ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Алгоритм пошуку несправності

Рисунок 3 - Алгоритм пошуку несправності
2.3 Схема розбирання

Перед розробкою технологічного процесу даних робіт необхідно вивчити матеріали та ознайомитись з побутовим пристроєм, встановити призначення та взаємодію різних вузлів та деталей. Під час розбирання та технологічного процесу необхідно передбачити максимальне використання засобів механізації, а також виконання вимог чистоти та зберігання деталей при монтажі. Для розбирання технологічного процесу, розбирання будь-якого побутовою агрегату складають, як правило, збільшену схему і її будують у напрямі зліва та починаючи з умовного позначення побутового агрегату, умовні позначення окремих деталей розміщують зліва, а вузли справа по напрямку схеми розбирання в тій послідовності, в якій знімається з агрегату.

Рисунок 4 - Схема розбирання


Дефектна відомість

 

 

Дефектна відомість приведена в додатках.

Підготовка до ремонту побутового приладу починається ті складання дефектної відомості. Ще до розбирання вивчається ремонтна карта пристрою виявляються «вузькі» місця з метою їх модернізації, визначається технічним стан вузлів та деталей. Відомість являє собою перелік деталей приладу, який підлягає заміні або ремонту з вказуванням робочої операції, які необхідно провести. По цій же відомості визначають об'єм і ціну ремонтних робіт, проводять контроль ремонту на всіх його етапах.

Запис дефектної відомості здійснюється в тому порядку, в якому виконуються ремонтні роботи. Під час розбирання приладів і дефектації деталей попередня дефектна відомість звіряється, заповнюється і стає заключною робочою відомістю, в якій передбачені всі дрібниці, які не включені у попередню дефектну відомість.


Карта дефектації

Карта дефектації приведена в додатках.

Вказує на безпосередню дію з деталями які підлягають відновленню. В карті даного типу вказуються позначення, найменування деталей у відповідності з кресленням вузла. Код та найменування дефекту, контрольні параметри деталей, допустимі величини та реальні, що дають можливість оцінити про подальше використання. Також пристосування, вимірювальний інструмент його назви, В графі «позначення інструменту» вказується назва документу, в якому рег­ламентовано умови неможливість подальшої експлуатації, реставрації. «міни даної деталі вузла з врахуванням відповідних технічних умов і стану зиосу вузла даної ремонтної деталі.

 

 


Карта технологічного процесу

Карта технологічного процесу приведена в додатках.

Карта призначена для розширеного опису ремонтних робіт по яким необхідно здійснювати всі ремонтні операції в суворій послідовності з застосуванням необхідного оснащення та обладнання.

Технологічна карта на ремонт побутового пристрою включає в себе: назву пристрою, що підлягає відновленню, номер операцій і переходів, назву операцій і переходів, які потрібно виконати для проведення ремонту даного побутового агрегату, обладнання яке використовується при проведені даної операції або переходу з вказуванням марки даного обладнання, типу та короткої технічної характеристики. В графі оснастка вказуються необхідні для здійснення ремонту пристосування та витратний матеріал. Також в цій карті вказуються розряд робіт, що характеризує кваліфікацію ремонтного персоналу, норми часу на проведення кожної операції під час ремонту а також їхню вартість.


Аналіз ремонту

Проводжу зовнішній огляд телевізора “ Gold Star CF20”, при якому не було виявлено жодних зовнішніх пошкоджень.

Вмикаючи телевізор він не вмикається. Для знаходження несправності проводжу перевірку: запобіжника F801,мостового випрямляча D813, трансформатора Т801 і Т802, конденсаторів фільтрів С832-С835; на платі блоку живлення.

Вимикаю телевізор з мережі.

Проводжу розбирання телевізора. Викручую два гвинти кріплення задньої кришки і знімаю кришку. Знімаю з’єднувачі P801,P802 , з плати блоку живлення і знімаю плату. Перевіряю елементи D813, Т801, Т802, С832-С835, ІС802. Під час перевірки було виявлено, що несправна мікросхема ІС802. Заміняю її на нову.

Збираю телевізор. Встановлюю плату блока живлення в телевізор і підключаю з’єднувачі P802, P801. Проводжу післяремонтні випробування так як описано нижче. Закриваю задню кришку і закручую гвинти кріплення. Вмикаю телевізор і перевіряю його на функціювання.

 

 


Схема складання

Під час зборки вузлів обладнання деталі попередньо комплектують. При зборці обладнання повна взаємозамінність зберігається в основному для деталей з номінальними розмірами. Для деталей ремонтних розмірів взаємозамінність зберігається тільки в межах даного ремонтного розміру. Деталі ж з допустимими зносами більшості спряжень втрачають взаємозамінність, так як не забезпечує допустимих технічними умовами посадок спряжень. Збирання вузлів обладнання виконують у певній послідовності. Послідовність зборки визначається перш за все конструкцією механізму і технічними умовами на збирання. При розробці технологічний процес збирання обладнання необхідно розділити на елементи таким чином, щоб конструктивні умови дали можливість виконувати збирання найбільшої кількості цих елементів не залежно один від одного. Збірні елементи прийнято для наочності зображати у вигляді схем. Умовні зображення деталей, підгруп або груп наносять на схему в послідовності, відповідаючи дійсному вводу цих елементів при зборці. Так як процес збирання починається з вводу в нього основної деталі або підгрупи, то і схема починається з умовного зображення цих елементів. Схема збирання дає можливість бачити найменування і номери комплектуючих деталей, послідовність збирання з цих деталей вузла, підгрупи або групи, а також кількість деталей в виробі. Вона є одним з основних документів, фіксуючих технологічний процес і необхідна для наукової організації збірних робіт

 

Рисунок 5 – Схема складання телевізора

Післяремонтні випробування

Перед тим, як приступити до обслуговування телевізора, технік повинен познайомитись з загальними вказівками по ремонту і регулюванні.

Погана поінформованість про апарат може призвести до передчасного пошкодження його або виході зі строю окремих вузлів. При наявності тих чи інших пошкоджень телевізора насамперед треба переконатись в тому, чи нормальна по величині напруга мережі живлення і чи нема в антені обривів або поганих контактів. Потім, знявши задню стінку, підключити апарат до мережі, використовуючи для цього відповідну мережеву колодку зі шнуром і штепсельною вилкою.

Якщо при підключенні до мережі кінескоп не світиться, в першу чергу потрібно перевірити електричний режим.

В процесі виготовлення апарат піддається різним видам випробувань (кліматичним, механічним, електричним), всі настроюючи елементи ретельно фіксуються і перевіряються на предмет саморозстройки.

Тому не потрібно підкручувати сердечники контурів і змінювати величини підстроєчних номіналів до тих пір, поки за допомогою приладів не буде виявлено, що настройка порушена.

Для полегшення пошуку несправностей всі елементи на печатних платах, їх з’єднання між собою і точки підключення проводів між платного монтажу мають маркування і позначення згідно принциповій схемі.

Пайки на фользі потрібно, по можливості, уникати, а у випадку необхідності заміни деталей виконувати її дуже обережно, Елемент, який підлягає заміні, випаюється і видаляється. В звільнені отвори елементи вставляються без натискання на краї фольги. Пайку необхідно здійснювати швидко, підігріваючи потрібне місце не більше 5 сек. Необхідно пам’ятати, що перегрів фольги може призвести до відставання її від плати. В такому випадку її приклеюють до основи клеєм БФ-2. При великих розриває печатного слою рекомендується напаювати одножильний провід діаметром 0,5–0,6 мм. Допускається не більше п’яти розривів фольги. Всі пайки виконуються припоєм ПОС-61.

Рекомендується при включеному телевізорі перевірити надійність контактів в роз’ємах, шляхом легкого їх покачування. Якщо це не дає результату, вимкнути телевізор і провести ретельний зовнішній огляд, звертаючи увагу на зовнішні видимі дефекти монтажу і деталей.

Після цього при включеному телевізорі виміряти постійні і імпульсні напруги на контактах блоків і модулів, в залежності від несправності, відповідно принциповій схемі.

Найбільш ефективним методом виявлення і усунення несправностей являється метод почергової заміни підозрілих модулів на справні.

Перевірка інтегральних мікросхем зводиться до вимірювання постійних і імпульсних напруг на виводах. Не допускається перевірка ІМС за допомогою омметра.

При необхідності заміни ІМС слід дотримуватись наступних правил:

– паяльник повинен бути невеликого розміру з технологічною насадкою одночасного прогріву контактів;

– в якості припою використовувати низькоплавкі припої типу ПОС-61, кількість припою повинен бути мінімальним;

– ІМС впаюється і випаюється при вимкнутому телевізорі.

Для виключення випадкових замикань між контактами на печатних платах під’єднання приладів необхідно здійснювати за допомогою розетки СНО-54-1р (БР0.364.077 ТУ), яка надівається на потрібний контакт роз’єму.

Для кращого охолодження в ряді блоків телевізора тиристори, діоди і транзистори встановленні на радіаторах. Для запобігання виходу з ладу цих приладів від перегріву, при їх встановленні (в випадку заміни при ремонті) повинні дотримуватись наступні правила:

– контактна поверхня повинна бути чистою, без шорсткостей, напливу пластмаси;

– контактні поверхні повинні бути змазані теплопровідною пастою з двох сторін;

– гвинти, які кріплять напівпровідниковий прилад, повинні затягуватись з зусиллям;

Після усунення несправності, телевізор потрібно всесторонньо перевірити, використовуючи при цьому необхідні прилади, на відповідність параметрів відремонтованого телевізора технічним даним.

Перевірку якості зображення слід виробляти по телевізійній випробувальній таблиці.

УЄВТ служити для перевірки якості відтворюваного зображення. Для УЄВТ є наступні позначення. Кожен квадрат по вертикалі позначається цифрами від 1 до 20 зверху вниз, а по горизонталі - буквами від А до Э. У телевізійних приймачах УЄВТ відображується так, як показано на малюнку

При перевірці звуку головну увагу звертають на гучність, чистоту звучання і регулювання тембру. Регулювальник гучності повинний дозволяти змінювати силу звуку в широкому діапазоні, починаючи від найтихіших до дуже гучних. Гучність повинна змінюватися плавно, при цьому не повинні про­слуховуватися шерехи і тріски в гучномовці. Як тихі, так і гучні звуки повинні прийматися без перешкод, шумів і фону.

Більшість телевізорів мають регулювання тембру (забарвлення) звуку. Тому потрібно перевірити, чи нормально працює це регулювання і чи не вносити вона додаткових спотворень або перешкод. Регулювання гучності і тембру звуку не повинне робити впливу на якість зображення.

Лінійність зображення. Нелінійні спотворення можуть виявлятися як по вертикалі, так і по горизонталі. При не лінійності уздовж кадру (по вертикалі) у верхній або нижній частині зображення предмети стають більш розтягнутими або більш стислими. Так само виявляється не лінійність по горизонталі, лише предмети виявляються стислими в правій або лівій частині кадру. Лінійність зображення перевіряється після кругів в центрі таблиці і по її кутах, а також після квадратів таблиці. Ці її елементи повинні мати правильну геометричну форму

Яскравість і контрастність. У телевізорах передбачається можливість регулювання яскравості зображення (за допомогою ручки «Яскравість») в межах від абсолютно тем­ного екрану до яскравості більше нормальною, при якій зображення стає дуже світлим (блідим) і втрачає чіткість.

Подібнім же чином за допомогою відповідної ручки повинна змінюватися контрастність від «м'якого» (сірого) зображення до дуже контрастного, коли зникають всі сірі тони (півтони, тіньові переходь), а залишаються лише білі і чорні.

Перевірка стійкості синхронізації. При: правильній роботі схем синхронізації досягається повна стабільність зображення, воно не «тремтить», не переміщається по вертикалі (вгору або вниз) або по горизонталі (вліво або управо). Не повинне бути також «збою» рядків, в результаті якого зображення виходить «змащеним».

До перевірки чіткості має бути встановлений правильний формат зображення, відрегульовані лінійність і фокусування, правильно встановлені контрастність і яскравість зображення. Чіткість залежить не лише від якості налаштування телевізора, але і від розумів прийому і якості роботи телецентру.

Якщо мати на увазі лише телевізор, то чіткість по вертикалі залежить від правильності черезрядкової розгортки і діаметру променя; чіткість по горизонталі залежить від смуги пропускання каналу зображення і точності його налаштування і від діаметру променя.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти