ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Парково-храмовий комплекс в с.Буки.

На місці давньоруського міста Бакожін, розкинулося мальовниче село під назвою Буки. Сьогодні важко уявити, що на місці величних каскадів і мальовничих берегів, ще кілька років тому була справжня звалище. На території знаходиться міні зоопарк, з величним «царем звірів» левом Султаном, ведмедями, оленем, страусами, фазаном.

Але все ж, найбільш барвистий в Буках - це Храмовий комплекс, з собором Св. Великомученика Євгенія, каплиць святих Олександра та Миколи, дзвіницею Святого Данила. При будівництві Храмового комплексу, архітектори використовували як традиційні для України, так і модерністські стилі.

Але ніякі опису не можуть висловити тієї краси і величі, якою наповнений цей затишний комплекс!

День 2. Оглядова екскурсія по Чернігову "Стародавній Чернігів: легенди та реальність"

Під час цієї екскурсії Ви побуваєте на території парку "Дитинець", відвідаєте найдавніший із збережених на території України храмів Спаський собор, потрапите в князівську усипальницю - Борисоглібський собор-музей, дізнаєтесь, яким було навчання у часи козацькі в Чернігівському Колегіумі, де жив чернігівський полковник, відвідаєте фортецю з гарматами, побуваєте на території діючого жіночого Єлецького монастиря, дізнаєтесь, де похований перший легендарний чернігівський князь, порахуєте кургани Болдиних гір, порините у підземелля Антонієвих печер, а також відчуєте висоту домінанти Чернігова - Троїцької дзвіниці і побачите Чернігів з висоти пташиного польоту!

Дитинець (Вал) в Чернігові

Дитинець в Чернігові - це одна з головних визначних пам'яток міста, яка приваблює безліч туристів. Це одне з центральних місць, яке рекомендують відвідати гостям міста.

Чернігівський Дитинець являє собою укріплене городище, яке виникло в кінці 7 ст. на верхньому плато правого берега річки Десна. Дитинець є найдавнішою частиною міста, саме він дав початок майбутній столиці Чернігово-Сіверського князівства.

В період процвітання загальна площа городища становила понад 15 га. Дитинець, оточений земляним валом з глибоким ровом і дерев'яною стіною, мав три в'їзду: Київські, Погорєлов і Водні ворота. Тут розміщувалися князівський двір, головні міські собори і багаті садиби. Дитинець був забудований в основному кам'яними спорудами, про що свідчить збережений донині Спасівський собор, а також залишки князівського двору 10 ст.

На сьогоднішній день Дитинець - це візитна картка Чернігова. Крім художнього та історичного музеїв тут також діють експозиції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». На території Валу було встановлено кілька пам'ятників: Т. Г. Шевченко, Партизанський камінь і пам'ятник на братській могилі радянських військ.

З цитаделі відкривається прекрасна панорама Болдиних гір і заплави Десни, де знаходяться найдавніші на Русі монастирі - Троїцько-Іллінський і Єлецький Успенський монастирі.

Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор - один з найдавніших храмів Русі. Розташований в історичному середовищі Чернігова в центрі колишнього дитинця. Був головною архітектурною домінантою міста. Завдяки високим вежам, що фланкують західний фасад, і зараз відіграє роль важливої домінанти. Будівництво собору було розпочато приблизно у 1033—1034 роках за розпорядженням першого відомого за літописами чернігівського князя Мстислава Володимировича. Вперше літописизгадують про «церкву святого Спаса» у 1036 році, коли князь Мстислав раптово помирає. На цей час стіни собору височіли на рівні вершника, який стоїть в стременах, піднявши руку (близько 4-х метрів). Вірогідно, після смерті Мстислава будівництво припинилося, і храм був добудованийпри наступному чернігівському князеві — Святославі Ярославичі.

Спаський собор будувався за візантійськими архітектурними традиціями. Знавці архітектури називають планувально-просторове рішення собору унікальним, оскільки подібної конструкції не має жоден з відомих давньоруських храмів. В ньому поєднується візантійська хрестово-купольна схема з елементами романської базиліки.

 

Борисоглібський собор (Музей архітектури) в Чернігові

Борисоглібський собор - усипальниця князів роду Давидовичів, побудована в 1120-1123 року.

Цей білосніжний пам'ятник архітектури побудував князь Давид Святославович, на честь перших зарахованих до лику російських святих Гліба і Бориса. Спочатку храм був використаний як усипальниці роду Давидовичів. Підтвердженням цьому є наявність у стінах святині аркасолії - глибоких ніш, розташованих в південних і північних стінах.

На сьогоднішній день в будівлі Борисоглібського собору знаходиться музей, який входить до складу заповідника «Чернігів Стародавній». В експозиціях можна подивитися предмети побуту, архітектури та ікони.

Спорудження по-своєму прекрасно. Це зразок школи архітектури 12 століття. Шестистовпний, хрестовокупольний храм, увінчаний однією главою, яка досягає 25 метрів. Фасад прикрашений безліччю орнаментів, в яких переплелися рослинний і фантастичний тваринний світ.

Любителям архітектурних шедеврів дуже рекомендуємо відвідати Бориславський музей в Чернігові, адже будівля дійсно прекрасно, до того ж відвідання музею архітектури в Чернігові це додатковий привід приїхати до цієї будівлі.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти