ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Визначення положення плоду прийомами Леопольда.

Перший прийом Леопольда. Долоні обох рук розміщуємо на дні матки, пальці рук зближаємо обережним натискуванням визначаємо рівень стояння дна матки, за яким говоримо про строк вагітності. Першим прийомом визначаємо частину плоду, що розміщується на дні матки; частіше це тазовий кінець плоду. Тазовий кінець – велика, але менш щільна і менш округла частина ніж голівка.

Другий прийом Леопольда.Другим прийомом визначаємо спинку та інші частини плоду. По положенню спинки говорять про положення та вид передлежання. Обидві руки з дна матки переміщуємо вниз до рівня пупка і розміщуємо на бокових поверхнях матки. Пальпацію частин плоду проводимо по черзі правою та лівою рукою. Ліва рука лежить на одному місці, пальці правої руки ковзають по право боковій поверхні матки і пальпуємо обернену туди частину плоду. Потім права рука лежить на стінці матки, а ліва ковзає по лівій частині і пропальповує обернені туди частини плоду. При повздовжньому положенні плоду з однієї сторони пропальповується спинка, з протилежної - кінцівки. Спинка пальпується у вигляді рівномірної площини, дрібні частини – у вигляді невеличких виступів, що часто змінюють своє положення. По розміщенню спинки роблять висновок про позицію та вид. Другий прийом акушерського дослідження дозволяє вивчити тонус матки, її збудливість, пропальпувати круглі зв’язки матки, їх товщину та розміщення. По розміщенню круглих зв’язок матки судимо про місце прикріплення плаценти. Якщо круглі зв’язки внизу розходяться, то плацента розміщена на передній стінці, якщо сходяться – на задній.

Третій прийом Леопольда. Служить для визначення передлежачої частини плоду. Лікар стоїть справа, лицем до лиця вагітної. Одну руку кладе дещо вище лонного зчленування так, щоб перший палець знаходився на одній стороні, а чотири інших – на другій стороні нижнього сегменту матки. Повільними рухами пальці заглиблюємо і охоплюємо передлежачу частину. Голівка пропальповується у вигляді щільної округлої частини, що має чіткі контури.

Третім прийомом визначаємо рухомість голівки. Короткими легкими поштовхами намагаємося зсунути її справа наліво і навпаки, при цьому пальці відчувають балотування голівки, що особливо добре буває виражено у повторнонароджуючих. Чим вище голівка над входом в таз, тим ясніше балотування. При нерухомо стоячій у вході в таз голівці, а також при тазовому передлежанні балотування немає.

Третій прийом дослідження проводимо дуже обережно, так як різкі рухи викликають больові відчуття і рефлекторне напруження м’язів передньої черевної стінки.

Четвертий прийом Леопольда. Цей прийом є доповненням і продовженням третього, дозволяє визначити не лише характер передлежачої частини, а й рівень її стояння. Лікар стає справа, лицем до ніг вагітної. Долоні обох рук розміщує на нижньому сегменті матки справа і зліва, кінчики пальців доходять до симфізу. Витягнутими пальцями обережно проникає вглиб по направленню до порожнин тазу і кінчиками пальців визначає передлежачу частину і рівень її стояння.

Серцеві тони плода вислуховують стетоскопом, починаючи з другої половини вагітності, у вигляді ритмічних, ясних ударів, які лунають 120-160 разів на хвилину. При головне передлежання серцебиття найкраще прослуховується нижче пупка. При тазових передлежання - вище пупка.

М.С. Малиновський запропонував наступні правила для вислуховування серцебиття плода:

- При потиличному передлежанні - поблизу головки нижче пупка на тій стороні, куди обернеться спинка, при задніх видах - збоку живота по передній пахвовій лінії,

- При особовому передлежанні - нижче пупка з того боку, де знаходиться грудка (при першій позиції - праворуч, при другому - ліворуч),

- При поперечному положенні - близько пупка, ближче до голівки,

- При передлежанні тазові кінцем - вище пупка, поблизу голівки, на тій стороні, куди обернеться спинка плоду.

Вивчення серцебиття плода в динаміці проводять за допомогою моніторингу та УЗД.

 

 

2. Встановити строк вагітності, гестаційного віку плода та передбачуваного строку пологів (за даними анамнезу та об»єктивного дослідження).

Діагностика терміну вагітності

Вагітність у жінки триває в середньому 280 діб, тобто 40 тижнів. Для визначення терміну вагітності використовують різноманітні показники:

- дата останньої менструації;

- строк овуляції;

- дані перших відвідин лікаря;

- перше ворушіння плоду;

- об’єктивні дані про величину матки і плоду.

Кожен з цих показників має нерівноцінне значення і тільки спільна їх оцінка дає можливість правильно визначити термін вагітності.

1. По менструації термін вагітності вираховується за часом, який минув з першого дня останньої менструації. Визначається він орієнтовано, оскільки в перший тиждень циклу вагітність настати не може, адже ще не відбулося дозрівання яйцеклітини.

2. Більш правильним є встановлення терміну вагітності по овуляції – для цього до першого дня останньої менструації додають 10-14 днів, необхідних для дозрівання яйцеклітини і овуляції, після чого підраховують термін вагітності.

3. Одним з найважливіших показників для встановлення терміну вагітності є дані першого відвідання лікаря, якщо воно стосується раннього терміну вагітності (до 12 тижнів). При вагінальному дослідженні жінки по величині матки в ранні терміни вагітності можна доволі точно з похибкою 1-2 тижні визначити термін вагітності і від даних першої явки вирахувати термін даної вагітності.

4. При визначенні терміну вагітності враховується дата першого ворушіння плоду, яке жінка, вагітна вперше, відчуває в 20 тижнів, а вагітна повторно раніше – 18 тижнів. Ворушіння плоду – ознака доволі суб’єктивна, нерідко вагітні приймають перистальтику кишечнику за рух плоду, тому ця ознака повинна враховуватись як допоміжна.

5. Для встановлення терміну вагітності велике значення мають дані об’єктивного дослідження –визначення величини матки, об’єму живота, розмірів плоду. В перші місяці термін вагітності встановлюється за величиною матки, що визначається при вагінальному дослідженні. Найбільш ранній термін, коли можна діагностувати вагітність на основі визначення розмірів матки становить 5 тижнів:

- ІІ акушерських місяці (8 тижнів) величина матки відповідає розміру гусячого яйця;

- ІІІ акушерських місяці (12 тижнів) досягає голівки новонародженого і дно її перебуває на рівні верхнього краю лонної дуги. Починаючи з IV місяця вагітності дно матки пальпується через черевну стінку і про строк вагітності судять за висотою стояння дна матки над лоном .

- IV акушерських місяці (16 тижнів) дно матки розташовується на чотири поперечних пальці вище симфізу (6-7см).

- V акушерських місяців (20 тижнів) дно матки на два поперечних пальці нижче пупка (12-14см).

- VI акушерських місяці (24 тижні) дно матки на рівні пупка (20-24см).

- VII акушерських місяця (28 тижнів) дно матки розташовується на 2-3 пальці вище пупка (24-28см).

- VIII акушерських місяця (32 тижні) дно матки визначається посередині між пупком та мечоподібним відрізком (28-30см). Пупок починає згладжуватись. Живіт на рівні пупка – 80-85см.

- IX акушерських місяців (36 тижнів) дно матки піднімається до мечоподібного відростку (32-34см) –

це найвищий рівень стояння дна вагітної матки. Обвід живота в середньому 90см. Пупок згладжений.

- X акушерських місяців (40 тижнів) дно матки опускається до рівня, який було відмічено у VIII

акушерських місяців, тобто до середини відстані між пупком і мечоподібним відростком (28-30см). Пупок

випинається. Обвід живота 95-98см, голівка опускається, у першовагітних притискується до входу в таз або стоїть малим сегментом у вході в таз.

При однаковому рівні стояння дна матки VII i X місяці вагітності розрізняються за обводом живота

(при VIII місяцях обвід живота 80-85см, при X місяцях – 95-98см), за положенням голівки (при VIII місяцях –

високо над входом у таз балотує, при X місяцях опущена, у першовагітних фіксована у вході в таз), за станом пупка (при VIII місяцях – згладжування, при X місяцях – випинання).

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти