ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


VІІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Загрузка...

- Який спосіб використовується для запису учнів у класний журнал?

- Як краще знайти необхідну інформацію у підручнику?

- Які ви знаєте способи збереження інформації?

ІХ. Домашнє завдання.

Виконати завдання на сторінці 19 підручника.

Х. Підсумок уроку.

Що цікавого дізналися на уроці?

– Що найбільше сподобалося?

 

Урок 9

Дата____________

Тема. Пам'ять комп’ютера

Мета. Дати уявлення про пам'ять комп’ютера;

ввести поняття «носій інформації»;

розвивати пам'ять, уяву, мислення;

виховувати інтерес до інформатики.

Обладнання: програма «Куди податися вояку»

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку та повторення правил техніки безпеки.

1. Ось прийшли ми знову в клас,

Де чекає комп’ютер нас.

Правила ми пригадаєм,

Щось новеньке ми пізнаєм.

Нумо сіли всі рівненько

І працюємо дружненько.

Техніка безпеки.

Правил безпеки дотримуйся, друже,

Тоді з комп’ютером будеш у дружбі!

Гра «Закінч речення».

- Заходити в комп’ютерний клас потрібно… (спокійно, не штовхаючись)

- Від монітора сиди на відстані … (не менше 50 см)

- Забороняється торкатися … (роз’ємів, проводів)

- Забороняється включати і виключати апаратуру без … (дозволу вчителя).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Цікаве завдання.

Сергійко написав на аркуші паперу число 86 і запропонував Миколці: «Не виконуючи жодних записів, збільш це число на 12 і покажи мені відповідь». Миколка здогадався, що треба зробити. А чи здогадалися ви, діти?

Перевірка домашнього завдання.

- Назви ряд чисел, у якому кожне наступне, є сумою двох попередніх 2, 3, ….

- Які цифри ви замінили на зірочки?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

- Пригадайте, на яких сучасних засобах може зберігатися інформація?

- Де людина може зберігати інформацію? (В пам’яті)

Комп’ютер також має пам'ять. От на сьогоднішньому уроці ми і поговоримо про пам'ять комп’ютера та пограємо в гру «Куди податися вояку».

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу.

Ви вже знаєте, що мати справу зі збереженням інформації доводиться дуже часто, але інформацію недостатньо просто зберегти, треба зробити так, щоб потім, коли знадобиться її можна було б легко знайти. Інформацію для комп’ютера зберігають на магнітних дисках. Пристрої, на яких зберігається інформація, називаються інформаційними носіями. Усім знайомий інформаційний носій – книга.

Робота з підручником, с. 20.

Прочитайте текст.

- Скільки типів пам’яті має комп’ютер? (2)

- Як називається пам'ять, яка потрібна під час виконання програми? (оперативна)

- Чи зберігається вона при вимиканні комп’ютера? (ні)

Фізкультхвилинка.

Робота з програмою «Куди податися вояку», с. 21

Розминка

а) Доберіть до поданих слів, слова близькі за значенням (синоніми).

Друг – (товариш), хоробрий – (сміливий), радісний – (веселий), сміятися – (реготати).

б) Доберіть до поданих слів, слова протилежні за значенням (антоніми).

Друг – (ворог), хоробрий – (боягузливий), радісний – (сумний), сміятися – (плакати).

Знайомство з програмою та умовами гри.

Самостійна робота за комп’ютерами.

Релаксація.

– Покліпайте швидко очима, закрийте їх, повільно порахуйте до 5. Повторіть 4–5 разів.

V. Узагальнення вивченого матеріалу.

- Назвіть відомі вам носії інформації.

- Які типи пам’яті має комп’ютер?

- Для чого потрібна пам'ять тривалого зберігання ?

VІ. Домашнє завдання.

Виконати завдання «Для Розумників і Розумниць» с. 21.

VІІ. Підсумок уроку.

– Що найбільше сподобалося і запам’яталося на уроці?

Урок 10

Дата____________

 

Тема. Передавання інформації. Програма «Туристичні маршрути»

Мета. Познайомити із різними способами передачі інформації у давнину та сьогодні;

розвивати пам'ять, уяву, мислення;

виховувати інтерес до інформатики.

Обладнання: програма «Карта України»

Хід уроку

I. Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки.

Які правила поведінки в комп’ютерному класі ви знаєте?

1. Під час роботи з комп’ютером руки повинні бути чистими й сухими.

2. Сидіти потрібно за комп’ютером на відстані 50 см.

3. Шкільне приладдя не можна класти на клавіатуру.

4. Показувати зображення на моніторі потрібно вказівкою.

5. Забороняється торкатися проводів.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Питання.

Що таке оперативна пам'ять? (Оперативна пам'ять – це пам'ять у якій зберігається інформація, яка потрібна під час виконання програми. Оперативна пам'ять дає змогу зчитувати і записувати інформацію значно швидше, ніж носії інформації).

Розминка

Розв’язання логічних завдань.

– Розгадати анаграми і вилучити зайве слово.

ААЛТІРКА (тарілка)

АВАЗІЛ (валіза)

КОЖАЛ (ложка)

ШКААЛЧ (чашка)

– Зробіть висновок, що таке анаграма. (Це загадки, для розв’язання яких треба переставляти місцями букви).

III. Актуалізація опорних знань.

- Яка інформація про анаграми допомогла вам їх розгадати?

- Пригадайте, що таке інформація?

- Які є властивості інформації? (Робота в групах)

Інформація – це запитання, відповіді, прохання, сміх і сльози.

Властивості інформації: потрібна і непотрібна, правильна і неправильна, зрозуміла і незрозуміла тощо

IV.Пояснення нового матеріалу.

Бесіда

Тема сьогоднішнього уроку – «Передавання інформації»

Робота з підручником, с 22 -23.

Обговоріть в парі інформацію, яку б хотіли передати друзям. Обміняйтеся нею за допомогою міміки, жестів з сусідньою парою.

Фізкультхвилинка.

V. Робота з програмою «Карта України» (1 група).

Перед тобою – карта України. Ти маєш розробити туристичні маршрути обласними центрами.

Для цього з’єднай міста, в назвах яких:

а) наголошений перший склад;

б) наголошений другий склад;

в) наголошений третій склад;

г) наголос падає на четвертий склад.

Шукай найкоротші маршрути.

Гра «Фантазери» (2 група).

Із букв слова «Дніпропетровськ» утвори якомога більше слів. (Н-д, Дніпро, Петро, проповідь, просо, вітер, сорт тощо).

VI. Підведення підсумків.

- Як люди передають інформацію один одному?

- Чи можуть тварини передавати інформацію?

VII. Домашнє завдання.

Виконати завдання «Для Розумників і Розумниць», с. 23.

 

Урок 12

Дата____________

Тема. Кодування інформації. Програма «Курчата»

Мета. 1.Ознайомити з різними способами кодування інформації.

2. Формувати уміння розгадувати інформацію, подану в шарадах, ребусах.

3.Виховувати інформаційну культуру молодших школярів.

Хід уроку

І.Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки.

Повторення правил поводження з комп’ютером.

Гра «Так чи ні».

- Чи можна включати комп’ютер без дозволу вчителя?

- Чи можна торкатися до тильної сторони клавіатури?

- Чи дозволяється пальцем торкатися монітора?

ІІ. Повторення домашнього завдання.

Бесіда.

- Пригадайте, о котрій годині ви лягли вчора спати і о котрій сьогодні встали.

- Скільки годин ви проспали?

- А скільки годин проспала Ганнуся? (13)

- Скільки годин повинна спати дитина вашого віку? (9)

- Сума яких чисел дорівнює 50? (17+ 3 +30)

2.Розминка.

Впорядкуй дані числа, створи з них свій логічний «ланцюжок».

12, 9, 3, 6, 15, _____, 17, 2, 7, 12, 22_

3. Розв’яжи задачу.

На подвір’ї бігають кури і поросята. Усіх разом 8 голів і 22 ноги. Скільки курей і поросят бігають на подвір’ї? (5 курей і 3 поросят)

ІІІ. Актуалізація знань.

Гра «Шифрувальники».

Прочитай прислів’я.

акЯ паще, ката, й няяблу

ний Кож райк єма ійсв чай зви

З мки шсяведепо, гото й шсяберена

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу.

Вам відомо, що для позначення кількості, ми користуємося цифрами, для позначення звуків на письмі – буквами. Можна сказати, що цифри і букви – це коди. Одна й та сама інформація може бути закодована по-різному.

2.Робота з підручником.

- Дізнайтеся з тексту, як можна закодувати інформацію.

Відповіді учнів:

- тексти за допомогою букв та розділових знаків;

- одна й та сама інформація може бути закодована по різному: українською, англійською, російською мовами;

- китайські та японські ієрогліфи є символами, якими кодується буква або слово;

- у вигляді ребусу, шаради.

Запитання вчителя:

- Як ви прочитали ребуси? (Сума, точка)

- Яке слово закодовано в шараді? (Задача)

3. Фізкультхвилинка.

Ось ведмедиця іде,

Ведмежат купать веде.

«Раз, два» - нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

«Три, чотири» - походили,

Лапки у воді помили.

Похитали головою

Ще й притупнули ногою.

На «п’ять»- усі дружно встали

І назад помандрували.

V. Робота з ком’ютером.

Загрузка...

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти