ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Національна програма боротьби з туберкульозом в Україні ТБ 05

Направління на проведення аналізу харкотиння

Назва лікувального закладу_________________________________________ Дата _______

ПІБ (повністю) _______________________________________ Вік _____ Стать: Ч Ж

Адреса (повністю) ____________________________________________________________

Район __________________________________________________________________________

 

Причина проведення аналізу:

Діагностика

Контроль

Міс.

 

Ідентифікаційний номер зразку _______________________________

Районний реєстраційний номер хворого _________________________

Дата збору харкотиння _______________________________________

Подпис медпрацівника: ________________________________________

 


Результати

(заповнюються в лабораторії)

 

Лабораторний порядковий номер: ________________

 

1) Зовнішній вигляд харкотиння : а) Слизисто-гнійна

б) З кров’ю

в) Слина

2) Мікроскопічний аналіз:

Дата Проба Результати* Ступінь позитивного аналізу
      3+ 2+ 1 + 4-9 КУБ**
           
           
           

* - Запишить: Отр. чи Пол.

** - Вкажіть кількість КСБ в 300 полях зору

Дата: __________ Аналіз провів __________________________ Подпис: _______________

 

За результатами дослідження харкотиння в лабораторії у форму ТБ 05 заносяться результати:

- якщо в кожному імерсійному полі зору відзначається більше 10 КСБ, то результат відповідно номеру зразку встановлюється як ПОЗИТИВНИЙ, його ступінь 3+. Потрібно дослідити не менш 20 полів зору;

- якщо в кожному імерсійному полі зору визначається від 1 до 10 КСБ, то результат відповідно номеру зразку встановлюється як ПОЗИТИВНИЙ, його ступінь 2+. Потрібно дослідити не менш 50 полів зору;

- якщо на 100 імерсійних полів зору виявлено від 10 до 99 КСБ, то результат відповідно номеру зразку встановлюється як ПОЗИТИВНИЙ, його ступінь 1+. Потрібно дослідити не менш 100 полів зору;

- якщо на 300 імерсійних полів зору виявлено від 4 до 10 КСБ, то результат відповідно номеру встановлюється як НЕДОСТАТНЬО/ПОЗИТИВНИЙ, його ступінь 1+. В графі 4-9 КСБ треба записати точну цифру: 5/300. Потрібно дослідити не менш 300 полів зору;

- якщо на 300 імерсійних полів зору виявлено від 1 до 3 КСБ, то результат відповідно номеру встановлюється як НЕГАТИВНИЙ. Потрібно дослідити не менш 300 полів зору;

- якщо на 300 імерсійних полів зору не виявлено КСБ, то результат відповідно номеру встановлюється як НЕГАТИВНИЙ. Потрібно дослідити не менш 300 полів зору.

 

Інтерпретація результатів дослідження

В лікувально-профілактичному закладі загальної медичної мережі

В залежності від результатів мікробіологічної та променевої діагностики, отриманих в лікувально-профілактичному закладі загальної медичної мережі, існують 4 варіанти тактичних дій відносно особи, що обстежувалась. Данний алгоритм описує всі етапи виявлення і діагностики туберкульозу.

Варіант 1. Якщо КСБ знайдені у 2-3 мазках харкотиння – хворий направляється в протитуберкульозний диспансер.

Варіант 2. Якщо КСБ знайдені у одному з 3-х мазків харкотиння, то хворому проводиться рентеноголоічне обстеження – далі направляється в протитуберкульозний диспансер для підтвердження або зняття діагнозу туберкульозу.

Варіант 3. Якщо КСБ не виявлені ні в одному з 3-х досліджуваних мазків мокротиння, проте є клінічні прояви захворювання, а рентгенологічно визначаються вогнищеві чи інфільтративні зміни, то проводиться тест-терапія антибіотиками широкого спектру дії тривалістю 2 тижня.

Не можна застосовувати препарати, що мають протитуберкульозну активність (стрептоміцин, канаміцин, амікацин, капреоміцин, рифампіцин, мікобутін, препарати групи фторхінолонів).

При наявності позитивного ефекту від проведеної терапії діагноз туберкульозу не встановлюється. Якщо проведена антибактеріальна терапія не дає ефекту після 2-х тижнів лікування – пацієнта направляють до протитуберкульозного закладу.

Варіант 4. Якщо КСБ не виявлені в жодному з 3 досліджуваних мазків мокротиння, але рентгенологічно в легенях виявлено дисемінацію, округлу або порожнисту тінь, збільшення внутрішньогрудних лімфатичних вузлів (ВГЛУ), плеврит, то пацієнта необхідно направити до протитуберкульозного закладу для подальшого обстеження, що включає інструментальну діагностику з метою морфологічної, цитологічної і мікробіологічної верифікації діагнозу.

Хворі, виявлені в загальній лікувальній мережі направляються для остаточної діагностики й обліку у протитуберкульозний диспансер.

На лікарів загальної практики функціонально покладаються обов'язки щодо своєчасного виявлення тв встановлення діагнозу туберкульозу (терапевтів, пульмонологов, педіатрів, вузьких фахівців і т.д.) з наступною верифікацією його у протитуберкульозному диспансері.

 

Далі представлено алгоритм дії лікарів загальної лікувально-профілактичної мережі в залежності від отриманих результатів дослідження мокроти. Данний алгоритм описує всі етапи виявлення і діагностики туберкульозу.

Згідно з наказом МОЗ України № 384 від 09.06.06 р. “Про затвердження Протоколу надання медичної допомоги хворим на туберкульоз” виявлення хворих на туберкульоз проводиться в лікувальних установах загальної медичної мережі, а діагноз туберкульозу підтверджується у протитуберкульозній установі. Тому від своєчасної діагностики туберкульозу фтизіатрами та лікарями загально-лікувальної мережі багато в чому залежить здоров’я і благополуччя нашого суспільства.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти