ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


магнію сульфат (Magnesii sulfas)

Загрузка...

Форма випуску: порошок.

Механізм дії: сольові проносні, проносний ефект через 3 - 6 годин, погано всмоктуються з травного каналу, підвищу­ють осмотичний тиск в просвіті кишок, перешкоджають всмоктуванню води, внаслідок чого збіль­шується об’єм кишкового вмісту, відбувається розтягування кишечника, меха­нічне подразнення рецепторів у всіх його відділах, рефлекторне посилення перистальтики і акт дефекації. Призначають всередину по 15-30 г на ½ стакану води.

Застосування: отруєння, в тому числі харчові (затримка всмоктування токсинів та виведення отрути з кишечника); гострі запори, кишкові інфекції; разом з протиглистяними препаратами (перешкоджають всмоктуванню токсинів, якіутворюються під час загибелі гельмінтів, а також для механічного усування гельмінтів з кишечнику).

При хронічних запорах систематично застосовувати ці препарати не слід, тому що їх часте вживання може спричинити запалення слизової оболонки кишок. Слід пам’ятати, що жовч, спирт, сіль, порушення цілості слизової оболонки кишок можуть сприяти всмоктуванню проносних солей в крові, винекненню резорбцій­ної дії.

Також на всі відділи кишечника діють мінеральні води (Моршинська, Баталінська, Слов’янська), мінеральні солі (карловарська, моршинська).

 

- препарати, які стимулюють моторику переважно тонкої кишки.

Олія рицинова (Oleum Ricini)

Форма випуску: флакони 30 - 50 г; капсули желатинові 1 г.

Механізм дії: в шлунку не змінюється, в кишках розщеплюється на гліцерин та рицинолову кислоту, яка подразнює рецептори слизової оболонки тонкої кишки, викликає рефлекторну перистальтику і прискорює проходження калових мас; дефекація настає через 4 години. Також препарат рефлекторно посилює скорочення мускулатури матки. Призначають всередину 10 капсул протягом години або 15-30 г.

Застосування: гострі і хронічні запори, місцево для пом’якшення шкіри, зміцнення волосся, лікування опіків, шкірних виразок.

Протипоказання: отруєння речовинами, які легко розчинюються в жирах (фосфор, сантонін, фенол, бензол, екстракт чоловічої папороті).

Також стимулюють моторику переважно тонкої кишки інші олії: вазелінова, оливкова, мигдалева, риб’ячий жир.

 

- препарати рослинного походження,що стимулюють моторику товстої кишки.

Використовують: препарати ревеня – порошок кореня, сухий екстракт, сироп; препарати крушини – сухий, рідкий екстракт, рамніл; препарати жостеру – настій і відвар плодів; препарати сени – настій листя, сухий екстракт, сенаде, сенадексин, антрасенін, регулакс тощо.

Механізм дії: речовини, що містяться в ревені, сені, жостері, крушині і обумовлюють їх проносну дію звуться антраглікозиди. Вони впливають переважно на моторну функцію товстої кишки, посилюють перистальтику і сприяють швидкому проходженню калових мас; проносна дія настає через 8-12 годин, тому препарати призначають на ніч.

Застосування: при хронічних запорах.

Екстракт крушинисухий (Extractum Frangulae siccum)

Форма випуску:таблетки 0,2 г.

Таблетки “Сенадексин” Tabulettae “Senadexinum”

Форма випуску: таблетки № 10

Призначають по 1-2 таблетки на ніч в якості проносних засобів.

 

- синтетичні препарати,що стимулюють моторику товстої кишки.

Ізафенін (Isapheninum)

Форма випуску: таблетки 0,01г.

Механізм дії: активний проносний засіб, подразнює рецептори і стимулює моторику товстої кишки, проносна дія через 4 - 8 годин. Призначають всередину по 2 таблетки до їди. При прийомі препарату не слід вживати луги і лужні води.

Застосування: хронічний запор, обумовлений атонією кишок.

Побічні ефекти: нудота. болючість в ділянці кишечника.

Бісакодил (Bisacodylum)

Форма випуску: драже 0,005 г; свічки 0,01 г.

Механізм дії: розщеплюється в кишечнику, подразнює рецептори слизової оболонки товстої кишки, виявляє проносну і вітрогонну дію; при вживанні всередину ефект через 5-7 годин, ректально - протягом години. Призначають всередину по 1-2 драже пе­ред сном, ректально по 1-2 свічки. При прийомі препарату не слід вживати луги і лужні води.

Застосування: хронічні запори, підготовка до операцій, рентгену черевної порожнини.

Побічні ефекти: біль в животі, діарея, шкірні висипи.

Гуталакс (guttalax)

Форма випуску:флакони 15 – 30 мл.

Механізм дії:не всмоктується в травному каналі, стимулююче впливає безпосередньо на рецептори товстої кишки і посилює її перистальтику; проносна дія через 6 – 12 годин. Призначають по 10 – 20 крапель ввечері з невеликою кількістю води.

Застосування: будь-які види запорів, при необхідності випорожнення кишечника, при геморої для зняття болю при дефекації.

 

Препарати, які розм’якшують калові маси.

Препарати групи не всмоктуються в кишках, сприяють розм’якшенню калових мас і полегшенню їх просування в товстій кишці. Призначають їх при хронічних запорах.

- вазелінова, мигдалева, оливкова олії – призначають по 2 столові ложки зранку до їди; проносний ефект через 8-10 годин;

- свічки з гліцерином – при введенні в пряму кишку виявляють легку подразнювальну дію на її слизову оболонку і рефлекторно стимулюють дефекацію; призначають зранку після сніданку по 1 свічці ректально.

- норгалакс – при введенні в пряму кишку викликає розм’якшення калових мас і рефлекторне подразнення слизової оболонки кишечника; проносний ефект через 5 – 20 хвилин; застосовують для ректального введення у вигляді геля (міні-клізми).

 

Також в якості проносних засобів при хронічних запорах застосовують препарати, які набухають в кишках – форлакс, морська капуста, ламінарид.

“вітрогонні” засоби.

Дія цих засобів спрямована на виведення газів з кишечнику і пов’язана з переважно помірною стимуляцією моторики кишечника і легкою спазмолітичною дією на сфінктери. Препарати застосовують при метеоризмі, особливо у немовлят та літніх людей. В якості вітрогонних засобів застосовують: препарати фенхелю - вітрогонний збір, плоди , масло, плантекс; препарати кропу пахучого – плоди, кропова вода; плоди кмину, препарати листя м’яти, квітів ромашки; диметикон (цеолат), симетикон (дисфлатин).

 

Антидіарейні препарати.

Діарея – синдром, що виникає як при порушеннях в дієті, так і при багатьох захворюваннях різної етіології. Усунення проносу базується на точному діагнозі, раціональному харчуванні, обґрунтованому підборі лікарських препаратів.

У випадках, коли причиною проносу є інфекційні захворювання призначають антибактеріальні препарати – ніфуроксазид, фталазол, сульгін, левоміцетин, хлорхінальдол, тетрациклін тощо.

В якості засобів симптоматичної терапії при діареї неінфекційного походження для зниження моторики кишечника, відновлення цілісності і функціонального стану слизової оболонки кишечника призначають: лопераміл,бактисубтил, в’яжучі засоби – вісмуту нітрат основний, дерматол, препарати трави звіробою, кори дубу, кореневище перстачу, плоди чорниць; обволікальні засоби - крохмаль, бульби салепу, аравійська камедь, препарати кореня алтея, насіння льону; адсорбуючі засоби – атапульгіт, смекта, вугілля активоване.

ПРЕПАРАТИ.

Лоперамід (імодіум, діасорб, ентеробене) (Loperamid)

Форма випуску:таблетки, капсули 0,002 г.

Механізм дії:антидіарейний засіб симптоматичної дії, гальмує перистальтику кишок, сповільнює просування кишкового вмісту, виявляє анти секреторні властивості; за хімічною будовою близький до наркотичного анальгетика фентанілу, але не має анальгезуючою дії. Призначають всередину спочатку 2 таблетки (капсули), потім по 1 таблетці (капсулі) після кожної рідкої дефекації.

Застосування:для симптоматичного лікування гострої ї хронічної діареї.

Побічні ефекти: шкірні висипи, диспепсичні розлади, головний біль, запаморочення, сухість в роті.

Смекта (Smecta)

Форма випуску:порошок 3 г у пакетах.

Механізм дії: містить активну речовину – діосмектит, яка володіє вираженими обволікаючими і адсорбуючими властивостями. Препарат захищає слизову оболонку травного каналу від негативної дії іонів водоводу, жовчних солей, мікроорганізмів, токсинів тощо. Призначають всередину 1 пакетик 2-3 рази на день, попередньо розчинивши у півсклянці води.

Застосування:для симптоматичного лікування діареї.

 

Пробіотики.

Це речовини мікробного і немікробного походження, які виявляють сприятливі ефекти на фізіологічні та біохімічні функції організму людини і нормалізують кишкову мікрофлору при дисбактеріозі, хронічних захворюваннях кишечнику.

Препарати:

- монокомпонентні – колібактерин, мутафлор, коліфлорал (містять кишкову паличку); лактобактерин, нормофлор, ацилак, лактинекс (містять лактобактерії); біфідумбактерин, біфідин сухий (містять біфідумбактерії), біофлорин (містить ентерококи);

- самоелімінуючі – бактисубтил, флонівін, біоспорин, ентерол, парентерол;

- полікомпонентні – біфіформ, біфіцид, лінекс, біфікол, ліобіфідус;

- комбіновані (містять мікроорганізми та інші компененти) – аципол, біфідумбактерин-форте, кіпацид, нутрілон-В, гастрофарм, біфілакт, йогурт;

- рекомбінантні (не містять живих мікроорганізмів) – хілак, хілак форте, інулін, порталак, фродо, дуфалак, нормане.

Загрузка...

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти