ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Порівняльна характеристика операційних систем персонального комп’ютера

Операційна система - це сукупність програм, які призначені для керування ресурсами комп'ютера й обчислювальними процесами, а також для організації взаємодії користувача з апаратурою.

ОС MS DOSїї компоненти, такі як базова система введення-виведення та файлова система, використовуються і досі в сімействі операційних систем Windows. Серед позитивних якостей Дискова Операційна Система (DOS)слід відзначити:розвинену командну мову; можливість організації багаторівневих каталогів; роботу з усіма послідовними пристроями як із файлами; можливість під’єднання користувачем додаткових драйверів зовнішніх пристроїв; можливість запуску фонових задач одночасно з діалоговою роботою користувача.

Windows 3.1. може запускатись в наступних режимах:
1). Стандартний режим; 2). Розширений режим. В розширеному режимі Windows представляє значно більше зручностей користувачам, ніж у стандартному: 1) Windows може виконувати в цьому режимі декілька програм одночасно, автоматично розподіляє між ними час процесора; 2) Windows може організовувати в цьому режимі "віртуальну пам'ять", з допомогою якої комп'ютер зможе виконувати програми, які вимагають більшого об'єму оперативної пам'яті - програмам "буде здаватись", що в комп'ютері більша кількість оперативної пам'яті, ніж насправді. Крім цього, в розширеному режимі Windows користувач може натиснути комбінацію клавіатур Ctrl-Alt-Del

Windows 95 — результат об'єднання продуктів MS-DOS і Windows, які раніше розповсюджувались окремо. Windows 95 є першою системою Windows, що позбавлена підтримки старих 16-розрядних процесорів x86 і, таким чином, такою, що потребує процесор Intel 80386 в захищеному режимі. Windows 95 містить значні покращення графічного інтерфейсу користувача і внутрішнього механізму системи, включаючи робочий стіл і меню «пуск», підтримку 256-символьних імен файлів, виконання 32-розрядних програм в захищеному режимі з пріоритетною багатозадачністюі систему «plug and play».

Windows NT - сильно виділяється продукт серед ОС,вироблених фірмою Microsoft. По-перше, це єдина система, здатна працювати на процесорах, відмінних від Intel-сумісних, а саме на процесорі Alpha. По-друге, ця ОС випускається у вигляді двох реалізацій - як сервер (Windows NT Server) і як робоча станція (Windows NT Workstation). По-третє, ядро цієї системи писалося з нуля, і при його розробці не була потрібна100-процентна сумісність з більш ранніми ОС типу MS DOS. Нарешті, тільки в цій ОС з самого початку було приділено належну увагу вимогам безпеки, що призвело до створення власної файлової системи, нового алгоритму аутентифікації, підсистеми аудиту тощо

В «Windows 98» введена нова файлова система — FAT32, яка економічніше використовує, і підтримує жорсткі диски об'ємом до 2 терабайт, підтримує також мультимедійне доповнення MMX до набору інструкцій процесора «Pentium». Панель керування не так перевантажена значками як у «Windows 95», і в ній з'явилися додаткові функції які допомагають користувачу налагоджувати систему.

По суті, дана операційна система — це оновлена версія Windows 95, що як і раніше є гібридним 16/32-разрядним продуктом, заснованому на MS-DOS. Поліпшенням піддалася підтримка AGP, допрацьовані драйвери USB, додана підтримка роботи з декількома моніторами і підтримка WEBTV. Як і в Windows 95 OSR 2.5, в інтерфейс системи інтегрований Internet Explorer 4 (функція Active Desktop).

Windows XP - операційна система сімейства Windows NT від компанії Microsoft. Вона була випущена 25 жовтня 2001 року і є розвитком Windows 2000 Professional.

На відміну від Windows 2000, яка поставлялася як в серверному, так і в клієнтському варіантах, Windows XP є виключно клієнтською системою. Її серверним варіантом є випущена пізніше система Windows Server 2003. Windows XP і Windows Server 2003 побудовані на основі одного і того ж ядра операційної системи, в результаті їхній розвиток і оновлення йде більш-менш паралельно.

Призначення, види, можливості графічних операційних систем

Графічними операційні системи називають тому, що вони підтримують графічний інтерфейс користувача. Графічний інтерфейс користувача - сукупність об’єктів, що відображаються на екрані ПК і призначені для поліпшення роботи користувача; Однією з найбільш популярних операційних систем є операційні системи Microsoft Windows. Windows являє собою операційну систему з графічним інтерфейсом. Багато операційних систем дозволяють користувачеві встановити будь-який графічний інтерфейс на власний вибір. ГІК — система засобів для взаємодії користувача з комп'ютером, заснована на представленні всіх доступних користувачеві системних об'єктів і функцій у вигляді графічних компонентів екрану (вікон, значків, меню, кнопок, списків і т. п.). При цьому, на відміну від інтерфейса командного рядка, користувач має довільний доступ (за допомогою клавіатури або пристрою координатного введення типу «миша») до всіх видимих екранних об'єктів.

 

Поняття «Інсталяція програмного забезпечення»

В першу чергу потрібно мати диск з дистрибутивом, тобто інсталяційним пакетом самої програми і серійний номер для її реєстрації. Серійний номер, як правило в більшості випадків, розташований в текстовому файлі з назвою Serial. Окрім цього на диску міститься файл інсталятор програми і файл autorun для запуску меню авто загрузки. Іншими словами процес встановлення можна запустити двома способами: перший - через autorun меню; другий - просто відкрити файл з іменем Setup, або Install.

Відкриється вкладка "Мастер установки...". На першому етапі вам запропонують вибрати мову інсталяції, прочитати і прийняти ліцензію, тобто умови використання даного програмного продукту.
Потім скоріше всього появиться вкладка з полями для вводу серійного номеру. Якщо програма безкоштовна, то її не буде.
Далі слід обрати дерикторію, в яку будуть розпаковані програмні файли. По замовчуванні це: С:\Program Files\... Практично в усіх випадках папка в яку будуть розпаковані файли створюється автоматично. Вам необхідно обрати лише локальний диск і дерикторію. При бажанні ви можете змінити шлях розпаковки натиснувши "Обзор" і вибравши потрібну дерикторію.

На інших вкладках вам запропонують помістити ярлик програми в меню "Пуск" і на робочий стіл. Після всіх налаштувань тиснемо "Далее", або "Установить". Все, процес інсталяції запущений. Потрібно дочекатись його завершення, не зупиняти і не перезавантажувати ПК. Інакше програма встановиться некоректно, або інсталяція зовсім не відбудеться. Прогрес процесу буде відображатись на відповідній шкалі. По завершенні інсталяції ви побачите вкладку приблизно з такими словами: "Мастер установки успешно завершил установку программы. Для завершения процесса нажмите Готово.", або "Завершить".

 

 

Тема 6: Операційна система Windows.

Операційна система Windows

Операційна система – це набір програм, призначених для управління комп'ютером, зберігання і обробки інформації, а також для організації роботи всіх підключених до комп'ютера пристроїв.

Найпоширенішою на сьогоднішній день операційною системою для персональних комп'ютерів є Windows.

 

 

Термінологія ОС WINDOWS

Операційна система - комплекс програм, що забезпечують:

- управління пристроями ПК,

- запуск і виконання програм,

- взаємодія користувача і ПК.

Робочий стіл - по термінології розробників операційної системи Windows - екран монітора після завантаження.

Графічний інтерфейс - сукупність графічних об'єктів на Роб. столі, що дозволяє користувачеві управляти роботою програми за допомогою мишки.

Значок (іконка, картинка, піктограма) забезпечує доступ користувача до документів, програм, пристроїв ПК.

Дія на значок - подвійне клацання.

Ярлик - посилання на об'єкт; містить повний шлях для звернення до цього об'єкта.

Дія на ярлик - подвійне клацання

Кнопка - графічний об'єкт, розташований на панелі і забезпечує виконання найбільш часто використовуються дій. Може означати і команду, і заголовок меню (кнопка Пуск), і пр.

Дія на кнопку - клацання

Панель - виділена область екрану з розташованими на ній кнопками.

Дія на панель - ЗАХОПИТИ і перетягнути.

 

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти