ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Процеси вироблення раціональних управлінських рішень у ТзПВ “Кристал” з метою подолання наявних проблем.

 

  1. етап. ВИНИКНЕННЯ СИТУАЦІЇ, ЯКА ВИМАГАЄ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ (ПОЯВА НЕОБХІДНОСТІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ МЕТОДІВ МЕНЕДЖМЕНТУ)
1.1. Потреба у висококваліфікованих інженерах та архітекторах. 1.2. Ця потреба може призвести до зниження якості обслуговування клієнтів, що зумовить зменшення кола споживачів, втрати іміджу товариства. 1.3. Інформація повинна бути об’єктивною, своєчасною.

 

2. етап. ЗБІР І ОБРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО РОЗРОБЛЕНИХ МЕТОДІВ МЕНЕДЖМЕНТУ. 2.1 Збором інформації займається заступник директора з загальних питань, діяльністю якої керує директор. 2.2. На основі сформованих на першому етапі вимог до інформації проводиться оцінювання зібраних питань. 2.3. Рішення повинно бути раціональним, ефективним, чітко сформульованих протягом 1 місяця.

3 етап. ВИЯВЛЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ, ЗАКЛАДЕНИХ У РОЗРОБЛЕНИХ МЕТОДАХ МЕНЕДЖМЕНТУ. 3.1. Для вирішення проблеми пропонуються такі альтернативи: - звільнити некваліфікованих інженерів та архітекторів, та набирати спеціалістів за конкурсом. - проводити курси на яких інженери та архітектори вдосконалюватимуть свою майстерність. - можна інженерів та архітекторів відправляти за кордон на стажування. 3.2.Оцінювання альтернатив. - звільнення некваліфікованих інженерів та архітекторів, або проведення конкурсного відбору, потребує багато часу (це може зумовити до втрати кола споживачів) - проведення курсів або стажування за кордоном вимагає певних фінансових затрат. Однак при цьому такі заходи можуть підвищити кваліфікацію працівників.

4. етап. ПІДГОТОВКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ, ЯКЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ (ВИБІР АЛЬТЕРНАТИВИ) 4.1. Беручи до уваги що підприємство виходить на міжнародний ринок, йому необхідно висококваліфіковані спеціалісти. 4.2. Заступник директора із загальних питань веде переговори з іноземними компаніями, щоб відправити інженерів та архітекторів на стажування.  

5. етап. ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ (УЗАКОНЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВИ). 5.1. Обговорення умов співпраці з обраною іноземною компанією. 5.2. Після обговорення директор укладає договір про стажування за кордоном та оплату. 5.3. Директор видає розпорядження про виконання рішення.

6. етап. РЕАЛІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВИ. 6.1. Іноземна компанія бере до себе на стажування наших інженерів та працівників. 6.2. Заступник директора із загальних питань контролює виконання рішення. 6.3. Заступник директора із загальних питань доповідає директорові про помітне зростання кваліфікації інженерів та архітекторів.


Рис.5. Процес вироблення раціонального рішення щодо набору кваліфікованих інженерів та архітекторів в ТзПВ Кристал.

 

 

  1. етап. ВИНИКНЕННЯ СИТУАЦІЇ, ЯКА ВИМАГАЄ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ (ПОЯВА НЕОБХІДНОСТІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ МЕТОДІВ МЕНЕДЖМЕНТУ)
1.1. Невідповідність проектної документації затвердженим нормам. 1.2. Ця проблема може призвести до втрати позитивного іміджу на підприємстві. 1.3. Інформація повинна бути своєчасною, об’єктивною, повною.  

 

2. етап. ЗБІР І ОБРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО РОЗРОБЛЕНИХ МЕТОДІВ МЕНЕДЖМЕНТУ. 2.1. Збором інформації займається відділ з розробки проектної документації. 2.2. На основі сформованих на першому етапі вимог до інформації проводиться оцінювання зібраних даних, виявлено що зупинено будівництво, через проектну документацію не затверджену нормам. 2.3. Рішення повинне бути ефективним, прийнятим протягом 2 тижнів, реальним щодо виконання.

3 етап. ВИЯВЛЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ, ЗАКЛАДЕНИХ У РОЗРОБЛЕНИХ МЕТОДАХ МЕНЕДЖМЕНТУ. 3.1. Для вирішення проблеми пропонуються такі альтернативи: дати певний час директору із загальних питань на затвердження нормам проектної документації. - проектну документацію реалізувати за допомогою дійсних норм. 3.2. Оцінювання альтернатив: надання часу на затвердження проектної документації може призвести до ряду інших проблем, наприклад замовник має право позову на відшкодування збитків. - проектна документація не затверджена нормам тимчасово зупинить будівництво, що негативно вплине на виконання плану робіт.

4. етап. ПІДГОТОВКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ, ЯКЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ (ВИБІР АЛЬТЕРНАТИВИ) 4.1. Враховуючи, що товариство виходить на міжнародний ринок, оптимальне рішення це реалізація проектної документації за допомогою діючих норм. 4.2. Відділ з розробки проектної документації робить все необхідне для реалізації проектної документації за рахунок діючих норм.

5. етап. ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ (УЗАКОНЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВИ).   5.1. Проект обговорюється директором, заступником з питань будівництва. 5.2. Після обговорення всіх недоліків і переваг цього рішення, директор його схвалює, затвердивши проект з окремими змінами та доповненнями.

6. етап. РЕАЛІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВИ. 6.1. Директор віддає накази щодо реалізації послуг згідно з існуючими нормами. 6.2. Заступник директора з питань будівництва контролює реалізацію проектної документації. 6.3. Заступники доповідають директорові про позитивні та нагативні результати.

 

 

Рис. 6. Процес вироблення раціонального управлінського рішення у ТзПВ Кристал щодо проектної документації, яку потрібно затвердити нормам.

 

1 етап: ВИНИКНЕННЯ СИТУАЦІЇ, ЯКА ВИМАГАЄ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ (ПОЯВА НЕОБХІДНОСТІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ МЕТОДІВ МЕНЕДЖМЕНТУ) 1.1. Зростання дебіторської заборгованості. 1.2. Ця проблема може призвести до зниження прибутку підприємства, що у свою чергу призведе до виникнення ряду наступних проблем ( заборгованість перед працівниками, зниження обсягу купівлі певних ресурсів). 1.3. Інформація повинна бути повною, об’єктивною, достовірною.

2 етап: ЗБІР І ОБРОБКА ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО РОЗРОБЛЕНИХ МЕТОДІВ МЕНЕДЖМЕНТУ 2.1. Збором інформації займається заступник директора з загальних питань. 2.2.На основі сформованих на першому етапі вимог до інформації проводиться оцінювання зібраних даних, виявлено що зростання дебіторської заборгованості призведе до зниження прибутку підприємства. 2.3. Рішення повинне бути раціональним, чітко сформульованим, прийнятим протягом 1 тижня.

 

3 етап: ВИЯВЛЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ, ЗАКЛАДЕНИХ У РОЗРОБЛЕНИХ МЕТОДАХ МЕНЕДЖМЕНТУ 3. 1.Для вирішення проблеми пропонуються такі альтернативи: - Звернення до суду та інших органів влади за захистом порушених прав. - розірвати договір з товариством якому були надані інжинірингова ні послуги. 3.2. Оцінювання альтернатив: - Звернення до суду та інших органів влади за захистом порушених прав потребує багато часу, оскільки рішення суду може затягнутися.

4 етап: ПІДГОТОВКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ, ЯКЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ (ВИБІР АЛЬТЕРНАТИВИ) 4.1. Оптимальною альтернативою є розірвати договір з товариством, оскільки воно буде змушене виплачувати відповідну суму грошей з певними відсотками згідно договору. 4.2. Заступник з загальних питань аналізує наслідки розірвання договору.

 

5 етап: ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ (УЗАКОНЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВИ) 5.1. Рішення обговорюється директором, головним бухгалтером та заступником з загальних питань. 5.2. Після обговорення всіх переваг і недоліків рішення схвалюється. 5.3. Директор видає наказ про виконання рішення.

 

6 етап: РЕАЛІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО РІШЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ 6.1. Директор з загальних питань розриває договір з товариством якому були надані інжиніринговані послуги. 6.2. Заступник з загальних питань контролює розірвання договору згідно з правовими нормами. 6.3. заступник з загальних питань доповідає директору позитивні результати.

 

Рис. 7. Процес вироблення управлінського рішення щодо зростання дебіторської заборгованості.

 

Розділ 5. ПРОЕКТУВАННЯ КОМУНІКАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ.

Характеристику усіх видів комунікацій в організації, а також приклади застосування інформації та документації при відповідних документаціях наведено у табл. 12.

 

Таблиця 12.

Комунікації ТзПВ “Кристал”

 

Види комунікацій. Характеристика конкретних видів комунікацій. Приклади використання інформації при різних видах комунікацій. Приклади застосування документів при здійсненні різних видів комунікацій.
1) За сферою охоплення:
1. Між організацією та зовнішнім середовищем. Здійснюється обмін інформацією між організацією та споживачами, постачальниками, державою, політичною системою. Шляхом проведення рекламної кампанії ТзПВ «Кристал» інформує споживачів про послуги які надає. Рекламна компанія реалізується на засадах укладеного договору між органі-зацією та рекламною агенцією.
2. Організаційні.
- від вищих рівнів управління до нижчих (зверху вниз). Передається інформація про планові завдання, зміни у діяльності організації, нововведення тощо. Директор інформує підлеглих про проведення атестації усіх працівників організації. Рішення про проведення атестації підлягає оформленню у вигляді наказу на здійснення атестації.
- від нижчих рівнів управління до вищих (знизу вгору). Передається інформація про недоліки у роботі, прохання, пропозиції, рекомендації, тощо. Відділ з розробки проектної документації повідомляє директору про необхідність необхідних матеріалів для креслення. Ця інформація надається у вигляді доповідної записки.
- між різними підрозділами. Передається інформація стосовно конкретних взаємозалежних сфер, параметрів, завдань виробничо-господарського процесу. Інженери передає бухгалтерії інформацію про витрати на закупівлю будівельної техніки. Оформляється у вигляді звіту.
- між менеджером і його підлеглими (робочою групою). Передається інформація про конкретні завдання, що стоять перед робочою групою керівника, зміну технології роботи групи, очікувані зміни у структурі групи тощо. Головний бухгалтер повідомляє підлеглих працівників про очікування на податкову перевірку, діяльності організації. Головний бухгалтер видає розпорядження та інструкції щодо перевірки усіх бухгалтерських документів.
3. Міжособистісні. Передається службова, виробничо-господарська, спеціалізована, Юрисконсульт передає інформацію головному бухгалтеру щодо змін в оподаткуванні прибутку підприємства. Юрисконсульт надає головному бухгалтеру Закон України „Про оподаткування прибутку підпри-ємств” від 01. 01. 2003 р.

 

  фінансова та ін. інформація між окремими працівниками в межах організації.    
2) За способом виникнення.
- формальні. Передається офіційна інформація організаційними комунікаційними каналами в межах організаційної структури управління. Директор видав розпорядження юрисконсульту ретельно ознайомитися з договором про оренду нового приміщення. Юрисконсульт, виконуючи завдання директора, користується договором та допоміжними нормативно-правовими актами.
- неформальні. Передається між працівниками організації неофіційно і може стосуватись будь-яких сфер (культурної, соціальної). Директор радиться з своїм заступником з загальних питань якого із претендентів взяти на посаду начальника відділу маркетингу, спроможного провести ефективну роботу на підприємстві. Приватна розмова, базою для якої служать резюме претендентів та довідкові дані.    
3) За способом здійснення.
- вербальні. Словесні комунікації, які здійснюються через розмови, усні заяви, повідомлення. Секретар повідомив директору, що за час його відсутності йому телефонував Гринько С. М.  
- невербальні. Словесні комунікації, які здійснюються з використанням мови жестів (погляду, виразу обличчя, посмішки). Директор виразом обличчя виявив незадоволення від пропозиції заступника з персоналу, щодо підняття продавцям заробітної плати на 50%.  

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти