ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Відходи промисловості, використовувані у виробництві будівельних матеріалів

 

Відходи Матеріали
Шлаки чорної металургії: доменні мартенівські феромарганцеві Портландцемент (виробництво клінкера), портландцемент із мінеральною добавкою, шлакопортландцемент, змішані безце-ментні в'яжучі, заповнювачі для бетонів, жужільна вата, шлакоситали й т.п.
Відходи кольорової металургії: шлаки (мідеплавильних печей, нікелевого виробництва, свинце-вої шахтної плавки і т.п.); шлами (бокситний, нефеліновий, каоліновий, бокситонефельова-ний та ін.) В'яжучі автоклавного твердіння, пісок і щебінь, портландцемент (виробництво клінкера), нефеліновий цемент, матеріали для зміцнення ґрунтів, вогнетриви, теплоізоляційні матеріали й т.д.
Золи й шлаки теплових електростанцій В'яжучі, пористий гравій, газобетон, силікатні вироби, добавки до кераміки й т.п.
Розкривні породи: розкривні й порожні породи, хвости збагачення, флотаційні хвости Портландцемент (виробництво клінкера), повітряне вапно, мінеральна вата, скло, пігменти, керамічна цегла, силікатна цегла, заповнювачі для бетонів і т.д.
Відходи вуглевидобутку й вугле-збагачення: коксохімічних підприємств вуглезбагачувальних фабрик, шахтні незгорілі породи Пористий заповнювач для бетону, керамічна цегла, матеріали для будівництва доріг
Гіпсові відходи хімічної промисловості: фосфогіпс, фто-рогіпс, титаногіпс, борогіпс, сульфогіпс Заміна традиційної гіпсової сировини
Відходи деревини й лісохімії: кора, пні, вершини, галузі, суки, обапіл, стружки, тирса, обпилювання, лігнін, скопа й т.д. Арболіт, фіброліт, ДВП, ДСП, столярні плити, тирсобетон, ксилоліт, фанера, щитовий паркет, дрань, лигновуглеводні деревні пластики, королит, блоки із сучків, плити із цільної кори, добавки, що вигорають, пластифікуючі добавки, оздоблювальні матеріали, покрівельний картон і т.д.
Відходи промисловості будівельних матеріалів: цемент-ний пил, кам'яний пил, крихта, цегельний бій, бракований і старий бетон і т.д. Портландцемент, заповнювачі для бетону, мінеральний наповнювач, добавки, змішані в'яжучі речовини й т.д.
Піритні недогарки Портландцемент (коригувальна добавка)
Електротермофосфорні шлаки Портландцемент (компонент сировинної суміші), ШПЦ, сульфатостійкий ШПЦ, литий щебінь, шлакова пемза, стінова кераміка (компонент шихти)
Інші відходи й вторинні ресурси: скляний бій і відходи скла, макулатура, ганчір'я, зношені шини й т.д. Скло, наповнювач для асфальту, добавка при виробництві стінової кераміки, пористий заповнювач для бетону, покрівельний картон, ізол, фольгоізол і т.д.

2.2. Лісові матеріали

 

2.2.1. Загальні відомості

Дерево завжди привертало увагу будівельників легкістю обробки, невеликою власною масою при відносно високій міцності й гарних теплоізоляційних властивостях. З колод зводили стіни, балки міжповерхових перекриттів, з дощок настилали підлоги, влаштовували перегородки, виготовляли двері, віконні рами, плетіння; з окремих брусів збирали несучі елементи мостів, покриттів громадських будинків. Споруджене в 1817 р. у Москві покриття Кінногвардійського манежу (в наш час Центральний виставковий зал) і тепер викликає захоплення, тому що його дерев'яні ферми без будь-яких проміжних опор перекривають проліт у 44,9 м.

Сьогодні діапазон застосування деревини значно розширився, хоча витрачається вона ощадливіше. Стружка й тирса, що неминуче утворюються при обробці деревини, а також деревина із сучками і тріщинами за старих часів зовсім не використовувалися. У наші дні застосування синтетичних смол і клеїв дозволяє одержувати з відходів деревини клеєні конструкції значних розмірів, деревостружкові й деревоволокнисті плити, теплоізоляційний картон і будівельний папір.

У будівництві застосовують як хвойні (сосна, модрина, ялина, ялиця, кедр) так і листяні (дуб, ясен, бук, береза, осика) породи.

 

Будова і склад деревини

 

Зростаюче дерево складається з кореневої системи, крони і стовбура. Стовбур є основною і найбільш коштовною частиною дерева. З нього одержують від 60 до 90 % перероблюваної деревини.

За своєю будовою деревина є волокнистим, пористим матеріалом, що складається з живих і мертвих кліток, які забезпечують живильні, запасаючі і механічні функції.

Макроструктуру (будова стовбура дерева видима неозброєним оком) і мікроструктуру (видима під мікроскопом) вивчають у поперечному і двох поздовжніх перерізах: радіальному і тангенціальному.

При дослідженні розрізів стовбура неозброєним оком можна розрізнити наступні основні частини: кору, камбій, деревину і серцевину, (рис 2.1.).

Частина стовбура від лубу до серцевини (деревина) на поперечному розрізі складається з річних кілець. Кожне кільце, у свою чергу, включає світле кільце ранньої деревини і більш темне – пізньої. Рання деревина утворюється навесні чи на початку літа, вона складається з великих тонкостінних кліток, має велику пористість і низьку міцність.

Деревина, що утворилася влітку і на початку осені (пізня), має темний колір, велику міцність і щільність. Отже, чим більше вміст пізньої деревини, тим вище міцність дерева.

Рис. 2.1 - Розрізи стовбура дерева:

а) основні розрізи стовбура; 1 - поперечний (торцевий); 2 - радіальний; 3 - тангенціальний; б) будова стовбура дерева на поперечному розрізі; 1 - кора; 2- камбій; 3 - луб; 4 - заболонь; 5 - серцевина; 6 - серцевинні промені

 

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти