іавтозаполнение осередків даними. Якщо таблиці необхідно провести однакові обчислення, використовується функціяавтозаполнения, щоб повторно не вводити однакові формули.

Внесення змін - у робочий лист, і навіть усунення помилки виконується з допомогою редагування формул в осередках. Режим редагування осередків можна активізувати кількома способами.

1.Редактирование формули в рядку формул:

- виділіть осередок з формулою, підлягає редагування,

- клацніть мишкою, розмістивши курсор в рядку формул.

2.Редактирование формули у осередку:

- двічі клацніть мишкою, розмістивши курсор всередині осередки. Цей спосіб редагування формули працює в тому разі, якщо включена опціяПравка просто у осередку навкладкеПравка діалогового вікна Параметри меню Сервіс.

- включити «режим редагування»:

- виділити осередок й тицьнути на клавішу <>F2>.

Після закінчення редагування формули «режим редагування» в осередку необхідно відключити – натиснути клавішу <>Esc> чи <>Enter>.

Функції в Excel йдуть на виконання стандартних обчислень у робочих книгах. Значення, що використовуються обчислення функцій, називаються аргументами. Значення, які повертаються функціями як відповідь, називаються результатами. Крім вбудованих функцій ви можете залучити до обчисленнях користувальні функції, які створюються засобами Excel. Аргументи функції записуються в круглі дужки відразу за назвою функції і відокремлюються друг від друга символом точка з коми “;”.Скобки дозволяють Excel визначити, де починається і закінчується список аргументів. Усередині скобок повинні розташовуватися аргументи. Пам'ятаєте у тому, що з записи функції повинні бути відкриває і яка закриває дужки, у своїй годі було вставляти прогалини між назвою функції і дужками.

Як аргументів можна використовувати числа, текст, логічні значення, масиви, значення помилок чи посилання. Аргументи може бути як константами, і формулами. Натомість ці формули можуть утримувати інші функції. Функції, є аргументом інший функції, називаються вкладеними. У формулах Excel можна використовувати сьомої рівнів вкладеності функцій.

>Задаваемие вхідні параметрів має мати допустимі для даного аргументу значення. Деякі функції може мати необов'язкові аргументи, які можуть опинитися відсутні при обчисленні значення функції.

Для зручності роботи функції в Excel розбиті за категоріями: функцій управління базами даних, і списками, функції дати й часу,DDE/Внешние функції, інженерні функції, фінансові, інформаційні, логічні, функції перегляду і заслань. З іншого боку, присутні такі категорії функцій: статистичні, текстові і математичні.

З допомогою текстових функцій є можливість обробляти текст: видобувати символи, знаходити потрібні, записувати символи у суворо певне місце тексту й багато іншого.

З допомогою функцій дати й часу можна вирішити практично будь-які завдання, пов'язані з урахуванням дати або часі (наприклад, визначити вік, обчислити стаж роботи, визначити кількість робітників днів будь-якому проміжку часу).

>Логические функції допомагають створювати складні формули, які залежно від виконання тих чи інших умов здійснюватимуть різні види обробки даних.

Щоб знайти потрібні нам вмонтовану функцію Excel, ввійти в меню "Вставка" і активувати пункт "Функція". Чи розкриється діалог під назвою "Майстер функцій".

Функції можуть входити до складу формул.

У діалозі дваокна-списка і кілька кнопок. Для зручності вбудовані функції розбиті за категоріями. У вікні під назвою "Категорія" перебуває список категорій функцій. На вікні під назвою "Функція" представлено алфавітному порядку список функцій, виділеної категорії.

Нижче списку функцій дається дуже стиснута довідка про виділеної функції. Але прочитати цю довідку можна за допомогиJAWS-курсора. Якщо ж натиснути кнопку допомоги, то відкриється нове діалогове вікно з докладною довідкою про виділеної функції Excel.

А натискання кнопки "ОК" активізує другий крок майстра функцій - введення вхідних параметрів чи аргументів функції. Зазвичай тут потрібно перерахувати адреси осередків і діапазони, які беруть участь у обчисленнях даної функції. Після введення чергового аргументу потрібно натискати табуляцію. Наприкінці потрібно натиснути ">Enter", щоб активізувати кнопку ">Ок". У діалозі введення параметрів також присутній довідкова інформація, доступним лише дляJAWS-курсора.

Після завдання вхідних параметрів вбудованої функції Excel сформує текст формули і розмістить їх у ту осередок, де був курсор при виклик майстра функцій.

Щоб знайти потрібні нам вмонтовану функцію Excel, ввійти в меню "Вставка" і активувати пункт "Функція". Чи розкриється діалог під назвою "Майстер функцій".

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти