ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Одяг та взуття для занять гімнастикою

Для занять гімнастикою найкращою формою є майка, труси (шорти) або легкий спортивний костюм.

Взуття повинно бути м’яким, відповідного розміру, мати достатнє зчеплення з підлогою.

Одяг – чистий. Оскільки несвіжий одяг накопичує бактерії й піт, то треба труси, майку і шкарпетки обов’язково прати після кожного уроку.

Закінчивши заняття, необхідно перевдягнутися в сухий і чистий одяг.

Відомі українські гімнасти

На особливу увагу заслуговує гімнастика, з якої присвоюють спортивні розряди. Всесвітньо відомими є українські майстри: Н. Бочарова (чемпіонка Олімпійських ігор), М. Гороховська (володарка 7 олімпійських нагород), Б. Шахлін (чемпіон Європи, світу та Олімпійських ігор), В. Чукарін (володар 7 золотих, 3 срібних і 1 бронзової олімпійських медалей), П. Астахова (неодноразова чемпіонка світу, володарка 10 олімпійських медалей), Л. Латиніна (найбільш титулована гімнастка, володарка 18 олімпійських медалей), І. Дерюгіна (неодноразова чемпіонка світу), С. Захарова (чемпіонка Олімпійських ігор), К. Серебрянська (чемпіонка Олімпійських ігор), В. Гончаров (чемпіон Олімпійських ігор) і багато інших. У змаганнях на першість світу і в Олімпійських іграх вони прославили Україну.

Правила безпеки під час занять гімнастикою

Вимоги безпеки до початку занять:

- перевірити надійність кріплення перекладини, коня і козла, гвинтів на брусах;

- у необхідних місцях приготувати гімнастичні мати, поверхня мат повинна бути рівною;

- протерти жердину перекладини сухою ганчіркою і зачистити наждачним папером.

Вимоги безпеки під час проведення занять:

- під час виконання стрибків та зіскоків приземлюватись м’яко, на носки, з пружним присіданням;

- під час виконання вправ поточним методом слідкувати за оптимальним інтервалом між учнями (з метою запобігання зіткненням);

- в разі появи больових відчуттів у суглобах або пошкодженні шкіри (її стирання) на долонях, у випадку поганого самопочуття – сповістити про це вчителя.

Учням забороняється:

- заходити до спортивного залу без спортивного взуття;

- вживати жувальну гумку на уроках;

- займатися вправами у прикрасах, годинниках;

- переходити від приладу до приладу без дозволу вчителя;

- перешкоджати розбігу та приземленню під час опорних стрибків;

- розгойдуватися на перекладині без страхування;

- глузувати з товаришів під час виконання ними вправ.

Вимоги безпеки після проведення занять

- прибрати спортивний інвентар на місце його збереження;

- ретельно вимити руки з милом та обличчя.

Стройові вправи

Стройові вправи застосовуються для доцільного розміщення учнів у залі або на майданчику. Вони є зручним засобом шикування і перешикування. Завдяки їм зберігається належна організованість учнів протягом уроку, а це дає змогу економити час, підвищувати педагогічну щільність занять.

Шикування в шеренгу

Навчання шикуванню в шеренгу починають за розпорядженням вчителя. При цьому учні повинні стати за зростом на одній лінії зліва від нього. Коли правофланговий (той, що стоїть першим) стане на своє місце поруч з учителем, останній переходить на середину залу і вказує учням, як правильно взяти інтервал (встановити відстань між учнями). В строю діти стоять прямо, плечі розгорнуті, руки вільно опущені, а напівзігнуті кисті притиснуті до стегон, носки ніг розведені на ширину ступні, п’ятки зімкнуті. Таке положення називається основною стійкою (Рис. 1).

Рис. 1 Рис. 2

Шикування в колону

Шикування в колону по одному навчають, в основному, так само, як і шикування в шеренгу. Вчитель подає команду: «В колону по одному – ставай!», і всі учні стають один за одним за вчителем. Шикувати в колону по одному можна також поворотом наліво або направо, коли учні стоять у шерензі. (Рис. 2)

Перешикування в коло

Перешикування в коло з шеренги, взявшись за руки, навчають спочатку, використовуючи накреслене на підлозі або на землі коло. Учні за направляючим розміщуються по колу. Перешикування в коло з шеренги виконуватиметься швидше, якщо направляючий і замикаючий (той, що стоїть в строю останнім) почнуть одночасно рухатись по колу назустріч один одному. При цьому половина учнів рухаються за направляючим і половина – за замикаючим.

Перешикування в коло з колони по одному здійснюється за вчителем, який стає попереду колони і подає команду: «За мною кроком – руш!» Учні йдуть за вчителем і утворюють коло. Після цього вчитель пропонує учням виконати це перешикування самостійно.

Розмикання

Учні 1 класу виконують розмикання за розпорядженням вчителя : «Діти, на витягнуті руки в сторони в правий бік розімкніться!» Розмикаючись вправо, учням треба дивитись уліво, щоб далеко не відійти від сусіда, який стоїть ліворуч.

Стройові команди

Виконання команд: «На місці кроком – руш!», «Кроком – руш!», «Клас – стій!» учні починають вивчати в І чверті навчального року. Вчитель пояснює, що за попередньою командою учні мають приготуватися до виконання дії, а за виконавчою – виконати її. За попередньою командою: «Кроком!» треба перенести масу тіла на праву ногу, а за виконавчою командою: «Руш!»– почати рух з лівої ноги.

Навчаючи учнів виконувати команду: «Клас – стій!», учителеві необхідно звернути увагу на те, щоб після команди: «Стій!» вони зробили крок правою ногою і приставили до неї ліву. Команду: «Стій!» треба подавати під крок лівою ногою.

Повороти на місці

Повороти на місці поділяють за способом виконання: стрибком, пересуванням, роздільно, за командою.

Повороту стрибком і переступанням навчають учнів 1 класу. За розпорядженням учителя: «Діти, поверніться стрибком обличчям до вікна» учні повертаються в потрібний бік. Цей поворот можна застосовувати в усіх молодших класах під час проведення підготовчої частини уроку.

Поворот переступанням учні виконують за розпорядженням учителя: «Діти, поверніться обличчям до центру залу». Учні, довільно переступаючи з однієї ноги на іншу, повертаються в потрібний бік.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти