ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Що таке Аненій очногояблука -

Аненій очного яблука можуть бути проникаючими і непроникаючими, з впровадженням чужорідного тіла (магнітного, амагнітного) або без нього. азновідностью проникаючого поранення є наскрізне, при якому в капсулі очі є дваотвори - вхідний і вихідний. В принципі будь-проникаюче поранення слід розглядати як важкий і інфіковане.

З точки зору характеристики тяжкості важливо підрозділ проникаючих поранень ока на прості (пошкоджена тільки капсула очі, тобторогівка, склера), складні (пошкоджені або випали в рану внутрішні структури очі - райдужка, цилиарное тіло, судинна оболонка, склоподібне тіло, сітківка, кришталик, є чужорідне тіло), а також ускладнені (металлози, інфекція, симпатична офтальмія).

За локалізацією виділяють в основному рогівкові, рогівковий-склеральний і склеральний поранення. оговічние проникаючі поранення діагностують по наявності рани, що проходить через всі шари рогівки, що добре виявляється при біомікроскопії рогівкового світлового зрізу,дрібної передній камері (особливо при обмеженні в рані райдужки), гіпотонії. Нерідко відзначаються гіфема та пошкодження кришталика.


Симптоми Аненій очного яблука:

 

Для склеральний поранень характерна наявність рани склери, доякою зазвичай предлежат або в яку випадають внутрішні оболонки ока (судинна оболонка, склоподібне тіло та ін), глибока передня камера, а на очному дні відповідно до місця травми - розриви сітківки, її помутніння і крововиливи. Як і при проникаючихпораненнях іншої локалізації, наголошується гіпотонія.

Клініка корнеосклеральной поранень поєднує ознаки рогівкових і склеральний поранень. Через 1-2 дні після поранення в оці може розвинутися інфекційний запальний процес у вигляді гнійногоіридоцикліту: наростання змішаної ін'єкції, поява болю в оці, преципітатів, задніх синехій, гипопиона, ендофтальміту або панофтальмита.


Діагностика Аненій очного яблука:

 

Необхідна рентгенологічного дослідження длядіагностики та локалізації сторонніх тіл. Тут необхідно підкреслити роль для їх виявлення біомікро-, офтальмо-і гоніоскопіі, особливо при рентгенонегатівних чужорідних тілах.

Серед ускладнень проникаючих поранень необхідно в першу чергу мати на увазіможливість симпатичної офтальмии млявої негнійного запалення, яке може виникнути в здоровому оці при проникаючому пораненні іншого ока, частіше протікає у вигляді переднього пластичного і серозного увеїту, нейроретініта або у змішаній формі.Симпатична офтальмія може супроводжуватися катастрофічним необоротним зниженням зору аж до сліпоти. Тривале перебування в оці металевого стороннього тіла може супроводжуватися клінічними явищами металлоза (сидероз, халькоз та ін.)

Вдіагностиці вид і ступінь тяжкості ушкодження, як правило, оцінюють стосовно до кожної структурі придаткового апарату ока і самого очного яблука. Приклад діагнозу може бути наступним: рвана рана верхньої повіки, розрив верхнього слізного канальця,множинні розриви кон'юнктиви, відрив медіальної прямого м'яза, непроникаюче поранення рогівки правого ока.

Менш докладно наведений діагноз може бути сформульований у процесі амбулаторно-поліклінічного обстеження та надання першої лікарськоїдопомоги так: непроникаюче поранення правого очного яблука і його придатків. У випадках поранення очного яблука діагноз може виглядати, наприклад, наступним чином: поранення лівого ока проникаюче, рогівковий-склеральной, складне, з впровадженням скляного сторонньоготіла. При постановці діагнозу складного з чужорідним тілом проникаючого поранення ока немає необхідності перераховувати вигляд, розміри і локалізацію пошкодження кожної внутрішньоочної структури (райдужної оболонки, кришталика, склоподібного тіла та ін), так як в іншому випадку вхарактеристику травми увійдуть всі симптоми, що лише ускладнить формулювання діагнозу.


Лікування Аненій очного яблука:

 

Перша лікарська допомога при проникаючих і непроникаючих пораненнях очей полягає в наступнихзаходах:

 

· закопування будь-якого анестетика (1% розчини кокаїну або дикаїну, тримекаина, 5% розчин новокаїну та ін);

· очищення рани від сторонніх тіл (при пораненнях очного яблука повинна бути проявлена ​​надзвичайна обережність, тому що зачужорідне тіло можуть бути прийняті випали оболонки!);

· зрошення рани слабкими розчинами антисептиків (рожевий розчин перманганату калію, розчин фурациліну 1:5000 1% розчин борної кислоти, тощо);

· закопування в кон'юнктивальний мішок розчинівсульфаніламідів, антибіотиків, внутрішньом'язове введення антибіотиків широкого спектра дії;

· накладення бінокулярної асептичної пов'язки з мазевими основами антибіотиків або сульфаніламідів;

· внутрішньом'язова ін'єкція вікасолу, вітаміну Кабо внутрішньовенне введення 10% розчину хлориду кальцію, прийом всередину аскорутина;

· дітям, раніше імунізованим в плановому порядку, введення 05 мл правцевого анатоксину. Якщо дитина не вакцинувалася або щеплення проводилися більше 2 років тому,додатково вводять в іншу ділянку тіла 3000 АЕ протиправцевої сироватки по Безредке;

· негайне направлення в положенні лежачи в очній стаціонар для проведення спеціалізованого мікроофтальмії-хірургічного та медикаментозного лікування;

· якщо немає можливості терміново госпіталізувати дитину, то до відправки в очній стаціонар госпіталізація в хірургічне відділення або в крайньому випадку організація "стаціонару на дому";

· в тих випадках, коли хворим з пораненнями очі після наданняпершої лікарської допомоги створені тимчасові стаціонарні умови, їх доцільно лікувати відкритим (бесповязочним) способом, який полягає в так званому форсованому закапуванні медикаментів (кожні 3-5 хвороби хв. протягом години, з годинною перервою, а потімтакі сеанси повторно протягом дня до сну).

 

На ніч накладають бінокулярну асептичну пов'язку; лікування продовжують до відправки в очній стаціонар. Закопують анестетики, антибіотики, сульфаніламіди, саліцилати, вітаміни.

Лікування невеликих саден і адаптованих ран століття консервативне: Щоденне змазування 1% спиртовим розчином брильянтового зеленого, при необхідності призначають сульфаніламіди і антибіотики всередину, інсталяції, дезінфікуючі засоби. Якщо ж поранення століття зачіпає маргінальний край, досить велика за розмірами, зяє, необхідна первинна хірургічна обробка рани під мікроскопом з накладенням швів, які знімають не раніше ніж на 8-10-й день.

Особливої ​​уваги вимагають поранення століття з пошкодженням слізних канальців. В таких випадках роблять невідкладну пластику слізного канальця. При невеликих ранах кон'юнктиви, а також адаптованих пораненнях очі довжиною не більше 2 мм і колотих ранах також проводять консервативне медикаментозне лікування, що включає місцеве і парентеральне застосування антибіотиків і сульфаніламідів, міотиків або мідріатіков (за показаннями), глюкокортикоїдів, вітамінних та інших препаратів в інсталяціях.

При наявності поранень очі накладають стерильну пов'язку на 5-10 днів, яку щодня міняють; призначають строгий постільний режим.

При великих за розміром і особливо складних проникаючих пораненнях виробляють хірургічну обробку рани під наркозом із застосуванням сучасної мікрохірургічної техніки. Перед операцією беруть посів зі слизової оболонки і поверхні рани і визначають чутливість флори до антибіотиків. При необхідності хірургічне лікування включає реконструктивні операції і витяг сторонніх тіл.

В післяопераційному періоді проводять активну гемостатичну, антибактеріальну, протизапальну, десенсибілізуючу загальну і місцеву терапію, призначають вітамінні препарати всередину і парентерально. Надалі застосовують розсмоктуючу лікування. В результаті поранення ока, навіть представляющегося на перший погляд дуже важким, якщо вчасно і правильно надана перша лікарська та спеціалізована допомога, можуть зберегтися цілком задовільний зовнішній вигляд очі і високі зорові функції. Однак у ряді випадків після важких проникаючих поранень з випадінням оболонок можуть наступити субатрофія очного яблука і необоротна сліпота.

 

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти