ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


I.2 Персональні комп'ютери (ПК)

Ця категорія комп'ютерів отриРиса особливо бурхливий розвиток в перебігу останніх двадцяти років. З назви видно, що такий комп'ютер призначений для обслуговування одного робочого місця. В світі існує безліч різних видів і типів комп'ютерів. Вони випускаються різними виробниками, збираються з різних деталей, працюють з різними програмами. При цьому дуже важливим питанням стає сумісність різних комп'ютерів між собою. По апаратній сумісності розрізняють так звані апаратні платформи. В області персональних комп'ютерів сьогодні найширше поширено дві апаратні платформи – IBM РС Apple Macintosh. Приналежність комп'ютерів до однієї апаратної платформи підвищує сумісність між ними. Окрім апаратної сумісності існують і інші види сумісності.

Персональний комп'ютер – це електронний прилад, призначений для автоматизації створення, зберігання, обробки і передачі інформації.

Саме електронні пристрої досягли продуктивності в сотні мільйонів операцій в секунду, і саме вони сьогодні складають парк світової обчислювальної техніки. Комп'ютери відрізняються від механічних пристроїв (арифмометрів) і електричних рахункових приладів тим, що працюють по закладених в них програмах. Програма – це впорядкована послідовність команд. З першою і до останньої хвилини в комп'ютері автоматично працює безліч програм, завдяки яким і забезпечується спілкування з людиною. Ці програми відповідають за все, що ми бачимо на екрані, і за все, що ми бачимо. Кожну секунду комп'ютер обробляє лише декілька команд, отриманих від людини, і в той же час він встигає виконати мільйони команд, отриманих від завантажених в нього програм. Тому ми говоримо, що комп'ютер працює автоматично. Взаємодія між комп'ютером і людиною за допомогою програм називається програмним інтерфейсом. Фізичні пристрої, за допомогою яких чоловік управляє програмами і отримує інформацію від комп'ютера (клавіатура, миша, монітор і інше), називається апаратним інтерфейсом.

I.2.1. Склад комп'ютерної системи.

Склад обчислювальної системи називають конфігурацією. Апаратні і програмні засоби обчислювальної техніки прийнято розглядати окремо.

Базова апаратна конфігурація. До апаратного забезпечення обчислювальних систем відносяться пристрої і прилади, створюючі апаратну конфігурацію.

Комп'ютер – прилад модульний. Він складається з різних пристроїв (модулів), кожне з яких виконує свої завдання. Його конфігурацію (склад устаткування) можна гнучко змінювати в міру необхідності. Проте, існує поняття базової конфігурації, яку вважають за типову. Пристрої комп'ютера буваю зовнішні і внутрішні. Блоки зовнішніх пристроїв ми бачимо на столі і можемо їх поторкати.

 

До них відносяться:

1. Системний блок ( у нім зберігаються внутрішні устрої):

Системний блок - це ядро комп'ютерної системи. Звичайно це прямокутний корпус, який ставлять на стіл або під столом. Усередині корпусу знаходиться безліч електронних компонентів, оброблювальних інформацію. Найважливіший з цих компонентів - центральний процесор (CPU), або мікропроцесор, що діє як «мозок» комп'ютера. Наступний компонент - оперативна пам'ять (ОЗУ), в якій тимчасово зберігається інформація, використовувана процесором при включеному комп'ютері. При виключенні комп'ютера дані, що зберігаються в ОЗУ, стираються.

Майже всі інші деталі комп'ютера підключаються до системного блоку кабелями. Кабелі вставляються в спеціальні порти (отвори), зазвичай на задній стінці системного блоку. Устаткування, що не є частиною системного блоку, іноді називають периферійним пристроєм або пристроєм.

Сховище. У комп'ютера є один або декілька дисків — пристроїв, що зберігають дані на металевих або пластикових дисках. Інформація на дисках зберігається, навіть коли комп'ютер вимкнений.

Жорсткий диск. Жорсткий диск комп'ютера зберігає дані на жорсткому диску - жорсткій пластині або наборі жорстких пластин з магнітною поверхнею. Оскільки жорсткі диски можуть зберігати великий об'єм інформації, зазвичай вони служать основним засобом зберігання, що містить майже всі програми і файли. Зазвичай жорсткий диск знаходиться усередині системного блоку.

Дисководи компакт-дисків і DVD. В даний час майже всі комп'ютери оснащені дисководами компакт-дисків і DVD, що знаходяться зазвичай на передній панелі системного блоку. У дисководах компакт-дисків для читання (отримання) даних компакт-диска використовуються лазери, і багато дисководів уміють також записувати дані на компакт-диски. Якщо дисковод пише, копії файлів можна записувати на чисті компакт-диски. Дисковод можна використовувати і для програвання на комп'ютері музичних компакт-дисків.

 

Миша. Миша - це невеликий пристрій для вказівки на елементи комп'ютерного екрану і їх вибору. Хоча миші можуть бути самої різної форми, зазвичай миша дійсно трохи схожа на справжню. Вона Рисенька, довгаста і підключається до системного блоку довгим шнуром, схожим на хвіст. У деяких новіших мишей дроту немає.

Миша

Як правило, у миші дві кнопки: основна кнопка (зазвичай ліва) і додаткова. У багатьох мишей між двома кнопками є коліщатко для плавної прокрутки екранів з інформацією.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти