ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Головне меню WINDOWS і використання стандартних програм

Головне меню містить у собі такі пункти:

Програми - виведення списку інстальованих програм.

Документи - виведення списку недавно переглянутих документів.

Настройки - виведення списку компонентів системи, настройка яких може бути змінена.

Пошук - пошук папок, файлів.

Довідка - виклик довідкової системи.

Виконати - запуск програм, відкриття папки або команди виконання MSDOS.

Завершення роботи або перезавантаження комп'ютера.

Пункт Головного меню Програми вміщає найбільш важливі програми, наприклад: Word, Excel, Access, Explorer. Крім того, меню Програми вміщає пункт Стандартні, Автозавантаження. Папка Автозавантаження призначена для розміщення програм, які повинні запускатися автоматично при запуску Windows. Щоб програма запускалася автоматично при запуску операційної системи, необхідно створити для неї ярлик і розмістити його в папку Автозавантаження. Для цього необхідно:

1) знайти потрібну програму;

2) вказати на неї й натиснути праву кнопку миші;

3) обрати команду Створити ярлик. На екрані з'явиться новий ярлик;

4) послідовно розгорнути папки Windows, Головне меню, Програми (щоб розгорнути папку, варто вказати на знак „плюс” ліворуч від її імені й натиснути кнопку миші);

5) перетягнути ярлик у папку Автозавантаження.

Програма з'явиться в папці Автозавантаження й буде запускатися при кожному запуску Windows.

 

Тема 7: Робота в операційній системі

Поняття графічного інтерфейсу

До основних елементів інтерфейсу Windows XP належать:

робочий стіл; панель завдань; головне меню; вікна програм і папок; діалогові вікна; значки програм, документів, папок і ярликів.

Для роботи з графічним інтерфейсом використовується миша або інший координатний пристрій введення, при цьому користувач повинен уміти проводити: ЛКМ, ПКМ(2х), перетягування

Робочий стіл. Основну частину екрана займає Робочий стіл, на якому розташовуються значки та ярлики (значки з маленькими стрілочками в нижньому лівому куті). Значки і ярлики забезпечують (за допомогою подвійного клацання) швидкий доступ до дисків, папок, документів, прикладних програм та пристроїв.

Панель завдань. У нижній частині екрана розташовується Панель завдань, на якій знаходяться кнопка Пуск, кнопки виконуваних завдань і відкритих папок, індикатори і годинник.

Вікна. Найважливішим елементом графічного інтерфейсу Windows є вікна. Існують два основних типи вікон - вікна додатків і вікна документів:

Діалогові панелі. Діалогові панелі можуть включати в себе різноманітні елементи. Вкладки. Діалогові панелі можуть включати в себе кілька «сторінок», які називаються вкладками.

Командні кнопки. Натискання на кнопку (клацання) забезпечує виконання тієї або іншої дії, а напис на кнопці пояснює її призначення. Так, клацання по кнопці з написом Знайти дозволяє почати процес пошуку.

 

Використання типових операцій з дисками, папками файлами

Перейменування папок і файлів. Для перейменування файлу досить виділити його, клацнувши на його імен, потім клацнути ще раз. Для включення режиму редагування назви, після чого можна вводити нове ім'я.

Як виділити відразу декілька папок або файлів. Метод виділення залежить від того, чи розташовані потрібні файли (папки) безперервно один за одним чи ні. Як створити нову папку. Для розміщення різних документів Вам часто доводиться створювати нові папки. Робиться це дуже просто. Треба відкрити Провідник або Мій комп'ютер, потім відкрити ту папку, в якій збираєтеся створювати нову. Клацніть правою кнопкою миші на порожньому просторі вікна папки. Вибрати пункт Создать папку. В результаті в батьківській папці з'явиться нова папка. Залишається ввести ім'я папки.

Перегляд вмісту папки. Переглянути вміст папки можна в Провіднику або Моєму комп'ютері, відкривши потрібну папку, для цього необхідно клацнути на папці мишею. Вміст відобразиться в Вікні папки.

Перегляд вмісту файла. Вміст файлу можна побачити через Провідник або Мій комп'ютер, клацнувши на файлі правою кнопкою миші і вибравши в контекстному меню пункт Швидкий перегляд.

 

Налагодження роботи Windows

Для налагодження роботи операційної системи Windows існують спеціальні утиліти. Вони можуть запускатися як самостійно для усунення помилок, так і вручну. Також існують програми налагодження сторонніх розробників.

За допомогою спеціальних команд запустите вбудований в систему відладчик ядра Windows. Тут все може залежати від використовуваної вами версії Windows, оскільки в них спочатку закладені різні набори системних утиліт, відповідно, оскільки вони мають різні назви, команди також будуть відрізнятися один від одного. Зазвичай відладчик запускається самостійно після появи на вашому екрані BSOD - синього екрану. Найчастіше це є результатом помилок в роботі системи, які вимагають налагодження.

Встановіть на ваш комп'ютер програми налагодження операційної системи сторонніх розробників. Тут їх вибір також залежить від операційної системи. Також із завданням налагодження ядра добре справляються різні програми-оптимізатори.

Якщо за певний період часу ви спостерігаєте часте аварійне завершення роботи операційної системи і поява синього екрана навіть після налагодження і установки програм оптимізації, виконайте повну переустановку драйверів і решти програмного забезпечення.

У випадках коли ваша система працює найбільш стабільно, створіть точку відновлення і зробіть резервний файл реєстру системи на знімний накопичувач для подальшого завантаження з нього, якщо раптом в подальшому він буде пошкоджений вірусами або виникнуть конфлікти в роботі програмного забезпечення.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти