ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Проектування майстерні по ремонту побутової техніки

Загальні відомості. Підприємства побутового обслуговування поділяють на:

підприємства з прийомом відвідувачів, які безпосередньо обслуговують населення (майстерні, ательє);

спеціалізовані підприємства, які виконують замовлення населення через приймальні пункти (механізовані майстерні).

Перелік підприємств побутового обслуговування для масового будівництва в містах, селищах та сільських населених пунктах приведений в таблиці 1.

Підприємства побутового обслуговування населення потрібно проектувати з урахуванням їх роботи в дві зміни.

Виходячи, що робоча площа будівель і приміщень комплексних підприємств побутового обслуговування на 1 робоче місце не повинна перевищувати наступних величин:

Кількість робочих місць до 20 30 60 80 120 200 300

Робоча площа, м2 20 18 17 16 15 16 15

приймаємо площу 40 м2 з урахуванням трьохкімнатної квартири.

Таблиця 1. Перелік підприємств побутового обслуговування населення для масового будівництва.

 

Найменування підприємств Склад підприємства
Для міст і селищ Комплексні підприємства: комплексні приймальні пункти з кількістю робочих місць 20 – 50 для житлових мікрорайонів будинки побуту з кількістю робочих місць 30 – 150 для міських районів, малих містечок і селищ будинки побуту з кількістю робочих місць більше 150 для великих і крупних міст. Для сільських населених пунктів Комплексні підприємства: комплексні приймальні пункти з кількістю робочих місць до 10 для селищ з населенням 2 – 5 тис чоловік районні будинки побуту з кількістю робочих місць 50 – 150 для обслуговування населення 20 – 100 тис чоловік.   Прийом замовлень на виготовлення і ремонт металовиробів, годинників, побутових електроприладів, теле- і радіоапаратури.   Прийом замовлень по різних видах робіт і послуг. Виконання робіт по виготовленню і ремонту металовиробів, годинників, побутових електроприладів, теле- і радіоапаратури.   Виконання робіт по виготовленню і ремонту металовиробів, дрібному і середньому ремонту побутових електроприладів, теле- і радіоапаратури.   Прийом замовлень на виготовлення і ремонт металовиробів, побутових електроприладів, теле- і радіоапаратури.   Прийом замовлень на різні види робіт і послуг. Виготовлення і ремонт побутових електроприладів, металовиробів.

 

Таблиця 2. Радіуси обслуговування підприємств побутового обслуговування.

 

Найменування підприємств Максимальний радіус обслуговування, км Приблизна місткість, робочих місць Розміщення підприємств
Побутові майстерні До 1 50 – 60 В житловому будинку

 

Розміщення і вимоги до дільниці.

Підприємства побутового обслуговування необхідно проектувати в системі комплексного обслуговування населення у відповідності з проектами планування населених пунктів і проектами забудови районів і мікрорайонів. Розміщувати ці підприємства необхідно в складі торгових центрів, в окремих будинках, прибудовах або в приміщеннях будівель різного значення аналогічно підприємствам торгівлі і загального харчування в залежності від поверховості житлової забудови в окремих (побутові комбінати) або в кооперованих будівлях. Для розміщення даної групи підприємств рекомендуються радіуси обслуговування, вказані в таблиці 2.

В торговому центрі рекомендується зосередити деякі спеціалізовані види майстерень побутового обслуговування (ремонт радіоприймачів, телевізорів, холодильників).

Мережа підприємств побутового обслуговування з прийомом відвідувачів повинна бути гранично наближена до споживача і мати ступінчату структуру обслуговування населення, зв’язану з планувальною структурою населеного місця.

В житловому районі необхідно передбачити виконання робіт по ремонту металовиробів, технічно складних побутових машин і приладів (радіоапаратури, телевізорів).

Підприємства побутового обслуговування, в яких використовуються легкозаймисті рідини та нітроплівка, не допускається розміщувати в житлових та загальних будівлях, а також в підвальних та цокольних поверхах будівель іншого значення.

Об’ємно-планувальні рішення

Приміщення підприємств побутового обслуговування поділяють на наступні групи:

приміщення для відвідувачів (зали прийому і видачі замовлень, зали очікування, вестибюлі, демонстративні та виставочні зали та інші приміщення обслуговування відвідувачів);

виробничі приміщення (робочі приміщення майстерень, ательє);

складські приміщення (склади готової продукції, матеріалів та запасних частин, приміщення для прийому замовлень, склади інвентарю);

адміністративні і побутові приміщення (кабінети, конторські приміщення, гардеробні, душові, убиральні, приміщення для відпочинку персоналу);

технічні приміщення (вентиляційні камери, електрощитові, теплові вузли).

Виходи і сходи для відвідувачів потрібно проектувати окремими від входів і сходів для персоналу. Будова порогів в дверях виробничих і складських приміщень не допускається.

Головні сходи для відвідувачів з першого до другого поверхів будинків ІІ ступеня вогнестійкості допускається проектувати відкритими, без вестибюлів і поверхових холів; при цьому окремі сходи повинні передбачатися в східних клітках.

Підприємства побутового обслуговування по вимозі технології потрібно оснастити вантажними підйомниками. Перед дверима підйомників вантажопідйомністю 500 кг і більше необхідно передбачити розвантажувальні майданчики розміром 2,7´2,7 м.

Приміщення для відвідувачів, виробничі, адміністративні, для відпочинку персоналу та інші з постійним перебуванням людей необхідно проектувати з природним освітленням. Без природного освітлення допускається проектувати складські, технічні приміщення, коридори.

Обробка приміщення повинна відповідати загальним архітектурним рішенням інтер’єрів; при цьому необхідно враховувати умови праці у виробничих приміщеннях.

Склад приміщень для відвідувачів необхідно визначати залежно від видів обслуговування; в комплексних підприємствах приміщення для відвідувачів з різними видами обслуговування необхідно об’єднувати, виходячи з умов зручності для відвідувачів і раціональності планувальних рішень.

Склад і площі виробничих приміщень приймаються за табл. 4.

Приймаємо площу виробничого приміщення

 

Вид обслуговування і приміщення Вимірювач Площа, м2
Ремонт побутових приладів: малогабаритних крупногабаритних   1 робоче місце 1 робоче місце  

 

Виробничі приміщення для різних видів обслуговування необхідно об’єднувати залежно від технологічних процесів і умов праці в приміщеннях.

Площі складських приміщень потрібно приймати за табл. 5.

При проектуванні підприємств передбачаються побутові приміщення: гардеробні, оснащені закритими шафами для зберігання одягу, душові, вмивальні, убиральні і приміщення особистої гігієни жінок.

В будівлі підприємств побутового обслуговування, що розміщуються на відстані більше 300 м від підприємств загального харчування, необхідно проектувати їдальню або буфет.

 

Таблиця 5. Площі складських приміщень.

Вид обслуговування Площа в прийомних пунктах (без виробництва робіт) на 1 приймальника замовлення, м2 На підприємствах
Вимірювач Площа, м2
Ремонт металовиробів, побутових електроприладів, ремонт радіоапаратури і телевізорів. 1 виробничий працівник

 

Крупний ремонт побутових електроприладів, ремонт холодильників і пральних машин, крупний ремонт теле- і радіоапаратури проводиться на підприємствах централізованого виконання замовлень.

На підприємствах з кількістю робочих місць до 5 складські і підсобні приміщення допускається суміщати з виробничими приміщеннями.

Таблиця 6.Площі адміністративних приміщень (м2)

Кількість робочих місць на підприєм-стві Кабі-ни Конторські приміщення Кімнати для відпочинку персона-лу Кількість робочих місць на підприєм-стві Кабі-ни Конторські приміщен-ня Кімнати для відпо-чинку персона-лу
— — — —

 

Рисунок 6-Елементи планування майстерень по ремонту побутової техніки і металовиробів:

І – функціональний взаємозв’язок приміщень; ІІ – планувальні вузли; ІІІ – монтажні схеми;

а – ділянка ремонту холодильників; б – ділянка ремонту металовиробів; в – ділянка підготовчих робіт; г – ділянка зберігання прийнятих та відремонтованих виробів; д – ділянка ремонту і випробування холодильних агрегатів після ремонту; е – ділянка ремонту пилососів, натирачів підлоги; є – щит електровимірювальний типу ШЭ-59; ж – токарний верстат типу 1601 (88х59,5х127 см); з – настільно-свердлильний верстат типу СН – 12А

Рисунок 7 - Приклади та елементи планування майстерень по ремонту радіо- і телеапаратури, магнітофонів, програвачів:

І – функціональний взаємозв’язок приміщень; ІІ – планувальні схеми; ІІІ – монтажні вузли; а – на 3 робочих місця; б – на 4 робочих місця; в – стіл радіомайстра (1) типу СТМТ – 1 – 65 (192х95х147 см) в стіл боковий (2) типу СЛБТ – 1 – 65 (180х60х80 см); г – стіл для перевірки радіоламп типу СПРТ-1-65 (100х55х80 см); д – універсальний стенд для перевірки кінескопів типу УСПК-1М (71х38,5х145,5 см); е – стенд для перевірки уніфікованих моточних деталей типу СПУМД-1 (64х42х61,5 см) ; 1 – стіл радіомайстра; 2 – стіл боковий; 3 – стіл для перевірки радіоламп; 4 – стіл робочий; 5 – стенд перевірки деталей; 6 – стенд перевірки кінескопів; 7 – стелаж уніфікований; 8 – шафа для зберігання транзисторних приймачів; 9 – шафа для зберігання радіоламп; 10 – пилосос; 11 – візки для перевезення телевізорів і радіоприймачів; 12 – стілець.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти