ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

- Урок наближається до кінця. Перевіримо, як ми засвоїли тему уроку.

- Що ми вивчали сьогодні на уроці?

- Назвіть способи упорядкування інформації.

VІІ. Підсумок уроку

-Що сподобалося найбільше?

Діти, я вами задоволена. А тепер візьміть свої сонечка, покладіть на свою голівку і погладьте себе що ви сьогодні молодці. Намалюйте на сонечку ротик який скаже про ваш настрій на уроці.

Байдужий

Сумний

Веселий

За чудову роботу на уроці, діти, я вам хочу вручити подяки (учитель коментує і вручає подяки)

Урок 7

Дата____________

Тема. Збереження інформації. Сучасні засоби збереження інформації. Програма «Кросворд «Явища природи»

Мета. 1. Дати уявлення про сучасні засоби збереження інформації.

2. Формувати вміння розгадувати інформацію.

3. Розвивати логічне мислення.

4. Розвивати пам'ять та пізнавальну цікавість.

5. Виховувати інтерес у дітей до вивчення комп’ютерної грамоти.

6. Закріпити знання з техніки безпеки.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. ПК із завантаженою програмою «Сходинки до інформатики» розділ 3-4 кл.; програма «Кросворд».

Хід уроку

I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.

1. Вправа «Мікрофон»:

– Не розпочинай роботу за комп’ютером без дозволу вчителя.

– Не торкайся проводів, розеток, незнайомих кнопок та клавіш.

– Спину тримай рівненько.

– Сиди на відстані не менше 50см від екрана монітора.

– Не працюй брудними та вологими руками.

Гра «Третій зайвий»

Комп’ютер, ліжко, принтер.

Книжка, зошит, журнал.

Касета, мікрофон, диск.

II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Ознайомлення з різними способами збереження інформації

Робота з підручником.

Подивіться на малюнок стор.17 та назвіть предмети зображені на ньому (підручник, аудіокасета, відеокасета, блокнот, дискета, диск, фотоплівка).

ІІІ. Актуалізація знань.

Розминка.

Давайте порівнюємо комп’ютер з людиною.

- Яка частина тіла в людини є найголовнішою? (голова)

- А у комп’ютера? (системний блок)

- А чим цінна голова людини? (мозком)

- А що найголовніше у системному блоці? (мікропроцесор)

- За допомогою яких органів людина сприймає інформацію? (очі, ніс, рот, шкіра, руки, ноги)

- А за допомогою якого пристрою комп’ютер отримує інформацію? (клавіатура, мишка).

Так, ми ці пристрої називаємо ще пристроями введення інформації. Отже носик, вушка, ротик комп’ютера є клавіатура.

- За допомогою яких органів людина може передавати інформацію? (язик, рука)

Язик – це орган людини, за допомогою якого вона спілкується, передає свої думки в усному мовленні а за допомогою руки записує інформацію на папері.

- А чим користується комп’ютер для передачі інформації? (монітор).

Отже, язиком і руками комп’ютера є монітор або, як його ще називають, дисплей. А ще його називають пристроєм вводу інформації.

Дуже добре, молодці! Отже, головою комп’ютера є системний блок.

- A щo ж він уміє робити? (обчислювати, малювати, писати, грати).

А ще він, як і наша голова вміє вчитися, тобто запам’ятовувати інформацію. Наш мозок – це своєрідний командний пункт, який напружено працює. Він приймає і передає безліч сигналів нашому тілу. Різні частини мозку виконують певну роботу. Майже так і в системному блоці. Машина може виконати все, що ви забажаєте, якщо ви дасте їй правильну команду.

Сьогодні ми дізнаємось, які є засоби збереження інформації. Тема уроку – «Збереження інформації»

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення нового матеріалу.

Якщо зрізати дерево, то за кільцями на стовбурі можна визначити, скільки йому років, дощовими чи посушливими були роки його життя тощо.

Виходить, у дереві зберігається інформація про все його життя. Давним давно, коли на Землі жили прадавні люди, виникла необхідність зберігати різні відомості про способи полювання, землеробства. Для цього люди використовували малюнки. Із малюнків ми дізнаємося, як вони жили. Сучасна людина придумала нові способи збереження інформації – кінострічки, грамплатівки, лазерні диски.

Робота з підручником ст. 16.

Дізнайтеся з тексту, за допомогою чого люди зберігали і зберігають інформацію.

Наведіть приклади засобів збереження інформації.

Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився?

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

І до праці приступати.

V. Практична робота з програмою «Кросворд».

Опрацювання прийомів роботи з мишею.

- Діти, поставте праву руку ліктем на парту і покажіть двома пальчиками, як рухаються вусики у комашки.

- А тепер подивіться на мишку і знайдіть на ній дві клавіші, покладіть на них «вусик» комашки і по черзі кожним «вусиком» натисніть на клавіші. Повторіть 3 – 4 рази.

- Діти, хто справився з завданням? Покажіть одне одному, як ви це робите.

Сьогодні на вас чекає незвичайний кросворд «Явища природи».Розгадуючи його, ви пригадаєте різні явища природи, які спостерігав у житті й вивчав на уроках природознавства.

Відповіді на запитання можете давати у будь-якому порядку.

Релаксація

Міцно закрити очі (рахувати до 3), відкривши їх подивитися в далечінь (рахувати до 5). Повторити 5 разів.

VІ. Узагальнення знань.

- За допомогою чого можна зберегти отриману інформацією? (фотоплівка, касета, дискета, лазерний диск, флешпам’ять).

VІІ. Домашнє завдання.

Розв’язати задачу на сторінці 17 підручника.

VІІІ. Підсумок уроку.

- Що найбільш зацікавило на уроці?

- Що сподобалося виконувати?

- Про що хотіли б дізнатися більше?

- Де використаємо отримані знання?

 

Додатки

Урок 7

Дата____________

Тема. Місце і способи збереження інформації. Програма «Явища природи»

Мета. 1. Ознайомити учнів із способами збереження інформації, програмою

«Явища природи».

2. Розвивати навички збереження інформації, логічного мислення.

3. Систематизувати набуті знання про явища природи.

4. Виховувати любов до природи.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютерна програма «Явища природи», дидактичний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Подивіться один на одного і посміхніться. Подаруйте свою посмішку товаришу. Нехай вона допоможе йому успішно працювати на уроці.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти