ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вірменський собор Успіння Прествятой Богородиці

Вірменський собор Успіння Прествятой Богородиці- пам'ятник історії та культури у Львові (Україна). Знаходиться на вул. Вірменський, 7-13.

 

Ансамбль вірменської церкви розташований на території історичного Львова, в тій його частині, де селилися вірмени. Собор є архітектурним центром комплексу, навколо якого групуються інші споруди, утворюючи три невеликих замкнених дворика.

Будівництво собору розпочалося в 1363 р. Це був один із самих древніх пам'яток Львова, побудованих архітектором Дорінг (Доре, Дорко) на кошти вірменських купців Якова з Кафи (Феодосії) та Паноса з Гайцараца. Багато дослідників вважають, що в будівництві брали участь вірменські майстри, так як пам'ятник має багато спільних рис із собором в Ані.
У радянський час Вірменський собор у зв'язку з ліквідацією Львівського вірмено-

католицького Архиєпископства був закритий. У соборі спочатку було влаштовано сховище Львівської картинної галереї, а з 1953 року - сховище львівського музею імені В. І. Леніна. У січні 2000 року храм повернули громаді вірменської апостольської церкви. 6 січня 2001 року відбулося перше після довгої перерви богослужіння у Вірменському соборі.

 

Банки

 

А-Банк
Актив-банк
Альфа-банк
Астра Банк
Банк Кіпру
Банк Національний Кредит
Банк Перший
БМ Банк
Брокбізнесбанк
БТА Банк
Всеукраїнський Банк Розвитку
ВТБ Банк
Грант
Дельта Банк
Експрес-банк
Єврогазбанк
Західінкомбанк
Індустріалбанк
Капітал
Київ
Кредит Європа Банк
Кредобанк
Львів
Мегабанк
Міжнародний Інвестиційний Банк
Надра Банк
Нацбанк
ОКСІ Банк
ОТП Банк
Сбербанк Росії
Сведбанк
СЕБ Банк
Синтез
Таврика
Терра Банк
Трансбанк
Українська фінансова група
Український Бізнес Банк

 

Страхові компанії

 

КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП, ЛЬВІВСЬКА ФІЛІЯ УСК, ПРАТ

Види страхування:
Страхування транспортних засобів
Страхування вантажів
Медичне страхування
Страхування від нещасних випадків
Страхування відповідальності
Страхування за кордоном
Майнове страхування

Тел:(032) 299-39-21 тел:(032) 297-19-01

М. Львів, вул. Дудаєва, 18, к. 3

Провідна, страхова компанія

Види страхування:

страхування майна
страхування транспорту
страхування відповідальності
добровільне медичне страхування
страхування подорожуючих
страхування від нещасних випадків

Страхові продукти

АВТОЦИВІЛКААвтоцивілкастрахування автоКАСКОСтрахування квартириКвартираСтра-хування будинкаБудинокСтрахування від нещасних випадківТалісмандобровільне медичне страхуванняДМС

тел:(032) 242-28-91 тел:(032) 242-28-92
79058, м. Львів, пр-т Чорновола, 67б

Страхова компанія «Універсальна»

Транспортне страхування

Майнове страхування

Особисте страхування

Обов'язкова цивільна відповідальність (ОЦВ)

Обов'язкове страхування відповідальності водіїв перед іншими учасниками руху

Найпоширеніший вид транспортного страхування, що захищає автомобіль від комплексу або окремих непередбачуваних обставин (страхових ризиків)

Страхування відповідальності власника транспортного засобу за шкоду, яка може бути нанесена в результаті ДТП іншому легковому автомобілю.

Дозволяє збільшити ліміти страхових виплат, передбачених «автоцивілкою», за збиток заподіяний постраждалим особам у результаті ДТП

 

День 2- Загальноукраїнські ресурси

Вихзначних місць України

Андріївська церква у Києві, Асканія-Нова, Аскольдова могила у Києві, Бабин Яр, Базар, Батурин, Батіг, Бахчисарай, Биківня, Берестечко, Біла Церква, Білгород, Будинок Центральної Ради у Києві, Вінниця, Видубичі, Вишгород, Гадяч, Галич, Глухів, Гуляйполе, Густинь, Десятинна церква у Києві, Дніпро, Дніпропетровськ, Довбушеві скелі, Жовті Води, Запорожжя, Зарубинці, Збараж – Зборів, Золоті ворота у Києві, Калка, Кам'янець-Подільська фортеця, Кам'янка, Канів, Качанівка, Києво-Могилянська академія, Києво-Печерська лавра, Київський національний університет їм. Тараса Шевченка, Козелець, Конотоп, Корсунь-Шевченківський, Косів, Крути, Лівадійський палац, Луцький (Любартів) замок, Любеч, Львів, Успенське братство, Мезин, Миргород, Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві, Мліїв, Моршин, Національна кіностудія художніх фільмів ім. Олександра Довженка, Ніжин, Нікітський ботанічний сад, Новгород-Сіверський, Нові Петрівці, Одеса, Олеський замок, Ольвія, Опішн, Острог, Переяслав, Петриківка, Печерськ, Пилявці, Полтава, Почаїв, Путивль, Решетилівка, Рогатин, Романівка, Севастополь, Седнів, Сокиринці, Солониця, Сорочинці, Софія Київська, Суботів, Трипілля, Трускавець, Тульчин, Умань, Феодосія, Харків, Херсонес, Хортиця, Хотин, Хрещатик, Хуст, Хутір Надія, Чернівці, Чернігів, Черняхів, Чигирин, Чорнобиль, Чугуїв, Чуфут-Кале, Шевченкове, Ялта.

 

Чудес України

Бахчисарайський (Ханський) палац

Збудований як родова резиденція династії Ґераїв - правителів Кримського ханату. протягом двох із


половиною століть Бахчисарайський Палац був центром політичного, духовного й культурного життя держави кримських татар…

Ханський палац є єдиним у світі зразком кримськотатарської палацової архітектури й унікальним для Європи цілісним архітектурним комплексом близькосхідного цивілізаційного кола. Той вигляд, що його Хансарай має нині, у своїх головних рисах склався в ХVІІІ ст., коли орнаментальне і будівельне мистецтво Кримського ханату досягло висот досконалості.

З плином часу в ханському палаці змінювалися архітектурні й орнаментальні стилі: лаконічна орнаментика розписів XVII ст. із зображеннями грон винограду та імітацією мармуру вийшла з моди, а її місце в XVIII ст. заступили вишукані рослинні композиції в стилі «кримського рококо». Останній кримський хан Шагін Ґерай, котрий увійшов до кримської історії як великий авантюрист, що в результаті згубив власну країну, мав намір перенести кримську столицю з Бахчисарая до Кефе (нині Феодосія). Він навіть почав будівельні роботи на новому місці, але, втративши у 1783 р. владу, не встиг реалізувати свого плану.

Ремонти та реставраційні роботи в Ханському палаці тривають уже понад 200 років, бо, як розповідають науковці, за свою довгу історію він зазнав численних ушкоджень та змін. З 2003 року розпочався новий етап реставрації. Загальний вигляд палацу тільки сьогодні наблизився до первинного. Три з чотирьох будівель гарему, зимовий палац були знищені і їх вже не повернути, але під щільним науковим контролем по крихтах з руїн відновлені ханські лазні, відреставровані мечеть, Соколина башта, тривають роботи на родовому цвинтарі ханів.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти