ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ ЗАХИСТУ ГРОШОВИХ ЗНАКІВ, ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ДОКУМЕНТІВ

Елемент захисту Характеристика
Папір Виготовляють з спеціальними добавками, які забезпечують жорсткість та «дзвінкість»; не люмінесціює під УФ-випроміненням
Водяні знаки Бувають однотонні (світлі – рисунок світліший від основного тону паперу і темні – відповідно темніший рисунок) та багато тонові. За розташуванням на об’єкті бувають загальні (рівномірне чергування одного рисунка всією поверхнею), локальні (на вільній поверхні банкнота) та біжучі. Загальні та біжучі знаки можуть бути фіксованими (мати визначене місце розташування) та плаваючими.
Локалізовані волокна Сукупний набір кольору, розмірів, форми та розташування волокон дозволяє ідентифікувати вид валюти. Вони люмінесціюють.
Захисні нитки (стрічки) Виготовляють з синтетичних або металевих матеріалів і вводяться у структуру банківського паперу, можуть бути перфоровані мікро надписами, повністю або частиною «занурена» у папір, люмінесціювати в уф-променях.
Глибокий або високий друк Ефект тактильності (зображення та написи сприймаються на дотик) друкованих елементів застосовується для захисту грошових знаків, цінних паперів та документів усіма країнами світу.
Орловський друк Окрім основних елементів, які друкуються високим чи глибоким друком, наносяться на банкноти сітки, розетки, рисунки, які виготовляються плоским друком. Орловський ефект характеризується різкою зміною кольору ліній без розривів і зсувів.
Ірисовий друк Плавний перехід одного кольору в інший без чітко вираженої межі.
Рисунки, які суміщаються Частина такого рисунка друкується з одного боку банкноти, доповнюючи частину з іншого боку. У прохідному світлі утворюється малюнок, який повинен ідеально співпадати за контурами і доповнюватися за кольорами.
Kipp-ефект Таке зображення стає видимим тільки тоді, як розглядається під дуже гострим кутом.
Мікродрук Напис виконаний дуже дрібним шрифтом, який можна прочитати тільки за допомогою лупи або мікроскопа.
Люмінесцентні фарби Кожен вид банкноти характеризується індивідуальним сюжетом рисунка та кольором люмінесценції
Метамірні фарби Виявляються не тільки УФ- але й ІЧ-променями.
Фарба «овіай» Змінює колір залежно від кута зору. Такими фарбами друкують зокрема номінал купюри.
Оптичні ефекти Голограми – тривимірні зображення, кінограми – багатосюжетні дифракційні сюжети, інтерференційні (багатоколірні) зображення. Розташування оптичних ефектів на банкнотах завжди є чітко локалізованим.

 

 

Грошові знаки найбільш привабливі об'єкти підробок. Масштаб підробок має міжнародний характер. У древні часи захист грошей забезпечувався природними властивостями рідких благородних металів і технологією карбівки. З часом навчилися захищати грошові знаки комплексом захистів. З’явилася можливість використовувати паперові гроші. Методи друку і першокласні матеріали роблять завдання підробки настільки важким і дорогим, що такі дії втрачають економічний сенс.

Папір і друк. Для виготовлення банкнот частіше використовують білий папір з багатотоновими водяними знаками і захисними волокнами різних кольорів. Волокна мають бути не припресованими і не наклеєними, а входити до матеріала паперу. Усі купюри при вигинах видають характерний хрускіт. Долари на дотик шелестять. Рублі і гривні складають навпіл і при терті виявляють шелест і шорсткість всієї поверхні. Разом з плоским друком використовується рельєфний металографічний друк. Тактильному контролю піддають області рельєфного друку.

Водяний знак розташований на купонному полі або полі купюри, вільному від друку. Частіше є повторенням малюнку або портрета на лицьовій стороні банкноти. Може бути у вигляді цифрового номіналу або кодових смуг. Більшість водяних знаків багатотональні. Це означає, що малюнок на просвіт має темніші і світліші ділянки.

Захисна стрічка. У цьому методі захисту застосовують непрозорі металізовані і напівпрозорі полімерні смуги, упроваджені в купюру в поперечному напрямі з нанесеним друком або лазером мікротекстом. На просвіт перевіряється її наявність і мікротекст.

Мікротекст. Мікротекст перевіряється лише із застосуванням оптики.

Стандартний якісний мікротекст гарантовано виявляється при більшенні 10 крат. Мікротекст має бути читаний по всій його області.

Елементи візуального контролю з поворотом купюри, або приховані зображення (КІРР-ефект). Рельєфні елементи можуть бути виконані з можливістю утворення тіньового малюнка при певному освітленні і при певному куті спостереження.

 

 

Голографічний елемент захисту, в якому із зміною кута погляду змінюється сюжет і кольори спектру. У справжній голограмі при нахилах повинен мінятися сюжет зображення. На підробленій голограмі присутній лише один сюжет або є нечітка їх імітація. Справжня голограма має бути без надривів, тріщин, без шаруватості матеріалу.

Оптично-змінна фарба (ОVI). Якщо на банкноті присутній елемент з фарбою Оvi, то його необхідно розглядати під різними кутами зору: від перпендикулярного поверхні аркуша до гострого кута. Колір такої мітки мінятиметься залежно від точки зору.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти