ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Тема. Команди. Графічний редактор Paint. Замкнена ламана.

Мета. 1.Ознайомити учнів з поняттям «команда», навчити малювати замкнену ламану.

2.Удосконалювати навички і вміння працювати в середовищі графічного редактора Paint.

3. Розвивати увагу, логічне мислення, просторову уяву.

Обладнання. Програма Paint, картки з завданнями, картки з словами, малюнки, тлумачний словник.

Хід уроку

І. Організація класу. Техніка безпеки.

Гра «Закінчи речення»

1. Знаходитись від монітора слід на відстані…..

2. Клавіші потрібно натискати…..

3. Не торкатись незнайомих…..

4. Не торкатись…..

5. За комп’ютерним столом спину тримати…..

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація знань.

Розминка. Гра «Шостий – зайвий».

За граматичною ознакою слова об’єднані у невеликі групи, але одне з них - зайве:

1) Вовк, злий, лисиця, хвіст, весна, ластівка. (Злий, бо це не іменник.)

2) Мак, двір, слон, тигр, олень, клен. (Олень, бо це не односкладове слово.)

3) Олія, алея, яма, урок, осінь, вогонь. (Вогонь, бо це єдине з усіх слів, яке підлягає переносу.)

4) Калина, дорога, червоний, золотий, корова, собака. (Золотий, бо наголос не на другому складі, а на третьому.)

Повторення про речення. Робота з підручником ст. 48.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Вступна бесіда.

- Складіть невелику розповідь на тему : «На прогулянці з собакою», використовуючи якнайбільше спонукальних речень. Можете використовувати слова записані на таблиці: «принести», «голос», «апорт».

- Як по іншому можна назвати слова з таблиці? (Команди.)

- Молодці! Тема нашого уроку – « Команди». І також ми навчимося малювати в графічному редакторі Paint замкнену ламану.

Робота з тлумачним словником.

- Слово «команда» має декілька значень. Давайте звернемось до тлумачного словника і прочитаємо, що воно означає.

- А зараз подивіться на малюнки і скажіть, де ще вживають команди.

Фізкультхвилинка.

- Давайте уявимо, що ми на уроці фізкультури :

Станьте струнко! Руки в боки!

Пострибайте, як сороки.

Стрибу – стрибу! Скоки – скоки!

А тепер, мов жабенята,

Ще в присядки пострибайте:

Ква – ква – ква! Ще раз : ква –ква! –

Щоб спочила голова.

- Що я вам подавала під час фізкультхвилинки? (Команди.)

Продовження роботи.

- Зараз будемо працювати в групах.

І група – виконує завдання на картках і завдання 1 на ст.49 «Для розумників і розумниць».

ІІ група – працює з комп’ютерами в програмі Paint.

- Пригадайте, як запустити програму Paint.

Пуск- Усі програми – Стандартні – Paint.

- Які є позначки в програмі?

- Сьогодні з панелі інструментів нам потрібен Багатокутник. Цим інструментом ми будемо малювати замкнену ламану.

- Оберіть цей інструмент і проведіть перший відрізок так само, як ви робили це інструментом Лінія. Потім клацніть ліву кнопку миші в іншій точці, і з’явиться наступний відрізок ламаної. Таким чином намалюйте довільну фігуру. Щоб завершити малювання, клацніть ліву кнопку миші двічі. Остання точка ламаної з’єднається з її початком, і дістанемо замкнену фігуру – багатокутник. Таким чином давайте спробуємо намалювати будь-які предмети.

5. Релаксація.

Вправи для очей.

V. Узагальнення вивченого матеріалу. Підведення підсумків.

- Що нове ви навчились робити на уроці?

- Які труднощі зустрічались під час роботи?

- Що вам найбільше сподобалось?

VІ. Домашнє завдання.

Виконати завдання 2 на ст. 49 «Для розумників і розумниць».

Урок 24

Дата____________

Тема. Виконавці. Програма «Садівник»

Мета: - познайомити з поняттям « виконавці», програмою «Садівник»;

- розвивати алгоритмічне мислення, вміння аналізувати і робити висновки;

- виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: програма « Садівник», картки , малюнки.

Тип: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

I. Організація класу та повторення правил техніки безпеки.

- Як правильно сидіти за комп’ютером?

- На якій відстані від очей повинен повинен знаходитися екран монітора?

- Якими повинні бути руки у працюючого за комп’ютером?

- Чи можна розпочати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?

II. Перевірка домашнього завдання. Розминка.

1.Степан старший від Руслана на 6 років. А Віктор – на 2 роки. Хто старший – Руслан чи Віктор – і на скільки років? (Старший Віктор від Руслана і на 4 роки)

2. Миколі 8 років, а Тетянці – 10. На скільки років Микола буде молодший від Тетянки, коли їй виповниться 12 років? (на 12 років)

III. Актуалізація опорних знань.

- Пригадайте, про що йшлося на попередньому уроці.

- Що таке «команда»?

- Де використовують команди?

- Які бувають речення за метою висловлювання?

- До чого вони спонукають? Наведіть приклади.

- Який є спеціальний інструмент для малювання замкненої ламаної? Висновок .

IV. Повідомлення теми і завдань уроку. (запис на дошці теми і завдань уроку).

V. Вивчення нового матералу.

1.«Мозковий штурм». Робота в парах.

(клас об’єднується в 3 групи, яким дається завдання на картках.)

I група.

1.Як ви розумієте слово «виконавець»?

2.Кого стосуються такі команди: лежати, апорт, голос, сидіти. (Собак).

II група.

1.Як ви розумієте слово « виконавець»?

2.Кого стосуються такі команди: шикуйсь! Рівняйсь! Струнко! (Учнів).

III група

1.Скажіть, хто такий «виконавець»?

2.Кого стосуються такі команди: зберегти текст, запустити програму? (Комп’ютера)

Перевірка виконаних завдань

Правильно. Ці команди виконують собаки, учні, комп’ютер. Як їх назвати одним словом? (Це виконавці).

Робота з підручником.

Про підручник ми забули

Ще його не розгорнули

Швидко книгу відкривати

Будем з нею працювати.

Розгорнули підручники на с. 50. Будемо читати по абзацах вголос.

- Хто може бути виконавцем?

- Які команди виконують собаки, футболісти, солдати, комп’ютер?

-А зараз ми переконаємося чи кожна людина може бути виконавцем.

Фізкультхвилинка.

Швидко встали. Вгору підтяглись.

Руки опустили. Подивились вниз.

Посміхнулись весело, носик свій дістали.

Знову підтягнулися, і рівненько стали.

Робота з програмою « Садівник»

А) Бесіда.

- Хто з вас саджав дерева?

- Чи бачили ви, як садять дерева?

- Які інструменти необхідно використовувати?

Б). Ознайомлення з завданням на с.51.

В). Вправи для очей.

Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд. Потім додолу, розслабивши м’язи очей, насамкінець – прямо перед собою. Повторити вправу 4 – 5 разів.

6. Практична робота. (Одні учні працюють за комп’ютерами, а інші виконують завдання) Робота в парах.

Завдання: скласти алгоритм малювання дерева кольоровими олівцями.

Взяти альбомний аркуш

Покласти на парту

Взяти коричневий олівець

Намалювати стовбур

Покласти олівець

Взяти зелений олівець

Намалювати крону дерева

Покласти олівець

(1 учень розповідає, що буде робити, інший малює)

7. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць» (це завдання за вибором)

Відповідь: 66 років.

VI. Узагальнення вивченого матеріалу.

- Хто може бути виконавцем?

- Яке б завдання хотіли виконати вдома?

- А чи потрібні нам такі алгоритми?

VII. Домашнє завдання.

1.Завдання: розставити між цифрами знаки «+», «–» так, щоб результат дорівнював 9. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 = 9

VIII. Підсумок.

- Чим ми займалися на уроці?

- Чого навчилися?

- Що вас найбільше зацікавило?

- Де можна використати набуті знання?

Додаток

Завдання: визначити, яку команду виконує кожен виконавець.

Урок 25

Дата____________

 

Тема. Кроки алгоритму

Мета: вдосконалювати вміння користуватися алгоритмом,

розвивати логічне і алгоритмічне мислення,

формувати вміння аналізувати і робити висновки.

Обладнання: програма «Садівник»

Хід уроку

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти