ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА РЕДАГУВАННЯ

ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА РЕДАГУВАННЯ

ЗМІСТ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Семінар 1. ЩО ТАКЕ ВИДАВНИЦТВО І ЯК ЙОГО СТВОРИТИ ТА ЗАРЕЄСТРУВАТИ

1. Головні ознаки класифікації сучасних видавництв.

2. Типові структури видавництв: український і зарубіжний досвід.

3. Порядок створення видавництва.

4. Порядок реєстрації видавництва.

 

Аналіз творчої домашньої роботи

„Ключове слово, яке вплинуло на вибір моєї професії”.

Завдання для самостійної роботи „Моделювання ситуації

З практики редактора-видавця” (2 год.)

Відтворіть власне розуміння типології сучасних видавництв за допомогою схем. Розробіть структуру і штатний склад власного видавництва.

Розробіть проект статуту власного видавництва.

На основі взятого інтерв’ю у представника зарубіжної видавничої фірми (спільного українсько-зарубіжного видавничого підприємства) напишіть про порядок реєстрації видавництва (видавничої структури) за рубежем.

Комплексне завдання „Інтерв’ю у практика”. Візьміть інтерв’ю у працівника книжкової розкладки і підготуйте до друку в студентських виданнях „Редактор”, „Молодий журналіст” кореспонденції на теми: „Що на сьогодні вважається бестселером (за тематикою)”, „Чи впливає мова видання на вибір читача потрібної книги”, „Коельо (Умберто, або інший культовий автор) українською і російською мовами: аргументи за і проти щодо остаточного вибору покупця”.

Комплексне завдання „Інтерв’ю у практика”. Візьміть інтерв’ю у продавця газетного кіоску і підготуйте до друку в студентських виданнях „Редактор”, „Молодий журналіст” кореспонденції на теми: які видання і чому найбільше беруть покупці; чому „Літературну Україну („Українське слово”) тощо часто кіоскери не виставляють на розкладку; за якими критеріями і хто формує замовлення щодо асортименту і кількості щоденних продаж періодики. Перелік запитань можна продовжити.

 

Література до семінарського заняття

1.1, 1.2, 1.5, 1.19, 1.20

 

Семінар 2. ВИДАВНИЧА ПРОДУКЦІЯ ТА КРИТЕРІЇ Ї ПОДІЛУ НА ВИДИ

1. Поняття „видавнича продукція”.

2. Видання за періодичністю.

3. Видання за характером інформації.

4. Видання за знаковою природою інформації.

5. Видання за матеріальною конструкцією.

6. Видання за мовною ознакою.

7. Видання за форматом.

8. Видання за повторністю випуску.

9. Видання за іншими критеріями.

Аналіз творчої домашньої роботи

„Обличчя зі старої фотографії”.

Завдання для самостійної роботи „Моделювання ситуації

З практики редактора-видавця” (2 год.)

Підготуйте до практичного заняття і прокоментуйте принесені зразки всіх видів газет (окремо – журналів, бюлетенів, календарів) за типологічними ознаками, поданими в підручнику.

Виготовте таблицю (плакат, схему) типологічного ряду газет (окремо – журналів, бюлетенів, календарів).

Підготуйте до практичного заняття і прокоментуйте принесені зразки всіх видів наукових, науково-популярних видань (окремо – офіційних, виробничо практичних, навчальних, довідкових, рекламних, літературно-художніх видань) за типологічними ознаками, поданими в підручнику.

Виготовте таблицю (плакат, схему) типологічного ряду наукових, науково-популярних (окремо – офіційних, виробничо практичних, навчальних, довідкових, рекламних, літературно-художніх) видань.

Підготуйте до практичного заняття і прокоментуйте принесені зразки всіх видів нотних (окремо - картографічних, зображальних) видань за типологічними ознаками, поданими в підручнику.

Виготовте таблицю (плакат, схему) типологічного ряду нотних (окремо - картографічних, зображальних) видань.

Підготуйте до практичного заняття і прокоментуйте принесені зразки всіх видів видань за мовною ознакою.

Виготовте таблицю (плакат, схему) видів видань за мовною ознакою.

На основі аналізу домашньої бібліотеки складіть опис мініатюрних, кишенькових видань, фоліантів.

На основі інтерв’ю з продавцями книжкового ринку „Петрівка” складіть список піратських видань та прокоментуйте його.

Комплексне завдання „Відвідую книжковий ринок „Петрівка”. На основі аналізу видавничої продукції конкретного книжкового магазину (вуличної розкладки, ятки книжкового ринку „Петрівка”, кабінету нових надходжень конкретної бібліотеки) складіть список видавничих новинок за трьома напрямками формування видавничої програми: безпрограшні видання, кон’юнктурні видання, ексклюзивні видання.

Комплексне завдання „Аналізую фахове видання”. На основі аналізу чисел за останній рік одного з фахових періодичних видань з видавничої тематики („Книжковий клуб-Плюс”, „Книжник-ревю”, „Друг читача”) складіть список найпопулярніших видань за тематичними напрямками: художня, навчальна, наукова, дитяча, довідкова література тощо).

Комплексне завдання „Аналізую книжкове видання”. Проаналізуйте кілька кон’юнктурних видань з блоку „Золота еліта України”, „Золота книга” в контексті етики, доцільності, об’єктивності вибору й представлення персоналій і подайте свій коментар.

Література до семінарського заняття

1.1, 1.2, 1.6, 1.13, 1.16

Семінар 3. КНИГА ЯК ОСНОВНИЙ ПРЕДМЕТ ВИДАВНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Подвійна природа книги.

2. Змістова природа книги.

3. Матеріальна структура книги.

Аналіз творчої домашньої роботи

„Образ із „Солом’яної ляльки”, який спонукав мене думати (мати, Андрій , Маргарита, полустанок, три листи сина, самотність)

Завдання для моделювання ситуації

З практики редактора-видавця (2 год.)

Підготуйте до практичного заняття різні варіанти листівок і брошур та прокоментуйте їх змістову і матеріальну конструкції.

На конкретних прикладах покажіть вдалі і невдалі варіанти подання видавництвом службової частини видання.

На основі підручників, за якими навчаєтеся, прокоментуйте приклади вдалого і невдалого структурування редактором-видавцем основної частини видання.

На прикладі конкретного наукового видання прокоментуйте приклади вдалого і невдалого структурування редактором-видавцем заключної частини видання.

Підберіть і проілюструйте на практичному занятті приклади з вкладками та наклейками у конкретних виданнях. Прокоментуйте типологічний аспект таких видань.

Підберіть і проілюструйте на практичному заняття приклади видань у футлярі і видань із закладками. Прокоментуйте типологічний аспект таких видань.

Проілюструйте на конкретних прикладах різні варіанти форзаців. Дайте коментар щодо доцільності використання форзаців у конкретних виданнях.

Проілюструйте на конкретних прикладах різні варіанти суперобкладинок. Дайте коментар щодо доцільності використання цієї складової матеріальної конструкції видання.

Комплексне завдання „Моя умовно написана книга”. (Підрахуйте в авторських аркушах кількість набраних вами у різних файлах текстів протягом останнього тижня (місяця, кварталу) на домашньому комп’ютері. Переведіть (згідно з методикою, поданою в підручнику), цей обсяг в умовні друковані аркуші у відповідності з вибраним вами форматом видання і виготовте ручним способом власне умовне книжкове видання відповідно до отриманого обсягу в обліково-видавничих аркушах та кількості сторінок).

Комплексне завдання „Наймаю до свого видавництва позаштатних редакторів”. Протягом трьох місяців вам, як видавцеві, треба випустити друком три книжкові видання: збірник офіційних матеріалів (30 обл.-вид. арк.), підручник з математики для школярів (20 обл-вид. арк.) та наукову монографію. Підрахуйте (згідно з поданою в підручнику таблицею нормативів) обсяг редакторської роботи та потрібну кількість редакторів для виконання цієї роботи в зазначені терміни.

 

Література до семінарського заняття

1.1, 1.2, 1.6, 1.12, 1.18

 

Семінар 4. НАЦІОНАЛЬНІ ТА МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ І ПРАВИЛА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

1. Історія стандартів.

2. Сучасний стан із застосуванням діючи та розробкою нових стандартів.

3. Міжнародна стандартна нумерація книг.

4. Міжнародна стандартна нумерація серіальних видань.

5. Міжнародна система штрихового кодування видавничої продукції.

 

Аналіз творчої домашньої роботи

„Мої відповіді на анкету „Добрі й погані причини та мої сумніви щодо вибору своєї професії”.

Завдання для моделювання ситуації

Завдання для моделювання ситуації з практики редактор-видавця (2 год.)

Комплексне завдання „В мене на прийомі – замовник видання”. Замовник, який платить кошти за своє видання, ставить перед Вами, як редактором видавництва, надто завищені і не зовсім реальні умови: терміни виготовлення книги (норми редагування для одного редактора за цей термін - нереальні, завищені вимоги щодо якості поліграфічних матеріалів, вартість яких перевищує підготовлений вами до переговорів попередній кошторис тощо. Змоделюйте характер ведення вами перемовин (у конкретиці проблематики теми) із замовником таким чином, аби він все ж видав свій твір у вашому видавництві й залишився задоволеним співробітництвом.

Комплексне завдання „Я – на прийомі у спонсора видання”. Ви, як редактор-видавець, підготували до друку досить престижне, але дороге за собівартістю видання. Можливий багатий спонсор зацікавився ним, але поставив ряд вимог, головною з-поміж яких є зменшення суми кошторису вдвічі. Змоделюйте характер ведення Вами перемовин (у конкретиці проблематики теми) із таким спонсором у його кабінеті таким чином, аби він все ж не відмовився від участі в реалізації цього видавничого проекту.

Завдання для моделювання ситуації з практики редактора-видавця (2 год.)

Комплексне індивідуальне завдання „Реалізую своє власне видання”.Розробіть детальний план реалізації свого власного довідкового (художнього, навчального, науково-популярного тощо) видання, яке вийшло малим і великим накладами. Визначте коло потенційних реалізаторів, шляхи доставки до них своєї продукції, способи повернення коштів, часові межі реалізації. Подбайте про промоційну і рекламну акції. Усно прокоментуйте свій проект на практичному занятті.

Комплексне індивідуальне завдання „Іду в друкарню домовлятися про друк свого видання”. Виберіть з каталогу „Поліграфія від А до Я” конкретну друкарню і заповніть для неї „Технічну видавничу специфікацію поліграфічного виконання” підготовленого вами до друку конкретного видавничого продукту. Додайте до нього текст вашого офіційного листа як директора видавництва. Змоделюйте характер ведення вами перемовин (у конкретиці проблематики теми) із директором друкарні.

 

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ДО ТЕМ КУРСУ

(нумерація тем подається у відповідності

З підручником М. Тимошика

„Книга для автора, редактора, видавця”)

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

ДО ТЕМ КУРСУ

 

О с н о в н а

1.1. Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця, видавця. – К.: Наша культура і наука, 2005. Розділ 1 (с. 11-200).

1.2. Тимошик М. Видавничий бізнес: Погляд журналіста, видавця, вченого. – К.: Наша культура і наука, 2005.

Д о д а т к о в а

1.3. Дурняк Б. В., Штангерт А. М., Мельников О. В. Видавничо-поліграфічна галузь України: стан, проблеми, тенденції: Статистично-графічний огляд. – Львів: Українська академія друкарства, 2006. – С. 9-63.

1.4. Бем Гольгер та ін. Видавець майбутнього: маркетинг і менеджмент у видавництві / пер. з нім. – К.: Основи, 1994. – С. 18-26 (організація видавництва).

1.5. Державна реєстрація юридичних та фізичних осіб – підприємців / За ред. А. Дашкевича. – К.: Юрінком Інтер, 2005. – С. 52-172.

1.6. Энциклопедия книжного дела. – М.: Юристъ, 1998. – С.106 (про безпрограшні видання); С. 368-379 (про конкурентну ситуацію на видавничому ринку).

1.8. Інструкція про присвоєння Міжнародного стандартного номера книги в Україні. – К.: Книжкова палата України, 1998. - 16 с.

1.9. Книгоиздательский бизнес: Сб. статей: Пер. с англ. М.: СП Бук Чембер Интернэшнл, 1993. – С. 60-71 (пошук ідеї, вибір);

1.10. Лизанчук В. Навічно кайдани кували. - Львів, 2000. – 460 с.

1.11. Маркування об’єктів ідентифікації. Якість друку штрих-кодових позначок. Загальні технічні вимоги та методи контролю. - Державний стандарт України ДСТУ 3359-96. – К., 1996. – 26 с.

1.12. Мигонь К. Наука о книге: очерк проблематики / Пер. с польского. – М.: Книга, 1991 (параграфи про етимологію поняття книга).

1.13. Мильчин А. Издателький словарь-справочник. – М.: Юрист, 1998. – 472 с.

1. 14. Мильчин А. Э., Чельцова Л. К. Справочник издателя и автора: Редакционно-издательское оформление издания . – 2-е изд. – М.: Олма-Пресс, 2003. - С. 281-646.

1.15. Мильчин А. Э. Культура издания Или как не надо и как надо делать книги. – М.: Логос, 2002. – С. 27-207.

1.16. Огар Е. І. Українсько-російський та російсько-український словник-довідник з видавничої справи. – Львів: Палітра друку, 2002. – 224.

1.17. Пикок Д. Издательское дело: Книга – о замысла до упаковки / Пер. с англ. – М.:ЭКОМ, 1998. – С. 29-38. (вибір формату, стандартні формати видань).

1.18. Сава В. Основи техніки творення книги. – Львів: Каменяр, 2000. – С. 16-43 (формати, підрахунки обсягів видань).

1.19. Сенченко М. Світове книговидання і випуск творів друку в Україні // Друкарство. – 2003. - №3. – С. 12-18.

1.20. Тимошик М. Краху національного книговидання можна уникнути... // Літ. Україна. – 2003. – 23 січ.

1.21. Швайка Л. А. Розвиток і регулювання видавничого підприємства. – Львів: УАД, 2005. – С. 51-68 (Організаційно-правові форми видавничого підприємства).

1.22. Законодавство України про видавничу справу. За станом на 10 червня 2005 р. /Верховна Рада України : Офіц. вид. /Упоряд. Ю.П. Дяченко. – К. : Парламентське вид-во, 2005. – 160 с. – (Б-ка офіційних видань).

ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА РЕДАГУВАННЯ

ЗМІСТ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Семінар 1. ЩО ТАКЕ ВИДАВНИЦТВО І ЯК ЙОГО СТВОРИТИ ТА ЗАРЕЄСТРУВАТИ

1. Головні ознаки класифікації сучасних видавництв.

2. Типові структури видавництв: український і зарубіжний досвід.

3. Порядок створення видавництва.

4. Порядок реєстрації видавництва.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти