ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Функціональні компоненти технологічної платформи

Технологічна платформа включає механізми, які використовуються у всіх програмних продуктах 1С:Підприємство, а також три основні функціональні компоненти.

Компонента «Бухгалтерський облік» призначена для ведення обліку на основі бухгалтерських операцій. Вона забезпечує ведення планів рахунків, ввід проводок, отримання бухгалтерських підсумків. Компонента реалізує відображення господарських операцій в бухгалтерському обліку. Можливості компоненти дозволяють вести:

· облік паралельно в декількох планах рахунків,

· багатомірний і багаторівневий аналітичний облік,

· кількісний і валютний облік.

· бухгалтерський облік для кількох підприємств в одній інформаційній базі.

Компонента «Розрахунок (Расчет)» призначена для виконання складних періодичних розрахунків. Вона може використовуватись для розрахунку заробітної плати, розрахунків по цінних паперах та інших видів розрахунків.

Компонента «Оперативний облік» призначена для обліку наявності та руху засобів в найрізноманітніших розрізах в реальному часі. Вона використовується для обліку запасів товарно-матеріальних цінностей, взаєморозрахунків з контрагентами і т.д. Компонента дозволяє відображати в обліку операції господарського життя підприємства безпосередньо в момент їх здійснення.

Конфігурація – це програмна реалізація можливостей платформи і компонент. В конфігурації зберігається структура бази даних, алгоритм використання даних, описаний за допомогою вбудованої мови програмування, та інтерфейс користувача.

В комплект поставки програмних продуктів системи 1С:Підприємство входять типові конфігурації. Вони представляють собою універсальні прикладні рішення для автоматизації конкретної області економіки, напр. конфігурація "Бухгалтерський облік для України".

Особливістю системи програм 1С:Підприємство є вбудовані засоби конфігурування, які забезпечують можливість зміни конфігурації самим користувачем або організаціями, що спеціалізуються на впровадженні і подтримці програмних продуктів фірми "1С". Ця можливість дозволяє забезпечити максимальну відповідність автоматизированої системи особливостям обліку в конкретній організації.

Крім типових конфігурацій, існують:

§ конфігурації, які поставляються в комплекті з програмою;

§ додаткові конфігурації, які поставляються фірмою "1С" окремо ("Торгівля і Склад", "З/плата і кадри");

§ конфігурації, разроблені іншими фірмами;

§ конфігурації, які розробляються безпосередньо для конкретних організацій.

 

Для початку роботи у програмі необхідно створити нову інформаційну базу. Для цього на диску D шукаємо папку 1с8Док, а в ній 1с8Порожня. Копіюємо цю папку. Скопійовану папку вставляємо у папку Конфігурації на тому ж диску D. Перейменовуємо її таким методом: номер групи і прізвище студента. Наприклад 30Яворський.

Потім запускаємо програму „1С:Підприємство. Це можна зробити двома способами:

а)з використанням кнопки Пуск/Програми/1С:Підприємство;

б)запуск за допомогою ярлика на робочому столі.

У вікні запуску даної програми вибираємо клавішу «Додати». При появі нового вікна вибираємо «Додавання до списку уже існуючої інформаційної бази»і натискаємо клавішу «Наступна». У вікні додавання інформаційної бази вказуємо назву власної інформаційної бази 30Яворський, яка складається з номера групи в якій навчається студент та його прізвища.

Каталог вибираємо в такій послідовності:Мій комп’ютер/Диск D/папка Конфігурація/30Яворськийі натискаємо кнопку Открить. Після цього натискаємо Готово.

Після створення інформаційної бази у вікні запуску повинна бути нова інформаційна база студента.

 

Після запуску системи 1С:Підприємство на виконання на екран виводиться головне вікно програми.

Верхній рядок вікна називається заголовком вікна, в ньому відображається назва програми, а також назва активного вікна, відкритого в програмі.

Під рядком заголовка вікна розміщене головне меню програми. Головне меню служить для виконання команд, необхідних для работи з програмою. Команди об’єднані в групи, назви груп складають рядок головного меню програми. Вибір мишкою будь-якого з пунктів головного меню відкриває список команд, які входять в це меню (головне меню програми студенти описують у лабораторній роботі №1).

Під рядком головного меню програми розміщуються панелі інструментів. Кнопки панелі дублюють найбільш вживані команди головного меню і служать для швидкого виклику часто використовуваних команд. Панелі можно "прижати" до будь-якої сторони головного вікна програми чи вільно розмістити в довільному місці екрану. Якщо курсор навести на будь-яку кнопку і затримати на секунду, то появляється підказка про призначення кнопки.

Нижній рядок вікна називається рядком стану("строкой состояния"). Цей рядок використовується для видачі різноманітної інформації в процесі роботи з програмою.

Простір між рядком меню і рядком стану називається робочим столом.

Користувацький інтерфейс – головне меню програми та панель інструментів – може налаштовуватись для створення більш зручного робочого місця (напр. можна видалити з меню команди, які не використовуються, а також відповідні кнопки з панелі інструментів). Налаштування виконується в режимі Конфігуратор.

 

Функціонування системи

Функціонування системи ділиться на два процеси:

§ конфігурування (програмування конфігурації) - опис моделі засобами системи;

§ виконання – ввід та оброблення облікових даних.

Відповідно два основних режими роботи:

§ "Конфигуратор" (конфігурування та адміністрування);

§ "1С Предприятие" (користувацький режим).

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти