ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Пристрій і принцип дії сушильної камери

Пристрій і принцип дії сушильної камери

Двокамерна металева сушарка типу СПМ-2К відноситься до камер періодичної дії. Дана камера призначена для сушіння пиломатеріалів будь-яких деревних і товщини високотемпературними режим амії в середовищі перегрітої пари або в пароповітряної середовищі м'якими, нормальними і форсованими режимами.

Сушарка може бути застосована на деревообробних підприємствах по виробництву меблів, лиж, паркету, столярно-будівельних виробів, тари, та інших виробів, у виробництві яких використовуються пиломатеріали, висушувані по I-II категоріями якості.

Сушарка СПМ-2К складається з двох камер періодичної дії, коридору управління та лабораторії. Кожна камера складається з п'яти цельносборних металевих секцій: передній, яка має дві одностулкові двері автоклавного типу, а також обігові блоки; двох середніх секцій, які забезпечені роздільної перегородкою і отворами для установки датчиків; вентиляторної секції, в якій встановлено два осьових реверсивних вентилятора серії У-12 № 12,5, біметалічні калорифери, тип IV.

Каркас секцій складається з швеллерного і уголкового прокату, закритого зсередини сталевим листом, захищеного антикорозійним покриттям або листами з нержавіючої сталі. Зовні стіни обшиті алюмінієвим листом. Простір між обшивками заповнено теплоізоляційним матеріалом - мінеральною ватою.

У сушильному просторі знаходяться висушуваний матеріал, напрямні екрани та оборотні блоки. Обсяг цього простору розрахований на завантаження двох штабелів. У вентиляторному приміщенні розміщують вентиляторну установку, теплове обладнання з розведенням трубопроводів, пристрої для установки датчиків.

Камера оснащена зволожувальні системою і припливно-витяжними трубами. Зволожувальна система складається з двох пар труб, встановлених вертикально на виході з вентиляторного приміщення в сушильне простір.

Ці труби з'єднані з вентиляторним приміщенням спеціальними патрубками, рівномірно розподіленими між собою по висоті камери. Камера оснащена гідравлічним затвором, за допомогою якого в камері підтримується атмосферний тиск.

Для зменшення витоку агента сушіння повз сушильних штабелів в камері встановлюються стаціонарні та поворотні екрани. Стаціонарні екрани загороджують торці штабелів, а поворотні ліквідують витік агента сушіння через зазор, що утворюється між стельовим перекриттям і верхи штабелів у період усадки.

Лісосушильний камера оснащена системою автоматики, що забезпечує автоматичне регулювання процесу сушіння і управління електродвигунами вентиляторних установок. Регулятор дозволяє підтримувати задані значення режимних параметрів по температурі і психрометричні різниці.

Проекти сушарки СПМ-2К і сушильних блоків на базі двох, трьох і чотирьох сушарок розроблені Гіпродревпромом.

 

 

Рис 1.1. Схема камери СПМ-2К

 

 

. 1-передня секція, 2-секція вентилятора, 3-вертикальний екран, 4 осьові реверсивні вентилятори, 5-електродвигуни приводу вентиляторів, 6-калорифери з біметалевих труб, 7-припливно-витяжні труби, 8-торцезащітние екрани, 9-двері, 10-рейкові шляхи, 11-штабеля, 12-зволожувальні труби, 13-напровляющіе екрани, 14-щит управління і щити вентиляторів, 15- лабораторія, 16-щит регуляторів, 17-коридор управління

 

Технічна характеристика сушильної камери СПМ-2К

 

Показник Значення
1. Розміри сушильного простору, м: довжина ширина висота   7,6 7,0 4,4
2. Кількість штабелів, що завантажуються в камеру, шт.
3. Розміри штабелів, м: довжина ширина висота     6,5 1,8 3,0
4. Місткість камери, м3, для матеріалу: умовного     71,60
5. Продуктивність камери, м3 / рік, в умовному матеріалі  
6. Характеристика калориферів: тип Кількість, шт. вид теплоносія температура теплоносія, 0C сумарна поверхня нагріву, м2 теплова потужність, кВт   Біметалічні трубиIV пар 120,35 275,56 855,39
7. Характеристика вентиляторів: тип Кількість, шт. потужність приводу, кВт частота обертання, хв-1   ЦАГИ У12№12,5 5,6/6,3/10 1450/980/735
8. Габаритні розміри лісосушильного блоку, м: довжина ширина висота     12,1 30,8 5,1
9. Маса, т 101,5

 

 

Вибір технології сушіння

Технологія камерного сушіння складає ця з підготування штабеля і збереження висушеного матеріалу, проведення прогрівання, кондиціонування і безпосередньо сушіння деревини.

При виборі режиму сушіння слід виходити з раціонального поєднання таких факторів : необхідної якості матеріалу, що висушує ця, обумовленою нормами вимог до якості сушіння; категорії режимів сушіння, що забезпечує необхідну якість сушіння при заданій тривалості процесу, і конструкції камери, яка може висушувати матеріал, за визначеною категорією якості, не перевищувати режимну тривалість. Крім технологічних особливостей використання того чи іншого режиму, слід враховувати й економічні аспекти- рентабельність застосування режимів різної інтенсивності.

За завданням на даний проект вибираємо наступні режими сушіння залежно від призначення висушеного матеріалу і його товщини:

- деревину бук висушуємо за II категорією якості нормальними режимами до кінцевої вологості 10 %

- деревину бук висушуємо за II категорією якості нормальними режимами до кінцевої вологості 6%

- деревину бук висушуємо за II категорією якості нормальними режимами до кінцевої вологості 6%

Вибір режимів сушіння здійснює ця згідно ГОСТ 1977384, залежно від породи,товщини призначення. Режими сушіння для заданих специфікацій п/м і заготовки наведено в табл.. 1.2.

 

 

Таблиця 1.2.

 

 

  Порода Товщина п/м,мм Номер і індекс режиму Зміна вологості на кожному ступені режиму ,% Параметри режиму
t, 0C ∆t,0C ϕ
Бук К-4 35-25 25-20 25-15 0,82 0,75 0,62 0,62 0,34
Бук К-4 35-25 25-20 25-15 0,82 0,75 0,62 0,62 0,34
Бук К-2 35-25 25-20 25-15 0,79 0,66 0,33 0,33 0,33

 

Розрахунок проводиться за відомою методикою з врахуванням особливостей сушильних камер періодичної дії.

Тривалість процесу сушіння пиломатеріалів, заготовок, що враховує тривалість процесу початкового прогрівання і тепловологооброблення, визначає ця за такою формулою:

Де: початкова тривалість процесу сушіння пиломатеріалів заданої породи і розмірів нормальним режимом від початкової вологості 60% до кінцевої 12% в камерах з реверсивною циркуляцією агента сушіння середньої інтенсивності з розрахунковою швидкістю агенту сушіння по матеріалу і м/с, год.; коефіцієнти, які відповідно враховують категорію режиму процесу сушіння, інтенсивність циркуляції агента сушіння, початкову та кінцеву вологість деревини, якість висушуваного матеріалу і його довжину.

Початкова тривалість процесу сушіння визначається за додатком 1 залежно від породи, товщини і ширини висушуваного матеріалу.

Коефіцієнт категорії режиму процесу сушіння становить:

- для м яких режимів 1,70;

- нормальних -1,00;

- форсованих 0,80

Коефіцієнт , який враховує інтенсивність циркуляції агента сушіння, визначають за додатком 2залежно від добутку і швидкості циркуляції сушильного агента через штабель . Якщо невідома швидкість циркуляції агента сушіння через штабель , то для наближених розрахунків її можна приймати наступною: для камер із середньою інтенсивністю циркуляції – 1 м/с; із циркуляцією підвищеної інтенсивності 2м/с; із циркуляцією високої інтенсивності -2,5м/с.

Коефіцієнт , що враховує початкову та кінцеву вологість деревини, визначають згідно з додатком 3. Коефіцієнт , який враховує якість висушуваного матеріалу (враховує тривалість волого оброблення і кондиціювання деревини в камері), становить для: 1 категорії якості -1,25: II категорії якості -1,15: III категорії якості 1,00.

Коефіцієнти який враховує довжину висушуваного матеріалу (пиломатеріалів, заготовок), визначаєця за додатком 4 залежно від відношення довжини матеріалу до його товщини . За проведення гідроізоляції торців коротких заготовок

За такою ж методикою визначається тривалість процесу сушіння умовного матеріалу. Як умовний матеріал прийнято соснові обрізні дошки товщиною 40 мм, шириною 150 мм, довжиною більше 1 м, які висушуються за II категорією якості від початкової вологості 60% до кінцевої 12%.

Табл.1.1 Визначення тривалості сушіння пиломатеріалів (заготовок)

По-рода Розміри матеріалу мм год Коефіцієнти   год діб
L
Бук 0,83 1,15 108,813 4,53
Бук 0,78 1,43 1,25 163,219 6,80
Бук 0,83 1,38 1,25 133,848 5,57

Аеродинамічний розрахунок

Вибір вентилятора.

Вентилятор вибирають по напору Hрозр. І об’єму повітря, яке подається вентилятором Vв.

Де: - кількість вентиляторів по технічній характеристиці камери; - об'єм циркулюючого агента сушіння в секунду. м/с.

Для вибору вентилятора знаходимо Hхар.- напір для стандартного повітря:

Де: 1,2 кг/м3- щільність стандартного повітря.

За визначеними значеннями і вибирається №, кількість обертів і - коефіцієнт корисної дії вентилятора .

Для того, щоб за характеристиками для нереверсивних вентиляторів вибрати вентилятор, реверсивний - необхідно, об'єм повітря , що подається вентилятором,збільшити на 10%, збільшити на 20-25%, а коефіцієнт корисної дії вентилятора ηв знизити на 10%.

Визначаємо потужність, яку споживає вентилятор:

Визначаємо потужність електродвигуна для приводу вентилятора:

Де: - коефіцієнт запасу на пусковий момент. -коефіцієнт корисної дії, залежить від виду з'єднання вала двигуна і вала вентилятора. - кількість вентиляторів, які приводяться в дію одним двигуном.

Пристрій і принцип дії сушильної камери

Двокамерна металева сушарка типу СПМ-2К відноситься до камер періодичної дії. Дана камера призначена для сушіння пиломатеріалів будь-яких деревних і товщини високотемпературними режим амії в середовищі перегрітої пари або в пароповітряної середовищі м'якими, нормальними і форсованими режимами.

Сушарка може бути застосована на деревообробних підприємствах по виробництву меблів, лиж, паркету, столярно-будівельних виробів, тари, та інших виробів, у виробництві яких використовуються пиломатеріали, висушувані по I-II категоріями якості.

Сушарка СПМ-2К складається з двох камер періодичної дії, коридору управління та лабораторії. Кожна камера складається з п'яти цельносборних металевих секцій: передній, яка має дві одностулкові двері автоклавного типу, а також обігові блоки; двох середніх секцій, які забезпечені роздільної перегородкою і отворами для установки датчиків; вентиляторної секції, в якій встановлено два осьових реверсивних вентилятора серії У-12 № 12,5, біметалічні калорифери, тип IV.

Каркас секцій складається з швеллерного і уголкового прокату, закритого зсередини сталевим листом, захищеного антикорозійним покриттям або листами з нержавіючої сталі. Зовні стіни обшиті алюмінієвим листом. Простір між обшивками заповнено теплоізоляційним матеріалом - мінеральною ватою.

