ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Розробка функціональної схеми сушильної камери.

Функціональні схеми – основний проектно-технічний документ, визначаючий функціонально-блочну структуру окремих вузлів автоматичного контролю, керування і регулювання технологічного процесу, оснащення об’єкта керування приладами і засобами автоматизації.

 

 

Функціональні схеми можуть показувати окремі процеси, що виникають у колах пристроїв(установок ), і використовуються при ознайомленні з принципом дії (дають загальне уявлення про роботу об’єкта автоматизації).

Прилади, засоби автоматизації і елементи обчислювальної техніки на функціональних схемах зображуються і відповідності до ГОСТ 21.404-85

“Автоматизация технологических процессов. Обозначения условные приборов и средств автоматизации в схемах ”

 

Розробка принципової схеми

Принципова схема керування укомплектована: автоматичним пускачем QF для комутації, захисту від К.З. та перевантажень; запобіжником FU, універсальним перемикачем SA на чотири положення; кнопками SB1…SB4; магнітними пускачами KM1…KM6; проміжними реле KV1…KV5; датчиками температури SK1…SK4; електромагнітними клапанами YA1, YA2; реле часу КТ1; трансформатор TV1; теплове реле захисту КК1, КК2; фото резистором ФР та реостатом R.

Ввімкнувши автоматичний вимикач, ставимо перемикач SA в 1 режим – електрокалориферна установка сушильної камери. Натискаємо кнопку SB2, отримує живлення магнітний пускач КМ1 вентилятора М1. Через датчик температури SK1 отримує живлення проміжне релеKV1, яке замикає свій контакт KV1:1. Контакт магнітного пускача КМ1:2 замкнеться, і лише після цього отримує живлення магнітний пускач КМ2 нагрівних елементів. Коли температура в сушильній камері досягне __ градусів розімкнеться контакт теплового датчика SK1, втратить живлення котушка KV1, яка розімкне свій контакт KV1:1, та обезструмить КМ2. Нагрівні елементи відімкнуться. Схема вимикається натисканням кнопки SB1.

 

 

Перемикач SA в другому режимі працює водяний котел. Перемикач в 2 режимі, через датчик t SK2 отримує живлення магнітний пускач КМ3, замикає свій контакт КМ3:1 та починає нагріватися вода в котлі. Коли t досягне ___ градусів спрацьовує SK3 та втрачає живлення KV2 та отримує живлення KV3. Контакт KV3:1 замикається та котушка KV3 стає на само підживлення. Контакт KV3:2 замикається, та отримує живлення електромагнітний клапан YA1 який відкриває заслінку подачі гарячої води, яка подається по трубах.

В третьому режимі працює вогняний калорифер. Перемикач SA виставляємо в 3 режим. Натиснувши SB4 отримує живлення КМ4. Своїми контактами КМ4:1 він стає на само підживлення, а контакт КМ4:2 подає живлення на основну частину цієї схеми. Отримує живлення реле часу КТ1,

яке вмикає продувку камери вогняного калорифера, через 60 сек., замикається контакт КТ1:1 та отримує живлення електромагнітний клапан заслінки YA2 та магнітний пускач КМ5 (КМ5 замкне свій контакт КМ5:1 та отримає живлення магнітний пускач КМ6 вентилятора М2). Трансформатор TV1буде подавати іскру. Якщо відбувається подача газу та при взаємодії іскри від TV1 з’являється полум’я, реагує фоторезистор ФР, який в свою чергу почне

знижувати свій опір, спрацює KV5 яке замкне свій контакт KV5:1 та KV5:2, отримує живлення KV4.

Контакт реле KV4:4відімкне TV1, контакти KV4:1,KV4:2 розімкнуться, а KV4:3 замкнеться. Втратить живлення реле часу КТ1, який розімкне свій контактКТ1:1. КМ4 буде працювати, так як отримує живлення через контактKV5:1 а електромагнітний клапан YA та КМ% отримують живлення через контакт KV4:3. При досягненні ___ температури, SK розімкне свій контакт, та схема вимикається, та буде в режимі очікування до тих пір, поки температура в сушильній камері не досягне стандартної.

Якщо з якихось причин, після відкриття заслінки YA2 газ не поступає, а відповідно полум’я немає, фоторезистор не змінює свого опору, тим самим

 

 

не даючи спрацювати KV5. Якщо через 15 сек., не з’явиться полум’я , то замкнеться КТ1:2, яке дасть живлення на KV5. KV5 замкне контакти KV5:1, KV5:2, отримає живлення KV4. KV4:1 розімкне свої контакти KV4:1, KV4:2 та KV4:4. Втратить живлення КТ1 та розімкнеться КТ1:2. Втратить живлення КТ1 та розімкнеться КТ1:2. Втратить живлення KV5 та розімкнеться контакт KV5:1 втратить живлення КМ4 та вся схема працювати не буде.

0 режим – це режим очікування, в цьому режимі не працює ні одна з трьох частин схеми.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти