ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


V. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць».

1.Завдання у підручнику ст.39

2.Склади якомога більше слів (біля 40) із букв слова активність

VІ. Підсумок уроку

- Які типи текстів?

- Які особливості кожного з них?

- Що означає форматування тексту?

Додаток

 

Урок № 19

Дата____________

Тема. Стилі текстів.

Мета: вправляти дітей у визначенні стилів текстів, виправляти помилки у тексті;

розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять;

виховувати любов до природи та бережне ставлення до неї.

Обладнання: програма «Word Pad».

Хід уроку

І Організація класу. Повторення правил техніки безпеки за комп’ютером.

– Діти, ми знаходимось у комп’ютерному класі. Послухайте ситуацію і скажіть, чи правильно вчинив учень.

Учень, забігши в кабінет інформатики, ввімкнув комп’ютер собі і сусіду і, не знаючи, чим треба буде займатися на уроці, почав натискати всі

клавіші.

- Які правила техніки безпеки він порушив?

ІІ. Перевірка домашнього завдання. Бесіда.

- Діти, скажіть з якими типами текстів ми ознайомилися на минулому уроці?

(Текст опис, міркування, розповідь)

- Чим відрізняються ці тексти один від одного?

- Скільки сходинок в будинку? (80 сходинок.)

- Які антоніми ви знайшли в загадці? (Гомоніть – мовчать.)

- Яка відгадка до даної загадки? (Годинник.)

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

- Давайте пригадаємо, які стилі текстів бувають?

(За стилями тексти бувають художніми і науковими.)

IV. Оголошення теми і мети уроку.

Тема нашого уроку – «Стилі текстів».

Сьогодні на уроці ми: повторимо, які є стилі текстів, навчимося виправляти помилки у тексті, послухаємо цікаву інформацію про явища природи.

Робота з підручником.

Відкрийте підручник на ст.40. Ознайомтеся з першим текстом.

Якого він стилю? Доведіть. (Художній стиль.)

Прочитайте другий текст. Якого він стилю? (Науковий стиль.)

- Чим відрізняється художній стиль від наукового?

(Він містить багато прикметників і порівнянь.)

- Що можна сказати про текст наукового стилю?

( Науковий текст несе чітку інформацію і в ньому використовуються наукові терміни.)

Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

за промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

сонечко розвеселят.

Встали-сіли, встали-сіли!

От уже й розвеселили.

Нумо всі, нумо всі

потанцюємо по росі.

V. Робота з комп’ютером

Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися редагувати текст.

1. Розглядаємо клавішу Beskspace, визначаємо призначення клавіші. Пояснюю, що клавішу Beskspace іноді позначають Delete, home, End.

2. Пригадуємо запуск програми «World Pad»

Пуск – Программы – Стандартне – World Pad

 

Відтворимо збережений текст в редакторі World Pad.

Відредагуйте текст:

Під час висняних канікул ми з мамою їздили в бровари. там жеве моя бабуся. Бабуся схоза на булочку. Така сама кругленька і румяна

Открытие документа – Мои документы – Назва файла

Завдання для розумників і розумниць.

Відредагувати текст і зробити представлення. (Робота в групах)

І група

На пиньочку сиділа жабка і малювала на полотні мателика Малювала і співала. почув ту пісиньку зайчик. Виглянув із-за бирізки.

ІІ група

одного разу після довгої мандрівки лісом видмідь заліз убарліг і міцно заснув А коли прокинувся, то побачев, що по його лапа повзе павучок.

Самостійна робота з підручником с41.

Релаксація. Вправи для очей.

Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м’язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м’язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.

VI. Узагальнення вивченого на уроці.

- З якими сталями текстів ми ознайомилися?

Послухайте два тексти і порівняйте їх за стилями.

1 Їжачиха

Їжачиха дбайлива мати. Вона вигодовує малят молоком, а потім вчить їх знаходити собі їжу і захищатися від ворогів.

Без дозволу матері їжаченята нічого в рот не беруть. Місяць їжачиха вчить своїх дітей, а потім вони розходяться хто куди.

2 Їжаченята

В їжачихи було двоє їжаченят. Мов клубочки, кругленькі, з маленькими голочками. Одного разу покотилися клубочки поживи шукати. Котяться садом, котяться городом, аж бачать – зайчик їсть

солодку морквину. І їжаченятам захотілося моркви покуштувати…

VII. Підсумок уроку.

- Що вам сподобалося на уроці?

- Де виникли у вас під час роботи забруднення?

- Де ви зможете використати набуті знання?

- Додаток.

Урок № 23

Дата____________

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти