|
Тема. Як підготувати комп'ютер до роботи. Калькулятор. Програма «Математичний космодром».
Мета.1 .Закріплення знань про правила безпечної роботи з комп'ютером в інформативному класі. 2. Познайомити із способом підготовки комп'ютера до роботи. 3. Ознайомити з можливостями та правилами роботи з програмою «Калькулятор». 4. Ознайомити з програмою «Математичний космодром» і сформувати навички роботи з нею. 5. Розвивати обчислювальні навички та логічне мислення. 6. Виховувати комп'ютерну грамотність у дітей. Тип уроку.Урок пояснення нових знань. Обладнання.ПК із завантаженою програмою «Калькулятор», «Сходинки до інформатики 3-4 клас», гра «Математичний космодром», калькулятор, малюнки із зображенням космодрому на космічних кораблів. Хід уроку І. Організація початку уроку. Перевірка обладнання. 2. Повторення правил техніки безпеки. Робота в групах (по 4-5 чол.) - Згадайте ,які правила безпечної роботи в інформаційному класі та за комп'ютером вивчили на минулому уроці? Підведення підсумків роботи. - Запис правил на дошці, доповнення їх з практичним показом. ІІ. Актуалізація опорних знань. -Давайте, повторимо складові комп'ютера. Розшифруй слова
III. Повідомлення теми і завдань уроку. - Сьогодні ми навчимося готувати комп'ютер до роботи, вмикати його, знаходити та користуватися програмою «Калькулятор», виконувати обчислювальні дії за програмою «Математичний космодром». IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Вступна бесіда. - Діти, давайте уявимо, що ми є працівниками центру управління космічними польотами. Спробуємо відправити ракету в космос. - Що потрібно для того, щоб запустити космічний корабель? (Потрібні: ракета, прилади для запуску ракети, вміння керувати, організованість.) - А тепер навчимося користуватися приладами для запуску ракет. - Які це прилади? (Комп'ютер.) 2. Робота за підручником(ст.6) - Опрацювання статті «Як підготувати комп'ютер до роботи».(1-2 абз.) Практична робота. - Вмикати комп'ютер кнопкою «Пуск». 4. Продовження бесіди. - Щоб запустити ракету в космос потрібно виконати складні математичні обчислення. - Який прилад допомагає людям їх виконувати? (Персональний калькулятор) - Хто з вас бачив калькулятори, користувався ними? - Такий самий калькулятор є у комп'ютері. - Зараз навчимося ним користуватися. 5. Робота за підручником (ст.6,4-5 абзац). 1) Знаходження програми «Калькулятор» на комп'ютері, 2) Виконання завдань з підручника (ст.7) 3) 3акріплення умінь. - Обчислити вирази: 17 + 14 − 3 2 · 3 + 6 12 : 4 + 5 4) Складіть ще 2 вирази самостійно та розв'яжіть їх. Фізкультхвилинка. Раз-підняти руки вгору, Два-нагнулися додолу, Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. Три, чотири-рівно стати, Будем знову починати. Нахилилися вперед, назад, Вправо, вліво - щоб нічого е боліло. 10, 9, 8, 7 - час у космос нам усім. V. Робота за програмою «Математичний космодром». 1 група. 1.Повторення правил роботи за програмою «Математичний космодром». (Учні, під керівництвом вчителя, працюють 10 хвилин). 2 група. 1 .Робота за підручником (ст.7). Завдання для розумників і розумниць. 2.Не відриваючи олівця від паперу і не проходячи двічі однією і тією самою лінією, спробуй накреслити такі фігури:
Через 10 хвилин групи міняються місцями. VI. Узагальнення знань учнів. - Молодці! Всі плідно попрацювали в центрі управління польотами. - Чи всі відправили ракети в космос? - Як це зробили? - Як увімкнути комп'ютер? - Як знайти програму «Калькулятор»? VIІ. Підсумок уроку. - Що сподобалось на уроці? - Що видалося важким? - Де будете застосовувати отримані знання? Урок 3 Дата____________
Тема. Поняття про операційну систему. Програма «Туристичні маршрути». Мета: 1. Ознайомити учнів з поняттям «операційна система», дати уявлення про функції, які виконує операційна система. 2. Закріпити знання з української мови про наголос у словах. 3. Розширювати кругозір, просторові уявлення, вміння орієнтуватися на карті України. 4. Розвивати практичні навички роботи на комп'ютері. 5. Виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерного обладнання; бажання подорожувати по Україні. Обладнання:ПК; підручник; програма «Туристичні маршрути»; цікавий квадрат. Хід уроку І. Організація класу. |
|||||||||||||
|