У сушильному просторі знаходяться висушуваний матеріал, напрямні екрани та оборотні блоки. Обсяг цього простору розрахований на завантаження двох штабелів. У вентиляторному приміщенні розміщують вентиляторну установку, теплове обладнання з розведенням трубопроводів, пристрої для установки датчиків.

Камера оснащена зволожувальні системою і припливно-витяжними трубами. Зволожувальна система складається з двох пар труб, встановлених вертикально на виході з вентиляторного приміщення в сушильне простір.

Ці труби з'єднані з вентиляторним приміщенням спеціальними патрубками, рівномірно розподіленими між собою по висоті камери. Камера оснащена гідравлічним затвором, за допомогою якого в камері підтримується атмосферний тиск.

Для зменшення витоку агента сушіння повз сушильних штабелів в камері встановлюються стаціонарні та поворотні екрани. Стаціонарні екрани загороджують торці штабелів, а поворотні ліквідують витік агента сушіння через зазор, що утворюється між стельовим перекриттям і верхи штабелів у період усадки.

Лісосушильний камера оснащена системою автоматики, що забезпечує автоматичне регулювання процесу сушіння і управління електродвигунами вентиляторних установок. Регулятор дозволяє підтримувати задані значення режимних параметрів по температурі і психрометричні різниці.

Проекти сушарки СПМ-2К і сушильних блоків на базі двох, трьох і чотирьох сушарок розроблені Гіпродревпромом.

 

 

Рис 1.1. Схема камери СПМ-2К

 

 

. 1-передня секція, 2-секція вентилятора, 3-вертикальний екран, 4 осьові реверсивні вентилятори, 5-електродвигуни приводу вентиляторів, 6-калорифери з біметалевих труб, 7-припливно-витяжні труби, 8-торцезащітние екрани, 9-двері, 10-рейкові шляхи, 11-штабеля, 12-зволожувальні труби, 13-напровляющіе екрани, 14-щит управління і щити вентиляторів, 15- лабораторія, 16-щит регуляторів, 17-коридор управління

 

Технічна характеристика сушильної камери СПМ-2К

 

Показник Значення
1. Розміри сушильного простору, м: довжина ширина висота   7,6 7,0 4,4
2. Кількість штабелів, що завантажуються в камеру, шт.
3. Розміри штабелів, м: довжина ширина висота     6,5 1,8 3,0
4. Місткість камери, м3, для матеріалу: умовного     71,60
5. Продуктивність камери, м3 / рік, в умовному матеріалі  
6. Характеристика калориферів: тип Кількість, шт. вид теплоносія температура теплоносія, 0C сумарна поверхня нагріву, м2 теплова потужність, кВт   Біметалічні трубиIV пар 120,35 275,56 855,39
7. Характеристика вентиляторів: тип Кількість, шт. потужність приводу, кВт частота обертання, хв-1   ЦАГИ У12№12,5 5,6/6,3/10 1450/980/735
8. Габаритні розміри лісосушильного блоку, м: довжина ширина висота     12,1 30,8 5,1
9. Маса, т 101,5

 

 

Вибір технології сушіння

Технологія камерного сушіння складає ця з підготування штабеля і збереження висушеного матеріалу, проведення прогрівання, кондиціонування і безпосередньо сушіння деревини.

При виборі режиму сушіння слід виходити з раціонального поєднання таких факторів : необхідної якості матеріалу, що висушує ця, обумовленою нормами вимог до якості сушіння; категорії режимів сушіння, що забезпечує необхідну якість сушіння при заданій тривалості процесу, і конструкції камери, яка може висушувати матеріал, за визначеною категорією якості, не перевищувати режимну тривалість. Крім технологічних особливостей використання того чи іншого режиму, слід враховувати й економічні аспекти- рентабельність застосування режимів різної інтенсивності.

За завданням на даний проект вибираємо наступні режими сушіння залежно від призначення висушеного матеріалу і його товщини:

- деревину бук висушуємо за II категорією якості нормальними режимами до кінцевої вологості 10 %

- деревину бук висушуємо за II категорією якості нормальними режимами до кінцевої вологості 6%

- деревину бук висушуємо за II категорією якості нормальними режимами до кінцевої вологості 6%

Вибір режимів сушіння здійснює ця згідно ГОСТ 1977384, залежно від породи,товщини призначення. Режими сушіння для заданих специфікацій п/м і заготовки наведено в табл.. 1.2.

 

 

Таблиця 1.2.

 

 

  Порода Товщина п/м,мм Номер і індекс режиму Зміна вологості на кожному ступені режиму ,% Параметри режиму
t, 0C ∆t,0C ϕ
Бук К-4 35-25 25-20 25-15 0,82 0,75 0,62 0,62 0,34
Бук К-4 35-25 25-20 25-15 0,82 0,75 0,62 0,62 0,34
Бук К-2 35-25 25-20 25-15 0,79 0,66 0,33 0,33 0,33

 

Розрахунок проводиться за відомою методикою з врахуванням особливостей сушильних камер періодичної дії.

Тривалість процесу сушіння пиломатеріалів, заготовок, що враховує тривалість процесу початкового прогрівання і тепловологооброблення, визначає ця за такою формулою:

Де: початкова тривалість процесу сушіння пиломатеріалів заданої породи і розмірів нормальним режимом від початкової вологості 60% до кінцевої 12% в камерах з реверсивною циркуляцією агента сушіння середньої інтенсивності з розрахунковою швидкістю агенту сушіння по матеріалу і м/с, год.; коефіцієнти, які відповідно враховують категорію режиму процесу сушіння, інтенсивність циркуляції агента сушіння, початкову та кінцеву вологість деревини, якість висушуваного матеріалу і його довжину.

Початкова тривалість процесу сушіння визначається за додатком 1 залежно від породи, товщини і ширини висушуваного матеріалу.

Коефіцієнт категорії режиму процесу сушіння становить:

- для м яких режимів 1,70;

- нормальних -1,00;

- форсованих 0,80

Коефіцієнт , який враховує інтенсивність циркуляції агента сушіння, визначають за додатком 2залежно від добутку і швидкості циркуляції сушильного агента через штабель . Якщо невідома швидкість циркуляції агента сушіння через штабель , то для наближених розрахунків її можна приймати наступною: для камер із середньою інтенсивністю циркуляції – 1 м/с; із циркуляцією підвищеної інтенсивності 2м/с; із циркуляцією високої інтенсивності -2,5м/с.

Коефіцієнт , що враховує початкову та кінцеву вологість деревини, визначають згідно з додатком 3. Коефіцієнт , який враховує якість висушуваного матеріалу (враховує тривалість волого оброблення і кондиціювання деревини в камері), становить для: 1 категорії якості -1,25: II категорії якості -1,15: III категорії якості 1,00.

Коефіцієнти який враховує довжину висушуваного матеріалу (пиломатеріалів, заготовок), визначаєця за додатком 4 залежно від відношення довжини матеріалу до його товщини . За проведення гідроізоляції торців коротких заготовок

За такою ж методикою визначається тривалість процесу сушіння умовного матеріалу. Як умовний матеріал прийнято соснові обрізні дошки товщиною 40 мм, шириною 150 мм, довжиною більше 1 м, які висушуються за II категорією якості від початкової вологості 60% до кінцевої 12%.

Табл.1.1 Визначення тривалості сушіння пиломатеріалів (заготовок)

По-рода Розміри матеріалу мм год Коефіцієнти   год діб
L
Бук 0,83 1,15 108,813 4,53
Бук 0,78 1,43 1,25 163,219 6,80
Бук 0,83 1,38 1,25 133,848 5,57

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти